Porovnani 1fee2hraci Porovnání

Golfovézprávy.cz > Rady a návody > Jak ušetřit >

Zaplaťte za jednoho, hrajte dva!

23. 02. 2011    Redakce  |  Hodnocení 0 *  |  Pro pokročilé

Představíme vám dva produkty, které nabízejí podobnou slevovou službu a na našem malém golfovém trhu spolu budou letos soupeřit o vaši přízeň. Jaké jsou rozdíly mezi zavedeným programem 1fee2hráči a nováčkem - knížkou Průvodce toulavého golfisty?Slevy, slevy, slevy ...

Slevové programy u nás v posledních letech zažívají opravdový boom. A to se týká i golfu. Ceny green fee na jednotlivých hřištích v golfu poskytly dobrou příležitost  různým slevovým programům, které nabízejí hru na hřišti za výhodnější ceny - to se týká např. členství Start od Green Fee Clubu, portálu GolfCut nebo portálu golfoveslevy.cz. Dnes se ale zaměříme na porovnání dvou produktů, které stojí na jiném principu - nabízejí hru pro dva hráče za cenu jednoho fee.

1fee2hráči

1fee2hráči je již zavedený projekt časopisu Golf, který nabízí vouchery na green fee v balíčkách po 6 nebo 12 kusech (příp. s brožurou, která obsahuje přehled zapojených hřišť a podmínek využití voucheru na nich).

Balení Cena s brožurou Cena samostatně Zvýhodněná cena
6 ks 590 Kč 390 Kč 290 Kč
12 ks - 690 Kč 490 Kč
*pro předplatitele časopisu Golf

 

Průvodce toulavého golfisty

Obdobný projekt, jako jsou výše uvedené vouchery, nabízí knížka Průvodce toulavého golfisty. Letos ji čeká první sezóna, takže ještě zdaleka nelze hodnotit její úspěšnost. Na první pohled ale je zřejmé Podrobnější recenzi této novinky si můžete přečíst v našem prosincovém článku. V porovnání s vouchery 1fee2hráči stojí víc, ale zase v knížce najdete více voucherů. Trochu se liší i systém jejich uplatnění - každý voucher je vystaven na konkrétní hřiště.

Počet voucherů Cena
2 x 48 na hřiště (a 2 x 13 na hotely) 1 200 Kč
 

Zapojená hřiště - porovnání

1fee2hráči Průvodce toulavého golfisty
Alfrédov, Austerlitz, Benátky, Brno Kaskáda, Čeladná, Čertovo Břemeno, Český Krumlov, Darová, Františkovy Lázně, Harrachov, Hluboká, Hořehledy, Janov, Ještěd, Jezera (O. Nová Ves), Kestřany, Konopiště, Kořenec, Kotlina Terezín, Lázně Kostelec, Machnín, Malevil, Mnich, Molitorov, Motol, Mstětice, Myštěves, Nová Amerika, Olomouc, Ostravice, Poděbrady, Ropice, Slapy, Sokolov, Svobodné Hamry, Svratka, Šilheřovice, Telč, Terasy Ústí, Ypsilon
SK: Bernolákovo, Black Stork
Rak: Haugschlag, Poysdorf
Alfrédov, Bechyně, Botanika, Brno Kaskáda, Čeladná, Český Krumlov, Darová, Dýšina, Františkovy Lázně, Grabštejn, Hluboká, Hodkovičky, Hořehledy, Hrádek u Nechanic, Klášter Teplá, Konopiště, Kořenec, Lázně Bohdaneč, Lázně Kostelec, Lázně Kynžvart, Luby, Machnín, Malevil, Mariánské Lázně, Mnich, Mstětice, Nová Bystřice, Ostravice, Poděbrady, Podbořánky, Rajec, Ropice, Sokolov, Stará Boleslav, Svobodné Hamry, Šilheřovice, Štiřín
9 německých a rakouských hřišť

Porovnání obou systémů

Oba slevové programy stojí na těchto základních pravidlech - předem si zakoupíte vouchery, musíte respektovat omezení jejich využití na daném hřišti (např. na určité dny nebo vybrané hodiny) a vždy musíte přijít hrát ve dvou.

Ilustrační obrázek - Golfové hřištěPokud jde o hřiště, najdete některá, která se zapojila do obou projektů, jiná najdete jen v jednom z nich. Oba programy (1fee2hráči i Průvodce) počítají i s návštěvou u našich sousedů, protože nabízejí i vybraná hřiště v zahraničí. V rámci obou systémů také naleznete určitá omezení využití voucherů pro hru - ta si vždy stanovil provozovatel daného hřiště.

Cena se liší, ale na první pohled se nedá říci, jestli je některý systém cenově výhodnější. 1fee2hráči vám nabízí 6, resp. 12 voucherů za cenu 390, resp. 690 Kč (teď nepočítáme s cenovým zvýhodněním pro předplatitele časopisu), a to celkem na 40 hřištích. Každý voucher můžete využít na kterékoli zapojené hřiště, nebo je v podstatě odchodit na jediném hřišti, pokud budete chtít.

Na druhou stranu Průvodce nabízí 2 x 48 voucherů za 1 200 Kč. Každý voucher je vypsán pro jedno hřiště (dva vouchery na hřiště), takže vás bude více nutit cestovat a poznávat nová místa. Průvodce kromě voucherů na hru obsahuje i vouchery na 13 hotelů a ubytovacích zařízení v těsné blízkosti hřišť - právě proto, že počítá s tím, že za golfem možná pojedete i z větší dálky a budete chtít v místě přespat.

Nelze říci, který systém je lepší nebo výhodnější, protože každému vyhovuje něco jiného. Na první pohled je ale u obou zřejmé, že se koupě vyplatí již při první návštěvě hřiště - a v podstatě všechny další návštěvy máte za poloviční cenu, protože z dvojice platí za green fee vždy jen jeden hráč.


Anketa: Který slevový systém vás zaujal více?

Žádný. 20,00% 20 %
1fee dva hráči. 45,00% 45 %
Průvodce toulavého goflisty. 20,00% 20 %
Oba se mi líbí. 15,00% 15 %

O serveru  |  Kontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter  | G+  | Mapa serveru


Chronomag.cz

Fotonmag.cz

Designportal.cz

Golfovezpravy.czKontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter