Ilustrační obrázek - Hole Začátečník

Golfovézprávy.cz > Rady a návody > Jak začít s golfem >

Několik slov o golfové hře

14. 08. 2009    Golfnet  |  Hodnocení 0 *  |  Pro začátečníky

Základem golfu je, jednoduše řečeno, dopravit míček z odpaliště do jamky za použití golfových holí a na co možná nejmenší počet ran. To je krátkodobý cíl. Dlouhodobým cílem je odehrát celé osmnáctijamkové hřiště na co nejmenší počet úderů.Standardní golfové hřiště je rozděleno na 18 jamek, které jsou od sebe oddělené a hrají se postupně podle jejich čísel. Každou jamku (termín jamka se používá i jako označení konkrétní jamky na greenu) začínáte odpálením míčku z odpaliště, v angličtině nazývaném "teeing ground", u nás prostě "týčko". Hru končíte na každé z 18ti jamek dopravením míčku do jamky.

Pro hraní golfu potřebujete hole a míčky. Hole se dají sehnat v mnoha variantách, velikostech, provedeních a specifikacích. Samozřejmě také v široké škále cenových relací. Není nutné na začátku vlastnit kompletní set golfových holí, nutné je ovšem utratit poměrně dost peněz za tréninky, které vás naučí základům.

Potřebujete také malé dřevěné kolíčky zvané týčka, které slouží jako podložka pod míček, zvedají ho nad zem a činí ho tak snáze odpalitelným. Týčka jsou levná (jako málo věcí v golfu).

Pokud sledujete golf v televizi, možná jste si všimli, že hráči používají speciální obuv s hřeby (spike). Pro začátečníky není taková obuv nutná. Pro hru dobře poslouží vaše tenisky.

Také jste asi zaregistrovali, že golfisté používají jednu rukavici. Praváci ji mají na levé ruce, leváci obráceně. Na co je dobrá? Jednoduše zlepšuje držení hole. Nutná ovšem není, zvláště máte-li nové hole s kvalitními gripy, případně máte nové gripy na starých holích. Rukavice pomáhá proti puchýřům, zvláště u začátečníků. A proč se používá jen jedna? Pokud držíte golfovou hůl a jste pravák, většina síly v úderu je soustředěna v levé ruce - u leváků je tomu přirozeně naopak.

Poslední, čeho si můžete všimnout, je to, že spousta golfistů používá nějakou pokrývku hlavy, ať už je to baret nebo kšiltovka. Hlavním důvodem je chránit si hlavu před sluncem a stínit si obličej. Jako golfista se musíte naučit jedno z prvních nepsaných pravidel - respektujte slunce a chraňte se před jeho působením.

Když začínáte s golfem, je dobré sledovat v televizi golfové profesionály "při práci". Můžete se tak dostat blízko, jak to jen kamera dovolí, k těm nejlepším hráčům na světě, leccos okoukat a nechat se inspirovat pro vaši vlastní hru.

Golf má hodně pravidel a zvláště pro začátečníka jsou všechna obtížně zapamatovatelná. Pokud chcete, můžete si pořídit svá vlastní golfová pravidla v kapesní velikosti (oficiální pravidla nebo např. jejich ilustrovanou verzi) a nosit je s sebou na hřiště v bagu. Zpočátku je důležitější naučit se hrát golf samotný, než jeho pravidla. Vyplatí se ovšem pamatovat si několik základních pravidel, která jsme pro vás připravili v jiné budoucí části našeho průvodce.

Golfnet


O serveru  |  Kontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter  | G+  | Mapa serveru


Chronomag.cz

Fotonmag.cz

Designportal.cz

Golfovezpravy.czKontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter