Sportcentrum Step Zimní trénink

Golfovézprávy.cz > Rady a návody > Jak trénovat >

Indoor trénink ve Stepu

06. 02. 2012    Redakce  |  Hodnocení 0 *  |  Pro pokročilé

V zimě je trénink golfu omezen hlavně na vyhřívané nebo kryté prostory a dlouhou hru. Naštěstí nemusíme trénovat jen venku, existuje řada indoor hal s odpališti. Jedním z největších tréninkových center je pražké sportcentrum v hotelu Step. Můžete trénovat dlouhou i krátkou hru, patování a zahrát si na simulátoru.Zimní příprava "indoor"

Trénink v zimě je náročnější, protože téměř nemůžeme trénovat krátkou hru, patujeme pouze na kobercích a dlouhou hru trénujeme buď venku (což za těchto mrazivých dní není úplně jednoduché) a nebo pálíme do stěny nebo sítě před sebou. Přesto vám každý trenér řekne, že zima je výborné období na změnu švihu, seznámení se s novými holemi, zlepšování techniky apod.

Určitě máte ve svém okolí nějaké to indoor centrum, kam můžete chodit trénovat, než se počasí opět umoudří. Pro inspiraci můžete nahlédnout do našeho Přehledu indoor center. Pokud jste ale z Prahy nebo okolí, doporučujeme vyzkoušet, jak se trénuje ve Stepu.

Golf ve sportcentru Step

Sportcentrum Step je velký sportovní komplex v hotelu na Praze 9, který kromě golfu umožňuje vyžití pro tenis, squash, badminton a má i saunové centrum. To není reklama pro tento hotel, spíše ukázka prostor, které má Step k dispozici. Driving range naleznete v zadním křídle sportcentra. Golfistům je k dispozici:

  • patrová krytá hala pro trénink dlouhé hry
  • velký patovací koberec
  • 8 klasických simulátorů a jeden trojrozměrný simulátor
  • pro shop
  • boxy pro uskladnění holí.

Ke sportcentru patří i golfový klub - a členové mají některé zajímavé výhody, jako je např. možnost uskladnění bagu, takže ho po celou zimu můžete mít přímo na místě, kam chodíte trénovat.

Trénink

Indoor centrum má vlastní recepci, kde zaplatíte vstup a můžete si rozměnit padesátikoruny do automatu na míčky. Šatna je v zadní části haly, ale můžete využít i velké šatny na centrální sportovní recepci. Samotný trénink můžeme zahájit dlouhou hrou. Hala má dvě patra odpališť a letos nové sítě. Hráči se s oblibou snaží trefit kovový zvonek, který visí uprostřed vzdálené stěny - a věřte mi, že to není vůbec jednoduché. Pro pitching jsou před odpališti dva síťové koše, aby hráči mohly trénovat přesnost v příhrách.

Chipovat lze na kraji patovací plochy z podložky - jen prosím dejte pozor, ať netrefíte ostatní hráče. A na závěr tréninku je samozřejmě dobré pocvičit patování. I to je letos o dost vylepšené. Pokud jste byli ve Stepu v minulých letech, určitě si pamatujete zdejší ultrarychlý koberec na patování (prý měl rychlost 22 stop!). Ten už ve Stepu není - nový koberec má rychlost 11 a v zadní části plochy o rozloze 250m2 jsou vymodelované vlny, které zpestřují tradičně jednotvárné patování na koberci.

Umístění pro shopu přímo v centru má tu výhodu, že si na driving můžete i zapůjčit hole k otestování. Ať už jste si hole jen zapomněli nebo hledáte, jaký nový model si koupit na letošní sezónu, určitě si vyberete.

Simulátory

Novinkou pro letošní rok je, že pokud jdete jen hrát na simulátoru, nemusíte vedle pronájmu simulátoru platit ještě vstupné. Tato povinnost bývala v řadě indoor center pravidlem, se kterým byli hráči velice nespokojení a volali po jeho zrušení - a ve Stepu je naštěstí vyslyšeli. Pokud vás nebaví hrát jen tak s přáteli, stačí se podívat do turnajového kalendáře indoor centra - vedle samostatných turnajů zde běží i několik indoor tour (Kámoš Cup, J.LINDEBERG INDOOR OPEN TOUR, Green Indoor Tour, ...).

Kapitolou sama pro sebe je Mistrovství republiky ve hře na aGolf simulátorech, jehož první ročník běží v několika indoor centrech po celé ČR. Soutěží se v kategoriích muži, ženy a Pro a po kvalifikačních kolech, která se konají právě teď, se v březnu můžeme těšit na velké finále.

Něco dobrého na závěr

Po tréninku možná dostanete chuť na něco dobrého. Bar v indoor centru býval bohužel místem, kde Step ztrácel "body" a hlavně zákazníky. I to se snad již změnilo - kromě přestavby vnějšího vzhledu baru se změnila i nabídka - takže nově si můžete po tréninku posedět v nových pohodlných křesílkách a dát si zapečené panini, čerstvou ovocnou šťávu, něco ze snídaňové nabídky nebo ochutnat místní dorty ...

Sportcentrum Step Sportcentrum Step Sportcentrum Step

O serveru  |  Kontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter  | G+  | Mapa serveru


Chronomag.cz

Fotonmag.cz

Designportal.cz

Golfovezpravy.czKontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter