Ilustrační obrázek - Golfové hole

Golfovézprávy.cz > Rady a návody > Jak hrát >

Co dělá golfista po sezóně?

13. 10. 2011    Redakce  |  Hodnocení 0 *  |  Pro pokročilé

Minulý týden se s námi (možná definitivně) rozloučilo krásné počasí. Řada golfistů si tak uvědomila přicházející podzim a zimu, které jsou pro hráče obvykle ve znamení pilování techniky na drivingu, cestování za golfem do teplejších krajů nebo herní přestávky po náročném létě. Co všechno vlastně dělá hráč po sezóně?Hrát nebo nehrát?

V první řadě se rozhoduje, zda se během příštích měsíců vypraví hrát někam do tepla, nebo naopak pověsí hole na pár týdnů na pomyslný hřebík a dá si malou přestávku. To rozhodně nebývá na škodu, odpočinete si a začnete se pak na novou sezónu opravdu těšit. Na druhou stranu můžete zimu využít pro pilování techniky na drivingu (přehled indoor center jsme vydali v loňském roce, podrobnější info pak najdete např. na freshgolf.cz).

Ilustrační obrázekZima je zároveň dobré období pro to změnit hole - pokud to plánujete, kupte si je nyní, ať se s nimi před další sezónou dobře sehrajete. Od léta pro vás vydáváme seriál článků o novinkách v driverech a železech - máte tak možnost se podívat na to, jak si které hole vedly v testování hráčů.

S tím samozřejmě úzce souvisí otázka fittingu - stále víc a víc hráčů si uvědomuje, že s dobrým fittingem si vyberou svoje nové hole lépe a hra jim půjde snáz - a tedy je bude i víc bavit.

Jak na členství

Pokud jde o členství, bude letošní zima trochu výjimečná. Ti z nás, kteří nemáme řádné členství a každoročně se rozhodujeme, kam se "vrtnout" příští rok, začnou tuto otázku řešit o něco dřív, než jsme byli zvyklí. Od letošního roku totiž federace změnila pravidla a tak všechna členství, která by běžně trvala do 31. března příštího roku, skončí 31. prosince roku letošního. Co to pro hráče znamená?

Ilustrační obrázekV první řadě to, že se o svém klubovém příslušenství začneme rozhodovat už během podzimu - a dá se očekávat, že kluby brzy vyrazí s nabídkami na příští rok. Pokud se rozhodnete své členství změnit, možná byste měli popřemýšlet o výpovědi stávajícího členství.

Formálně se totiž k členství v golfovém klubu váže řada povinností a podmínek - jako je např. včasná výpověď. Pokud to neuděláte, může se stát, že klub vaše členství zablokuje a vyřešení situace vás bude něco stát. To je dané tím, že když členství nezrušíte včas, klub za vás zpravidla musí uhradit poplatky na další rok a ty po vás potom bude chtít nahradit.

Nemusíte se ale moc bát - realita v klubech je velice často odlišná a mnohem méně formální. Řada klubů vás nebude nijak penalizovat, pokud členství prostě "nebudete řešit" a svůj úmysl v klubu dál nepokračovat mu oznámíte až o pár týdnů (měsíců) později. Mnohokrát dokonce stačí zavolat a  dohodnout se po telefonu.

Nový hcp?

Ilustrační obrázekDalší věcí, která nás s koncem roku čeká, je roční kontrola hendikepu. Tu provádí vaše hendikepová autorita (tj. domovský klub) a na základě výsledků ze soutěží odehraných v letošní sezóně může váš hcp ponechat beze změny, ale může ho i změnit nebo označit váš hcp jako neaktivní.

Co v létě nestihnete

Poslední tip na to, co podniknout během příštích pár měsíců, je pořádek ve vašem vybavení. Možná jste ten typ, který si po každé hře vyklidí bag a vyčistí hole, jsou mezi námi ale i tací, co v bagu nosí jablko už od července, hole mají mírně orezlé (to je prý dobré pro lepší spin!) a jejich nepromoky by potřebovaly vyprat nebo alespoň vyvětrat.


O serveru  |  Kontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter  | G+  | Mapa serveru


Chronomag.cz

Fotonmag.cz

Designportal.cz

Golfovezpravy.czKontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter