Ilustrační obrázek

Golfovézprávy.cz > Rady a návody > Jak hrát >

Největší neduhy turnajového golfu

09. 05. 2012    Redakce  |  Hodnocení 0 *  |  Pro pokročilé

Hráváte komerční turnaje? Pak určitě sami dobře víte, že mají svá pro i proti. Skvělý servis a hodnotné ceny jsou vyváženy tím, že tady tak úplně nejde o golf - a hra podle toho občas také vypadá. Občas je dobré si připomenout, jakých prohřešků se hráči na firemních turnajích nejčastěji dopouštějí a třeba se nám podaří jich příště vyvarovat.První komerční turnaj? Těšte se!

Představte si, že vás šéf posílá na firemní turnaj. Zatím jste žádný takový nehráli, a tak nevíte, co všechno vás čeká. Na co se máte připravit? Začíná to už na parkovišti. Je-li velké, nepokoušejte se zapamatovat si, že parkujete vedle velkého stříbrného Audi - těch (a jim podobných) tam totiž bude spousta. Komerční turnaje se často pořádají pro výše postavené manažery a pokud golfisté obecně nejezdí ve špatných autech, o šéfech to platí dvojnásob.

Na komerčním turnaji potkáte všelijaké hráče

Připravte se na to, že potkáte spoustu "nóbl" lidí. Ne každý může být mistr světa, na komerčních turnajích se jich ale schází spousty. Poznáte je podle toho, že vám rádi a ochotně povypráví, co se jim v poslední době báječného povedlo, jaké zahráli luxusní rány a odkud (ze kterého známého zahraničního resortu) si přivezli výsledek, který by jim mohl závidět leckterý profík.

Možná vás někteří z nich ani moc nepozdraví, ale to nic. Pochopte - mají dost práce s vlastním egem, prostě si vás asi nevšimli. Nic z toho nevadí - všechny hrdinské historky vezmou za své poté, co odpálí první drive. Pak se ukáže, co v kom je. Ale samozřejmě se může stát, že žádné hrdiny nepotkáte, protože budete hrát s jen s přáteli nebo kolegy  - flighty se totiž velice často staví na přání.

Etiketa a pravidla

Obecně platí, že častým neduhem těchto turnajů je etiketa. Turnaj se podřizuje hráčům - nikdo vás nebude penalizovat za pozdní příchod na start, nikdo vás neokřikne, pokud budete kolem greenu povykovat. Horší to ale je, pokud dochází i na porušování pravidel. Jak často lze na takovém turnaji vidět hráče s (nepovoleným) laserovým zaměřovačem, jak často se vás zeptají, čím jste tu ránu hráli? Jak často se při nestandardním dropování dozvíte, že je to v pořádku, protože "my to tak s chlapama hrajeme pořád"?

S uvedeným souvisí i tempo hry. Málokdy se podaří, aby se turnaj šel v tempu - šest hodin na hřišti tak není nic neobvyklého. A moc nespoléhejte na to, že by maršál flighty popoháněl. Prostě se jen obrňte trpělivostí a doufejte, že vám hostesky čekání zpříjemní nějakým tím drinkem.

Benefity? Ano, jsou tu taky

Komerční turnaje ale nemají jen nevýhody. Rozhodně stojí za připomenutí, že

  • se hrávají na velmi dobrých hřištích
  • catering je opravdu velkorysý - od bohaté snídaně, přes občerstvení hráčů během hry, až po závěrečný raut po turnaji
  • samostatnou kapitolu tvoří ceny. Hodnotné, bohaté ceny, které někdy až hraničí s limitem, který je stanoven pro amatérské hráče.

Dost bylo cynismu

Ale nezoufejte. Vše, co je uvedeno výše, je trochu nadneseným obrázkem toho, jak to na komerčních turnajích vypadá. Ne všechny jsou takové - a na druhou stranu, řada těchto neduhů se objevuje i na běžných nebo klubových turnajích. Pokud ale potkáte turnaj, kde se všechny tyto neduhy sejdou, nedělejte si starosti, zapomeňte na vše okolo a hrajte svou hru. Pořád je to golf - počítá se tedy to, co je uvedeno na skore kartě, a ač mívají turnaje u nás hodně neduhů, velké švindlování s výsledky mezi ně naštěstí nepatří. Nebo alespoň ne příliš často.


O serveru  |  Kontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter  | G+  | Mapa serveru


Chronomag.cz

Fotonmag.cz

Designportal.cz

Golfovezpravy.czKontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter