Robert Garrigus PGA Tour

Golfovézprávy.cz > O golfu > Zpravodajství >

Tečka za PGA Tour 2010

16. 11. 2010    Redakce  |  Hodnocení 0 *  |  Pro pokročilé

Na Floridě proběhl poslední turnaj sezóny PGA Tour 2010. Závěrečný turnaj podzimní série byl poslední příležitostí pro hráče, kteří ještě potřebovali získat nějaké body, aby se na túře udržěli. Po skvěle zahraném posledním kole (-8) zvíězil s náskokem tří ran poprvé v kariéře Robert Garrigus. Zároveň se hrálo Australian Open, Singapore Open a rozhodovalo o vítězi Kodak Challenge. Sezóna 2010 tím skončila.

Závěr PGA Tour

V Lake Buena Vista se neodehrávala bitva o nejvyšší příčky, ale naopak. Zde se bojovalo o přežití. Podzimní série je totiž poslední možností pro několik šťastných, vybojovat na poslední chvíli hrací kartu pro příští rok a Children's Miracle Network Classic je posledním z jejích turnajů. Proto je také divácky velmi atraktivní a hráči se zde vypínají k maximálním možným výkonům.

PGA Tour logoPřed začátkem posledního kola vedl s pohodlným náskokem pěti ran Roland Thatcher, kterému na rozdíl od pozdějšího vítěze šlo o přežití. Zahrál poslední kolo jen v paru a své setrvání na Tour musel potvrdit skoro dvoumetrovým putem. Nakonec se mu to podařilo, obsadil druhé místo v turnaji a 122. v celkovém žebříčku.

Takové štěstí ale neměl třetí v pořadí Johnson Wagner. Když na čtrnácté jamce zahrál eagle, zdálo se, že půjde do rozstřelu s Garrigusem. O dvě jamky později však zahrál double bogey a hrací karta pro příští sezónu mu utekla o jediné místo.

Osud Q-School nebo příležitostných pozvání v příštím roce okusí například Briny Baird, Jeff Quinney, Paul Stankowski, Tom Lehman, Fred Funk a další.

Kodak Challenge

Na tomto turnaji se také rozhodlo o vítězi celoroční soutěže - Kodak Challenge. Jedná se součet ran na vybraných jamkách některých hřišť, na kterých probíhá Tour. Nakonec se na stejném výsledku sešli tři hráči a zahráli si playoff na jamce číslo 17. Byli to Troy Merrit, Aaron Badeley a Rickie Fowler. Rozhodnutí však přišlo velmi rychle. Troy Merrit na rozdíl od svých soupeřů na první jamce rozehrávky zahrál birdie, zvítězil a získal 1 mil. dolarů.

Stuart ApplebyAustralian JBWere Masters

Ve stejném termínu proběhlo za účasti čistě světové hráčské špičky Australian Open. Loňské prvenství neobhájil Tiger Woods, který nakonec skončil na čtvrtém místě, ale domácí Stuart Appleby.

Singapore Open

Světová golfová elita se sešla i v Singapore. Déšť ani blesky nezastavily Adama Scotta, který v pondělí po přerušení finálového kola získal vítězství.

Letošní sezóna skončila

Skončila sezóna 2010 a v mnoha ohledech se lišila od předchozích. Poprvé po mnoha létech nevyhrál Tiger Woods jediný turnaj. Máme nového vedoucího hráče světového žebříčku. 15 hráčů letos získalo své první turnajové vítězství a poprvé playoff rozhodla hole in one.

Již v říjnu se rozběhla první fáze Q-School. Druhá začíná tento týden a nové držitele hracích karet pro rok 2011 budeme znát 6. prosince. Kolotoč PGA se prostě nikdy nezastaví.

Zdroj: Tento článek je převzat z portálu mytour.cz. Foto: pgatour.com