Logo ČGF

Golfovézprávy.cz > O golfu > Zpravodajství >

Proč má ČGF pifku na Šebrleho?

19. 08. 2014    Klára Sýkorová  |  Hodnocení 0 *  |  Pro pokročilé

Většinou golfových médií proběhla zpráva o potížích, které zřejmě čekají Romana Šebrle kvůli jeho odstoupení z mezinárodního amatérského mistrovství v Mladé Boleslavi. Není se co divit - abychom to nezmeškali, rozeslala ČGF tiskovou zprávu o této aférce všem golfovým médiím. Proč ale?Mezinárodní mistrovství vs. profesionální turnaj

Vezměme to ale trochu popořádku. Ve dnech 13. až 16. srpna se v Mladé Boleslavi hrálo mistrovství České republiky golfových amatérů ve hře na rány - s mezinárodní účastí. Celkovým vítězem se stal 16 ran po čtyřech kolech zvítězil mezi muži Vitek Novák, který zahrál úctyhodných -16 (69, 68, 66 a 69). Blahopřejeme, to je opravdu parádní výkon.

Mnohem větší pozornost si ale získal Roman Šebrle, který se turnaje také zúčastnil, i když ne s takovým úspěchem. Po dvou dnech z turnaje odstoupil, když měl zahráno 79 a 69 ran, a rozhodl se raději zkusit štěstí na turnaji Czech PGA ve Mstěticích, kam dostal pozvánku. (Mimochodem, tady zahrál 74 a 82 a neprošel cutem).

Asi by vás nenapadlo, že odstoupit z turnaje se nesmí, ale chyba lávky. Na disciplinární komisi ČGF dorazily podněty (všimněte si toho množného čísla!) k postupu Romana Šebrleho, tedy k jeho "opuštění mistrovství po druhém hracím dni". A federace nelenila a tuto informaci rozeslala do golfových médií, ať se to určitě rozkřikne.

Co sleduje ČGF svými zprávami?

Když ta zpráva přišla do naší redakce, zdála se nám trochu neúplná. Zejména jsme si nebyli jistí, čeho se Roman Šebrle měl dopustit a co mu asi tak hrozí. Proto jsme na zprávu odpověděli se žádostí o doplnění této informace. Ale ouha. Stejná federace, která po nedělích rozesílá tiskové zprávy, je na informace najednou velice skoupá. Odpověď jsme sice dostali, ale vyplývá z ní jen, že se ČGF musí zabývat podněty, které jí přijdou, ale nelze z toho nic usuzovat a ani nelze komentovat spekulace ohledně možného trestu pro uvedeného hráče. Plus na závěr doporučení, abychom věc konzultovali s někým, kdo má kvalifikaci mezinárodního rozhodčího a rozhodně stojí mimo Výbor i Disciplinární komisi ČGF.

Odpovědi na naši otázku jsme se tedy nedočkali, jsme stejně bezradní, jako předtím a jediné, co se změnilo, je stále silnější pocit, že je něco shnilého ve státě dánském. Protože pokud má ČGF potřebu informovat o tom, že projednává podezření na prohřešek jednoho z nejznámějších amatérských hráčů u nás, ale odmítne podat jakoukoli upřesňující informaci s tím, že by šlo přece o spekulace, zní to dost podivně. Skoro jako by na onoho hráče měla pěknou pifku a hlavně chtěla, aby se o něm nepěkně psalo. Co na tom, že vlastně není o čem psát.O serveru  |  Kontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter  | G+  | Mapa serveru


Chronomag.cz

Fotonmag.cz

Designportal.cz

Golfovezpravy.czKontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter