Zimní trénink
Golfovézprávy.cz > Rady a návody > Jak trénovat >
Trénujeme v zimě venku
13. 02. 2012 Redakce |
|
Trénovat golf v zimě na venkovních odpalištích zní jako nesmysl. Přesto to lze. Výhodou takového tréninku je, že nepálíte do žádné sítě, ale do prostoru a tvar rány vidíte až po dopad míče. Nevýhodou (kromě zimy) je skutečnost, že můžete trénovat jen dlouhou hru a máte omezené možnosti - ne každý DR je přes zimu otevřený.
Trénink golfu v zimě venku
Pro zimní trénink venku platí několik základních pravidel, která vám trénink usnadní a uvidíte, že ač to může zpočátku vypadat jako bláznivý nápad, nakonec si dobře zatrénujete a ještě to bude zábava. Platí tedy následující:
- správně si vyberte místo, kde budete trénovat
- zvolte vhodné oblečení
- nezapomeňte na rozcvičení
trénujte s mírou - raději méně a častěji.
Kde trénovat
Některé golfové areály a driving range na zimu zavírají, hlavně pokud mají nekrytá odpaliště nebo jsou provozována nadšenci a jedou pouze přes hlavní sezónu, ale spousta jich má otevřeno i během zimních měsíců. Otvírací dobu neovlivňuje ani tak venkovní teplota, jako sníh - pokud je nasněženo, nelze na DR sbírat míčky a tudíž vám pravděpodobně zavřou.
Vyberte si takové místo, kde mají ideálně krytá odpaliště, osvětlení (v zimě bývá brzy tma) a infračervené zářiče ohřívající prostor pod sebou.
Co na sebe
Zimní trénink je jako každý jiný zimní venkovní sport - potřebujete kvalitní oblečení, které zahřeje, bude odvádět pot a nebude vás příliš omezovat v pohybu. Osvědčila se nám kombinace: spodní termokalhoty, na ně klasické golfové kalhoty nebo jiné sportovní kalhoty, možná oceníte lyžařské podkolenky. Na sebe termotričko a 2-3 vrstvy sportovního oblečení. Až se doma oblečete, zkuste se v tom projít, otočit a zkusmo máchnout rukama - ať víte, jak se vám bude hrát.
Důležité je samozřejmě ochránit hlavu a ruce - čepice je základ a pokud není extra zima, golfová rukavice je fajn, při nižších teplotách bych raději zvolila zimní golfové rukavice, které hřejí a hlavně je máte na obě ruce.
Trénink
Před samotným cvičením se pořádně zahřejte a protáhněte. Tělo se v chladu rozehřívá pomaleji a určitě si nechcete natáhnout nějaký sval. Začněte zlehka a nechte soustřeďte se na správnou techniku víc než na to, abyste to narvali co nejvíc a dopálili co nejdál.
Hodina venku určitě stačí, někdy to lze zabalit i po 40 minutách. Tělo postupně chladne a samo si řekne, kdy je dost. Po tréninku se pak můžete v klubovně usadit ke svařáku nebo čaji a spokojeně odpočívat s vědomím, že dnes jste pro sebe (a svůj švih) něco udělali.
Anketa: Chodíte v zimě trénovat ven?
Pokud zrovna nesněží, určitě ano | ![]() ![]() ![]() |
Jen výjimečně | ![]() ![]() ![]() |
Ne, trénuji "indoor" | ![]() ![]() ![]() |
V zimě dělám jiné sporty | ![]() ![]() ![]() |