Matt Kuchar PGA Tour

Golfovézprávy.cz > O golfu > Zpravodajství >

Na Barclays se překvapení konalo

31. 08. 2010    Redakce  |  Hodnocení 0 *  |  Pro pokročilé

Nebylo to ale překvapení v podobě vítěze, protože Matt Kuchar podává po celou sezónu velmi dobré výkony a před začátkem turnaje se nacházel na devátém místě v žebříčku FedEx Cupu. Přesto si musel vítězství tvrdě vybojovat.Smutný Laird

V neděli ráno se Kuchar nacházel na čtvrtém místě a ztrácel celých 5 ran na Martina Lairda, který po sobotě vedl. Z nedělního kola si ale Kuchar přinesl čistou scorekratu a protože Laird zahrál kolo "jen" v paru, šlo se do rozehrávky.

Hned na první jamce (jamka č. 18) zahrál birdie, Laird pouze par a byl znám vítěz prvního finálového turnaje letošního FedEx Cupu. Svým vítězstvím se zároveň Matt Kuchar propracoval do čela bodování a do příštího turnaje Deutsche Bank Championship tak bude nastupovat v roli leadra. Mat Kuchar má i s tímto turnajem na svém kontě tři vítězství na PGA Tour. Naposledy zvítězil vloni v Turning Stone resortu.

Hřiště v Barclays možná proto, že je k němu Socha Svobody otočena zády, je známé tím, že umí být ke hráčům velmi vstřícné a v zápětí je potrestat za sebemenší chybu. I letos se o tom přesvědčili mnozí hráči.

A nyní k překvapením

Pro letošní sezónu odepisovaný Tiger Woods zahrál dvě výborná kola a s výsledkem -7 se umístil na dvanáctém místě. Zároveň si tak zajistil možnost účasti v příštím turnaji, když se ze 112 posunul na 66 místo. Po prvním kole se dokonce vévodil pořadí a mnozí jen nevěřícně kroutili hlavou nad změnou, která se s ním od posledního turnaje udála. Je to jeho nejlepší letošní výsledek.

Naopak Phil Mickelson, věčný pronásledovatel Woodse v boji o golfový trůn, totálně vyhořel a neprošel cutem. Vzhledem ke svým předchozím výsledkům však má účast v dalším turnaji zajištěnu, i když se propadl až na 10. místo žebříčku. Boj prince s králem se prostě opět odkládá. Skoro by se zdálo, jako by si "vychutnával" své útoky. Ale všichni, kdo si zahráli byť jeden golfový turnaj vědí, že tomu tak není.

K velkým překvapením patří i velký odpad hráčů z dobrých pozic na žebříčku FedEx Cupu. Cutem neprošli takoví hráči jako Tim Clark (16), Bo Van Pelt (25), Anthony Kim (27), J.B.Holmes (29), Carl Pettersson (30) a mnozí další. Čísla v závorce ukazují jejich pozici v žebříčku po tomto turnaji.

Mezi překvapení bohužel už nepatří, že se dalších bojů nezúčastní Alex Čejka, protože na něho zbylo nepopulární nepostupové 103 místo. Do příštího turnaje nastoupí jen 100 nejlepších.

Zdroj: Tento článek je převzat z portálu mytour.cz. Foto: pgatour.com.


O serveru  |  Kontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter  | G+  | Mapa serveru


Chronomag.cz

Fotonmag.cz

Designportal.cz

Golfovezpravy.czKontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter