Ryder Cup 2014 Ryder Cup

Golfovézprávy.cz > O golfu > Zpravodajství >

Ohlédnutí za Gleneagles, foto a video

06. 10. 2014    Redakce  |  Hodnocení 0 *  |  Pro pokročilé

Ryder Cup 2014 před týdnem skončil přesvědčivým vítězstvím Evropy. Byly k vidění zápasy jednoznačně ve prospěch jedné strany, ale i urputné boje až do konce a spousta krásných ran. Podívejte se s námi na to nejzajímavější, co jsme si z Gleneagles odvezli.Co se dělo, než to všechno začalo?

Hned první tréninkové dny přinesly fanouškům spoustu zábavy. Rickie Fowler předváděl svůj nový účes, který sice týmu USA nepřinesl štěstí, ale ve Státech možná vyvolal novou módní vlnu. Všichni byli dobře naladění, hrou se vyloženě bavili a na tiskových konferencích se hráči nebáli komentovat cokoli.

Matt Kuchar tak na otázku "čím to, že Evropa v posledních letech vyhrává" vtipkoval, že to musí být snad jen náhoda, Rickie Fowler zase chválil formu, kterou letos předváděl Rory McIlroy. Doslova řekl "Dokázal toho letos dost. Vyhrál tři turnaje v řadě, a to už něco znamená - většinou máte radost, když dáte alespoň tři birdie v řadě." :). (Nemluvě o tom, že amatérský hráč má občas radost i ze tří birdie za rok.) A to ještě chudák Rickie netušil, že ho v neděli v singlech Rory rozseká s výsledkem 5&4.

Mezi fanoušky se hodnotilo, jak který hráč komunikuje, jak mu to jde a také co mají týmy na sobě. Ze všech outfitů v oblibě jednoznačně vyhrálo páteční oblečení evropského týmu a pokud jste si modrý svetr s motivem skotského kříže nekoupili hned, už jste ho nesehnali.

Tři turnajové dny

V pátek už se začalo hrát "doopravdy". Fandilo se jako o život a od prvních ranních flightů byly tribuny i fairwaye obsypané diváky, kteří společným skandováním, zpíváním a vyvoláváním jmen hráčů vytvářeli neuvěřitelnou atmosféru. Valná většina fandila Evropě, ale dobrou ránu dokázali diváci ocenit u kteréhokoli hráče. Po prvním dopoledni vedla Amerika 2,5:1,5, ale už po obědě Evropa povolila USA získat jediný půlbod, který přinesli Rickie Fowler a Jimmy Walker.

V sobotu během ranního fourballu se ta samá dvojice utkala s duem Ian Poulter a Rory McIlroy. Evropa si nevedla moc dobře, ale na 15. greenu Poulter probudil svou rydercupovou bestii. Už to vypadalo, že přijdou o další jamku, když "Mr. Ryder Cup", jak se Poulterovi přezdívá od posledního utkání před dvěma lety ve Státech, zahrál chip-in, který už se stačil stát legendou. (přejít na video)

Sobotní dopoledne zase patřilo spíš týmu USA, ale odpoledne se začal odehrávat evropský zázrak. Z odpoledních her si USA přinesly zase jen půl bodu a do nedělního finále se nastupovalo za stavu 10:6 pro Evropu. A tam Evropa dala jasně najevo svou převahu a došla si pro své vítěztví 16,5:11,5. Aneb, jak to lakonicky po konci turnaje zhodnotil Tom Watson, kapitán amerického týmu, "They kicked our butts" (Nakopali nám zadky).

Co bude dál

Ryder Cup 2014 skončil a ten příští nás čeká až za dva roky ve Státech, na hřišti Hazeltine National Golf Course (RC 2016). Evropští fanoušci ale spíš už teď vyhlížejí Francii v roce 2018, protože bude pro řadu z nich mnohem dostupnější. Můžeme doufat v další evropské vítězství, protože v posledních letech si tým Evropy opravdu má důvod věřit.

Jak poznamenal veterán Ryder Cupu Phil Mickelson, sám se sice účastnil 10 těchto turnajů, ale americký tým za tu dobu zvedl pohár nad hlavu jen dvakrát.

Stačí se ale podívat do historických tabulek a na poměr vítězství si trochu poopravíme názor. Od roku 1927 si USA připsaly 26 vítězství, Evropa i se svou vítěznou šňůrou z posledních let jich má 14. Takže ještě máme co dohánět.

Rozloučíme se pohledem na 15. jamku, kde Jamie Donaldson uhrál svůj vítězný bod pro Evropu. Záběry jsou ale z předchozí dne a ukazují, jak v trochu zrychlené podobě vypadá pohyb fanoušků, kteří sledují svůj oblíbený flight. Třeba mezi nimi příště budete i vy.


O serveru  |  Kontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter  | G+  | Mapa serveru


Chronomag.cz

Fotonmag.cz

Designportal.cz

Golfovezpravy.czKontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter