Rohanský ostrov Driving

Golfovézprávy.cz > Rady a návody > Jak trénovat >

Přestavba Rohanského ostrova

31. 08. 2012    Klára Sýkorová  |  Hodnocení 0 *  |  Pro pokročilé

Driving range v Praze na Rohanském ostrově patří do rodiny CZ Golfu. Má sympatickou klubovnu a hlavně velkoryse řešené prostory pro trénink krátké hry. Bolavým místem v poslední době byla douhá hra, ale to by se právě mělo změnit. Velká přestavba areálu, která začíná 8. září, by měla z tohoto areálu udělat skvělé místo pro trénink.Jaký bude driving pod Libeňským mostem?

od 8. září se na driving range na Rohanském ostrově v Praze začnou chystat velké změny. Podle majitele areálu, společnosti CZ Golf, udělají z tohoto tréninkového areálu nejlepší driving široko daleko. Což je dost odvážný cíl, vzhledem k tomu, že v okruhu pár kilometrů je slušně vybavená Hostivař i Černý most a "za rohem" v Holešovicích další driving range ...  ale nechme se překvapit.

Doposud rovinatý reliéf Rohanského ostrova by měl doznat výrazných změn: na jižní straně vyroste travnaté odpaliště se zvlněným reliéfem imitujícím podmínky na běžném hřišti. Hráči si tak budou moci trénovat hru z nakloněné roviny. Pro ty, kteří budou chtít trénovat "postaru", samozřejmě zůstanou na severní straně (u klubovny) krytá odpaliště s podložkami.

Kolem klubovny stejně budete muset projít, abyste si nakoupili a nabrali míče - samostatný automat na výdej míčů se na jižní straně odpaliště neplánuje. To dává smysl - areál chce, aby se všichni hráči odbavovali přes recepci. Takže si prostě při příchodu budete muset nabrat s sebou dostatek kyblíků, nebo se ještě jednou projdete ke klubovně, když vám míče dojdou :)

Další změna se týká přidání greenů, bunkerů a na jižní straně i vodní překážky přímo na dopadovou plochu driving range, které pomůže v tréninku míření dlouhých ran.

Postup prací

Zásadní revitalizace, kterou má areál projít, se dotkne zejména dlouhé hry, která bude muset být kvůli stavebním úpravám uzavřena. Dobrá zpráva je, že v rámci úprav dojde i k výsadbě trávy na dopadové ploše, takže se na příští sezónu můžeme těšit na příjemné odpalování na zelenou trávu. Zároveň se bude upravovat travnaté odpaliště u klubovny.

Abychom my hráči o nic nepřišli, nabízí Rohanský ostrov na dlouhou hru po dobu přestavby speciální trenažery. Pomůcku s názvem Golf Mobile Boomerang jsme pro vás recenzovali už před několika lety, málokdo s ní ale má praktické zkušenosti. Teď je skvělá příležitost si ho vyzkoušet. Trenažér funguje na jednoduchém principu - míček je upevněn na dlouhém vlasci, jehož rychlost odvíjení reguluje samotný přístroj. Ten zároveň měří a vyhodnocuje rány a zajišťuje zpětné navinutí. K dispozici budu na Rohanském ostrově zdarma k vyzkoušení, takže si s ním budete moci hodinu odtrénovat a zkusit, jak vám to s "bumerangem" lítá.

Krátká hra (putting a chipping greeny včetně cvičných bunkerů) se do konce sezóny měnit nebude. Můžete se tak soustředit na trénink této části hry, kterou řada hráčů v přípravě podceňuje a na hřišti pak trpce lituje.

Driving by měl být v nové podobě připravený na příští sezónu, takže se začátkem jara už budeme moci trénovat na novém. Úpravy vyřeší i letošní potíže se sbíráním míčů, takže je možné, že budeme mít na Rohanském ostrově opravdu nejlepší driving široko daleko.

Jak bude driving range pod Libeňským mostem vypadat? Podívejte se na vizualizaci jeho budoucí podoby.

novy-rohansky-ostrovAnketa: Jak se těšíte na novou tvář Rohanského ostrova?

Vypadá to super, už se těším 55,56% 56 %
Jsem trochu skeptik, uvidíme na jaře 33,33% 33 %
Mám svůj "nejlepší driving" jinde 11,11% 11 %

O serveru  |  Kontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter  | G+  | Mapa serveru


Chronomag.cz

Fotonmag.cz

Designportal.cz

Golfovezpravy.czKontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter