Tiger Woods

Golfovézprávy.cz > O golfu > Zpravodajství >

Pro Woodse sezóna už skončila. Bez fanfár

13. 09. 2010    Alois Žatkuliak  |  Hodnocení 0 *  |  Pro pokročilé

Letošní sezona PGA Tour pro Tigera Woodse skončila už v neděli. Předčasně a bez fanfár. První hráč světového žebříčku musel na BMW Championship na hřišti v Cog Hill skončit nejhůř pátý, aby se propasíroval mezi třicet nejlepších hráčů, kteří si to o prvenství v sérii rozdají za necelé dva týdny v Atlantě.Smutný závěr sezóny

Woods měl před třetím turnajem play-off FedEx Cupu doslova "nůž na krku". Potřeboval na BMW Championship skončit do pátého místa, ale neskončil. Podělil se jen o patnácté místo, takže při vrcholení sezony nebude. Čtyřiatřicetiletý vítěz čtrnácti majorů bude ve finále FedEx Cupu chybět potřetí za posledních pět let. Poprvé chyběl v roce 2006, kdy si sice účast zajistil, ale ukončil dřív sezonu, podruhé v roce 2008 nehrál kvůli zranění kolena a následné rehabilitaci. Dvakrát ale sérii také vyhrál - poprvé v roce 2007 a podruhé loni. Turnaj BMW Championship byl před rokem také jeho posledním turnajovým triumfem na okruhu PGA Tour.

Tiger Woods LeonttinkaPro Woodse skončila sezona, kterou může označit za nejhorší během své patnáctileté profesionální kariéry. Odehrál dvanáct turnajů a ani jednou nevyhrál. K tomu musí připočíst zemětřesení v soukromém životě, které vygradovalo rozvodem s nyní už bývalou manželkou Elin Nordegrenovou.

"Nehrál jsem dobře na začátku a nehrál jsem dobře ani uprostřed sezony,“ prohlásil Woods, který letos skončil jen dvakrát v první desítce - čtvrté místo obsadil na Masters a na US Open. "Ale teď v závěru sezony jsem se cítil už lépe a s optimismem se dívám do budoucna,“ uvedl Woods.

Zatímco třicet nejlepších hráčů čeká od 23. do 26. září poslední finálový díl série FedEx Cupu na hřišti v East Lake v Atlantě, kde budou bojovat o titul a bonus ve výši 10 milionů dolarů, Woods už má volno. Tak trochu neplánované. Nejbližší akcí pro něho bude hned na začátku října utkání Ryder Cupu ve Walesu. Do amerického výběru se dostal až jako jeden ze čtyř hráčů, kteří obdrželi divokou kartu od kapitána Coreyho Pavina.

PGA Tour logo"Raději bych samozřejmě hrál finálový turnaj, ale moje výkonnost nebyla taková, abych se dostal mezi třicet nejlepších. Mám ale zase čas na trénink a přípravu,“ hledal Woods i pozitiva v závěru sezony, na kterou by nesjpíš co nejrychleji zapomněl.

Dvanáct turnajů bez vítězství je pro Woodse nejdelší série turnajů bez vítězství v jeho profesionální kariéře. Čas, který neplánovaně získal hodlá využít k intenzivnímu tréninku švihu s novým koučem Seanem Foleym, který se mj. stará i o Huntera Mahana, Seana O'Haira, Stephena Amese či Justina Rose. "Budu mít možnost se Seanem připravovat v klidu doma. Pracovat budu i na vylepšení svého patování. Doufám, že při Ryder Cupu bude už zase vidět další pokrok,“ přál si Woods.

V nejbližší době ale bude muset čelit dalšímu útoku Phila Mickelsona, který se pokusí Woodse sesadit z pozice světové jedničky. Zatím při všech předchozích pokusech selhal. V East Lake bude mít další šanci...O serveru  |  Kontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter  | G+  | Mapa serveru


Chronomag.cz

Fotonmag.cz

Designportal.cz

Golfovezpravy.czKontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter