Logo ČGF

Golfovézprávy.cz > Rady a návody > Jak začít s golfem >

Co lze najít na serveru ČGF?

05. 06. 2009    Redakce  |  Hodnocení 0 *  |  Pro začátečníky

Pokud jste před nedávnem začali hrát a složili jste zkoušku golfové způsobilosti, po získání členství v golfovém klubu se stanete členem České golfové federace. Ta provozuje vlastní server, na kterém najdete spoustu zajímavých informací.Zpravodajství České golfové federace

Hlavní část úvodní strany zabírají informace, jejichž autorem je přímo ČGF. Pokud se chcete dozvědět něco ze světa českého profesionálního golfu, zajímá vás stanovisko federace k určité otázce nebo chcete vědět, co se v ČGF děje, tady se to dozvíte. Nicméně vás osobně se tato část příliš netýká. Proto se podíváme do dalších sekcí a co se tam dá najít.

Kontrola HCP u hráče

Ilustrační obrázek - Lidé na golfuChcete-li vidět svůj aktuální hendikep, nebo třeba zjistit, jak je na tom váš kamarád, stačí se podívat do sekce ČGF / Hráči. Tady najdete formulář, po jehož vyplnění dostanete informaci nejen o tom, jaký má hledaný hráč hcp, ale najdete tu i jeho členské číslo, členství v klubech a status jeho hendikepu.

Ověřit hcp se dá i přímo z homepage, pokud znáte hráčovo členské číslo. Stačí ho zadat do okna v pravém horním rohu hlavní stránky.

 


Vyhledání hřiště

Mapa ČRUprostřed hlavičky hlavní stránky najdete informaci o jednotlivých golfových resortech a hřištích v ČR. Dostanete se tam i přes odkaz Kde hrát. Stejně jako v sekci turnaje tady můžete vyhledat volná hřiště ( tj. ta, na kterých se ve vybraném termínu nehraje turnaj). Ale zejména tu můžete podle krajů nebo podle názvu hledat hřiště, kam si pojedete zahrát.

U jednotlivých resortů najdete základní kontaktní informace a samozřejmě parametry vybraného hřiště. Po rozkliknutí ikonky po pravé straně informací přímo o hřišti se můžete dostat na tabulku pro výpočet herního hendikepu a otevřít si score kartu hřiště.

Vyhledání turnaje a přihlášení

K nastartování vaší úspěšné turnajové sezony slouží sekce Turnaje. Výběr turnajů můžete omezit podle data, místa nebo dalších parametrů, dokonce lze v daném časovém období vyhledat i volná hřiště, což je vynikající pro ty, kdo se naopak na turnaj nechystají. U každého turnaje zjistíte, kdy a kde se hraje a např. i to, zda je uzavřený, nebo se na něj dá volně přihlašovat.

Po rozkliknutí vybraného turnaje najdete podrobnější informace - kdo je pořadatel, výše startovného, informace o cenách a stravování, rozdělení kategorií atd. Na horní liště najdete kolonky přihlášení | odhlášení, kde můžete potvrdit nebo zrušit svou účast na turnaji. Na této stránce pak krátce před turnajem bude viset i startovní listina (s rozdělením hráčů do flightů a určením tee time, případně i jamky, ze které se startuje) a po turnaji i výsledková listina. V ní se dozvíte nejen to, na kolikátém místě jste skončili, ale i jak se pohnul váš hcp. Po rozkliknutí jména hráče najdete i jeho kompletní záznam hry.

Pokud jste hráli nesoutěžní výsledek, najdete jeho záznam také v této části. Stačí po levé straně v menu vybrat Nesoutěžní výsledek a vyhledat hráče.

Zkus golf

Ilustrační obrázek - DrivingNa serveru je ještě jedna část, která by nás mohla zajímat. Je určena těm, kteří o golfu teprve uvažují. Dozví se tu základní informace o golfu, kde a jak si ho mohou vyzkoušet a co by měli vědět, pokud se mu budou chtít víc věnovat. Vy už jste si touto fází prošli. Ale až přesvědčíte partnera/ku, děti nebo kamarády, ať se do toho také pustí, ukažte jim tuto stránku.

 


Rychlé odkazy
Web ČGF Ověření HCP Vyhledání hřiště Vyhledání turnaje Nesoutěžní výsledek Zkus golf

TIP: Řadu důležitých informací najdete i na našem serveru. Můžete hledat resorty a hřiště přes mapku na hlavní stránce nebo si např. nechat spočítat herní hendikep.


O serveru  |  Kontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter  | G+  | Mapa serveru


Chronomag.cz

Fotonmag.cz

Designportal.cz

Golfovezpravy.czKontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter