Foto z akce Golfista a Golfistka roku 2010 ČGF

Golfovézprávy.cz > O golfu > Zpravodajství >

Golfista roku 2010

29. 11. 2010    Redakce  |  Hodnocení 0 *  |  Pro pokročilé

V pátek 26. listopadu se v pražském Blaníku uskutečnil již XV. Večer českého golfu. Hlavním bodem bylo samozřejmě vyhlášení golfisty a golfistky roku, ale na programu bylo i vyhlášení řady dalších úspěšných golfistů letošního roku, uvedení dalších legend do síně slávy, nebo např. ocenění trenéra roku. Slavnostním večerem letos provázel Ondřej Hejma.XV. Večer českého golfu

Letošním ročníkem provázel Ondřej Hejma a rozhodně udržel laťku, kterou vloni nasadil Marek Eben. Předávání ocenění tentokrát odsýpalo jedno za druhým a i v tomto rychlém tempu stačil Ondřej umně glosovat a neoblomně vybízet oceněné i hosty k delším než jednoslovným komentářům.

Foto z akce Golfista a Golfistka roku 2010Jednotlivé žebříčky a kategorie byly vždy uvozeny krátkými filmovým spoty, které nás vracely v čase na ty klidné zelené plochy a příjemně navozovaly atmosféru dalšího předávání. Bylo už jen ironií osudu, že v té době, kdy už sněžilo i na Václavském náměstí, snad každý golfista v sále zvažoval, zda sezóna opravdu skončila a jestli to není ještě alespoň na rychlou devítku.

 Celoroční žebříčky ČGF doplnilo čestné přidání Iva Balcara a Anny Marie Zemplinerová do Síně slávy, vyhlášení Výroční ceny pro Miroslava Lidinského, kterému se podařilo letos vyhrát Evropskou tour v soutěži handicapovaných. Jeho výkon všem připomněl, že ani těžké zranění nemusí člověka úplně zastavit a tak jeho poděkování směřovalo k jeho přítelkyni, která ho ke golfu přivedla.

Foto z akce Golfista a Golfistka roku 2010I letos golfisté vybírali Trenéra roku, jímž se stal Petr Trčka z GC Karlštejn. Kdo byl jeho nejlepším žákem se ani pod tlakem nepodařilo z trenéra roku vytáhnout, a tak sláva patří všem jeho schovancům.

Vrcholem večera bylo samozřejmě vyhlášení Golfisty a Golfistky roku. Přestože se v letošní sezóně dařilo i dalším hráčům jako např. Ondřejovi Leisnerovi, odborná komise potvrdila status stávajících šampiónů. A tak i letos získali David Procházka a Klára Spilková pro sebe toto prestižní ocenění.

Klára se bohužel osobně nezúčastnila, a tak nám alespoň poslala krátký videopozdrav přímo z Erpetu, kde se zastavila před přípravou na kvalifikaci do Ladies European Tour. Její cenu převzala maminka, která právem dala najevo svoji hrdost. Na otázku, zda se nebojí, že si ji tam venku odvede některý z tiger woodsů, jsme se dozvěděli, že už "Klárka jednoho 'kamaráda' má"...

Foto z akce Golfista a Golfistka roku 2010Letošní ročník měl oproti loňsku větší spád a snad kromě apelu presidenta ČGF na české novináře, aby "psali pozitivněji, aby neříkali, že snad reprezentaci ujíždí vlak" se nesl ve velmi milém duchu. Ani tetos jsme se nevyhnuli politické satiře a tak otázka na zástupce Politického golfového klubu, jakže hraje pan Ráth, opět padla.

Celkově krásný zážitek z příjemného večera kazil už jen kameraman, který se zřejmě rozhodl, že si televizní diváci zaslouží lepší pohled a tak pro nás v sále často při předávání cen zbyla jen jeho rozložitá záda.

Ještě jednou gratulujeme všem oceněným a budeme se těšit na další, již 16. ročník.

Foto z akce Golfista a Golfistka roku 2010

Přehled oceněných v roce 2010

Golfista roku
David Procházka, Klára Spilková

Foto z akce Golfista a Golfistka roku 2010

Národní golfová tour mládeže
Mladší žáci   Matyáš Zapletal, Karolína Kohoutová
Starší žáci   Vítek Novák, Johanka Šteindlerová
Kadeti   Petr Gál, Kateřina Krásová

Objev roku
do 10 let   Adam Provazník, Berenika Richterová
do 12 let   Tomáš Vacík, Sára Kousková
do 14 let   Adam Tater, Anna Bryčková

Foto z akce Golfista a Golfistka roku 2010

Žebříčky ČGF
Mladší žáci   Matyáš Zapletal, Karolína Kohoutová
Starší žáci   Šimon Zach, Johanka Šteindlerová
Kadeti   David Štrouf, Klára Spilková
Dorostenci   David Procházka, Klára Spilková
Senioři   František Foldin, Helena Janoudová
Midi   Marek Šulc, Martkéta Šubrtová
Muži, ženy   Ondřej Liesner, Klára Spilková

Czech Golf Amateur Tour
Ondřej Liesner, Kateřina Černá

Foto z akce Golfista a Golfistka roku 2010

Senior roku
Bohumil Pospíšil, Eva Schovánková

Síň slávy
Ivo Balcar, Anna Marie Zemplinerová

Výroční cena
Miroslav Lidinský

Trenér roku Golf Digest
Petr Trčka


O serveru  |  Kontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter  | G+  | Mapa serveru


Chronomag.cz

Fotonmag.cz

Designportal.cz

Golfovezpravy.czKontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter