Ilustrační obrázek - Vlajka Powerplay golf

Golfovézprávy.cz > Rady a návody > Jak hrát >

Powerplay - nový jednodušší golf

18. 04. 2011    Redakce  |  Hodnocení 0 *  |  Pro pokročilé

Nový golfový formát bude představen v květnu ve Walesu v dějišti loňského Ryder Cupu. Jmenuje se powerplay a má být rychlejší a jednodušší než standardní golfová hra. Proto by se mohla ujmout u hráčů, kteří mají velice málo času a obejít 18 jamek je někdy nad jejich možnosti. Jak má nový herní formát vypadat?Novinka - powerplay golf

18jamkové kolo golfu dokáže zabrat půl dne - někdy i víc, pokud za golfem ještě musíte dojet někam dál. Pro některé z nás je to příliš dlouho - pokud máte malé děti, hodně pracujete nebo cestujete, prostě nemáte příliš často příležitost golfu tolik času obětovat, i když byste si velmi rádi šli zahrát.

Co s tím? Zkuste powerplay golf. Tento nový herní formát byl vymyšlen právě pro hráče, kteří nemohou na golfu strávit mnoho času. Powerplay golf nemá být náhražkou standardní hry, spíš jejím doplňkem. Jeho koncept vznikl před pěti lety a od té doby byl testován 400 kluby v 30 zemích.

Ilustrační obrázek - GreenJak se hraje

Základní pravidla powerplay golfu jsou v zásadě jednoduchá. Hraje se pouze devět jamek, takže hra trvá max. tři hodiny. Aby se hra ozvláštnila, na každé jamce jsou navrtané dvě pin pozice - máte tedy dvě vlajky, na které můžete hrát. Jedna z jamek je navrtána na běžném místě, druhá je v obtížnější pozici. Hráč si vybere, na kterou vlajku bude hrát, což také musí předem ohlásit.

Každý hráč musí odehrát tři jamky na obtížnější vlajku - a to na prvních osmi jamkách. Riziko s tím spojené je vyváženo vyšším bodovým ziskem - pokud na takové jamce zahrajete birdie a lépe, dostanete hned dvojnásobek stablefordových bodů.

Na deváté jamce hráč může a nemusí přidat čtvrtou powerplay jamku - může tak nahnat ještě další body, ale pozor. Pokud hráč na této poslední jamce zahraje bogey, dostane tři trestné body.

Rychlá doba vyžaduje rychlé sporty

Golf není jediný sport, který představuje svou kratší, zrychlenou verzi. Již existuje Twenty20 kriket (kdo jste kdy sledoval  kriketový zápas, jistě uznáte, že tento sport si o zkrácenou podobu přímo říkal), uvažuje se i jakémsi zmenšeném tenise.

Nový golfový formát bude veřejnosti představen na turnaji, který se odehraje 30. května v resortu Celtic Manor ve Walesu. Zúčastní se ho 12 hráčů světové úrovně, mezi nimi bude například Paul Casey, John Daly, Graeme McDowell, Colin Montgomerie, Gary Player nebo Ian Poulter. Jak se nová hra ujme, teprve uvidíme.

Golf Hostivař


O serveru  |  Kontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter  | G+  | Mapa serveru


Chronomag.cz

Fotonmag.cz

Designportal.cz

Golfovezpravy.czKontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter