More than golf club

Golfovézprávy.cz > Rady a návody > Jak si vybrat členství >

Víc, než jen golf ... znáte klub MoreThanGolfClub?

12. 04. 2013    Redakce  |  Hodnocení 0 *  |  Pro pokročilé

Volný seriál o klubech a členstvích tentokrát pokračujeme s přehledem základních informací o MoreThanGolfClub - klubu, který má specifický kreditní systém a nabízí hry na atraktivních hřištích za zajímavou cenu.Co je MoreThanGolfClub?

Budeme (pro zjednodušení) nadále o klubu mluvit jako o MTGC. Co vlastně nabízí? Je to jednoduché. Klub má uzavřenou smlouvu s několika vybranými hřišti (majiteli nebo provozovateli hřišť) a jeho členové si na nich mohou hrát za velmi dobrou cenu. Navíc zde funguje princip "zaplať jednou a pak už jen hraj", takže po koupi členství nebo balíčku už neplatíte nic a jen si užíváte golf.

Hráči si de facto nekupují balíček her, ale klub provozuje specifický kreditní systém, takže si nakupujete kredity. Dostanete online účet a na něj se kredity připíšou. Z něj také provádíte rezervace a můžete sledovat, jak se vám hromádka kreditů mění v green fee.

Každý hráč má několik možností, jak výhod MTGC využívat. Můžete si koupit členství v ČGF za 4.000 Kč a s ním dostanete i základní sadu kreditů na volnou hru a možnost hrát na dalších hřištích se slevou. Nebo si můžete koupit balíček kreditů a využívat je na "koupi" green fee pro sebe a své přátele.

Členství v klubu

Členství v MTGC vás přijde na 4.000 Kč. Za ně máte registraci v ČGF na první rok, ale k tomu ještě dostanete účet v rezervačním systému a prvních 24 kreditů. Na kredity se čerpají volná green fee. Počátečních 24 kreditů vystačí v Šilheřovicích na 4-6 her (podle toho, zda jdete hrát v týdnu nebo o víkendu), nebo (pokud hrajete v Čechách) na 2-6 volných green fee na taková hřiště, jako Konopiště, Černý most nebo Karlštejn. I tady závisí na tom, zda jdete hrát v týdnu, o víkendu, ráno nebo odpoledne.

Všechna green fee může využít hráč buď sám pro sebe, nebo může pozvat kohokoli jiného. Může tak v jeden den vyčerpat třeba všechny svoje kredity, když pozve dost kamarádů ...

Slevy na hřištích

Kromě volných green fee nabízí klub i slevy u partnerů. A to nejen v různých sportovních obchodech, ale i na hřištích (a driving range a v hotelích ...). Podrobně tedy:

  • 10 % indoor Čechie, hotel na Kunětické Hoře
  • 15 % Kunětická Hora, Stará Boleslav, hotel Malevil
  • 20 % Poděbrady
  • 25 % Mstětice
  • 30 % Karlštejn.

Balíčky pro sezónu 2013

Pokud nestojíte o členství (nebo nestojíte jen o členství), nabízí MTGC balíčky. V podstatě si koupíte zásobu kreditů a podle toho, jak velkou zásobu koupíte, tak výrazné slevy na green fee dostanete. Nabídka se týká těchto hřišť: Konopiště, Karlštejn, Černý most, Šilheřovice a Ropice. Balíčky jsou celkem tři - základní, standardní a stříbrný. Tedy:
  • Basic - za cenu 4.800 Kč je určen hlavně hráčům, kteří si chtějí zahrát na pohodu, rekreačně. Balíček obsahuje 40 kreditů.
  • Standard - za cenu 7.200 Kč je určen hlavně pro hráče, kteří hrají na Severní Moravě. Tento balíček už zahrnuje 69 kreditů.
  • Silver - za cenu 18.000 Kč je jednoznačně určený hráčům, kteří hrají hodně nebo často zvou kolegy a přátele na hru. Balíček zahrnuje 200 (!) kreditů. Aby to nebylo tak jednoduché, má balíček Silver několik mutací - silver 1x je základní, ale můžete si ho koupit i 2x, 3x, 5x, 7x,10x nebo 15x - a cena i green fee, která za ně pořídíte, se podle toho mění.

Podrobný přehled jednotlivých balíčků je ke stažení ve formátu *.pdf. Základní informace najdete i na stránkách klubu. K jednotlivým balíčkům si hráči můžou dokoupit i registraci v ČGF, vyjde vás na 2.000 Kč.

Názor redakce

MTGC je klubem pro hráče, kteří se nechtějí sdružovat v klubu fungujícím u některého hřiště a chtějí hrát na různých místech. Hřiště, která má klub nasmlouvaná, jsou velmi zajímavá. Navíc na rozdíl od řady dalších klubů, které fungují na obdobném principu, není tak pragocentrický. Resp. se soustředí na dvě oblasti v České republice - zajímavá hřiště v Praze a okolí (Černý most, Konopiště, Karlštejn) a jedny z nejlepších hřišť na Severní Moravě (Ropice, Šilheřovice).

Rezervace funguje jednoduše. Hráč zavolá na hřiště a domluví si tee time a pak v online systému MTGC provede samotnou rezervaci hry. Tím se mu odečtou kredity a je za hru zaplaceno. Jednoduché, rychlé. Green fee, která zakoupením členství nebo balíčku od MTGC, je možné využít i na turnaje, nejen na přátelskou hru.

Asi každý si dokáže vybrat ze tří možností, které klub nabízí. Tedy členstvím se základní sadou kreditů, hraním na druhé skupině hřišť se slevou nebo zakoupením balíčku pro další a další hry. Co rozhodně považujeme za dobré, je "přenosnost" kreditů. Za stejně dobrou cenu můžete hrát s celým flightem kamarádů, vyčerpat všechny své kredity najednou ... záleží jen na vás, jak moc si je budete chtít šetřit.

Celkově považujeme nabídku tohoto klubu za příznivou pro všechny, kdo rádi hrají na partnerských hřištích klubu a chtějí hrát víc za lepší cenu. Je potřeba si jen spočítat, jak často chcete na těchto hřištích hrát a zda chcete nebo nechcete často cestovat i na jiná hřiště. Pokud vám z toho výpočtu vyjde, že se to vyplatí, má cenu se o nabídku MTGC zajímat.


Více podrobností o členství, nabídce a kontaktech najdete na stránkách klubu: www.morethangolfclub.cz


O serveru  |  Kontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter  | G+  | Mapa serveru


Chronomag.cz

Fotonmag.cz

Designportal.cz

Golfovezpravy.czKontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter