Bubba Watson PGA Tour

Golfovézprávy.cz > O golfu > Zpravodajství >

Bubba Watson zvítězil na Northern Trust Open

18. 02. 2014    Redakce  |  Hodnocení 0 *  |  Pro pokročilé

V Santa Monice na hřišti Riviera Country Clubu tento týden proběhl turnaj Northern Trust Open. Bývá to první z turnajů, kde se divákům v plné sestavě představí největší hvězdy - zejména proto, že 64 hráčů světového žebříčku čeká v dalším týdnu světová jamkovka.

První dva dny patřily neznámým jménům

Ačkoli se čekalo, že se turnaje zúčastní celá světová špička, letos překvapivě většina "mediálních taháků" chyběla. Top 10 zastupovali jen Justin Rose (skončil dělený 45.), Matt Kuchar (neprošel cutem) a Dustin Johnson. Ten naopak zazářil a obsadil druhé místo. Výhru mu vynikající hrou v posledním kole vzal Bubba Watson.

Po druhém kole se v popředí objevila i řada prakticky neznámých jmen. Vedle stálic Dustina Johnsona a Jihoafričana Charla Schwartzela, kteří jsou dnes ve světě vrcholového golfu pojmem, se totiž objevili nováčci a většině diváků neznámí hráči - Jason Allred a Brian Harman.

V síti cutu naopak uvízl "inventář turnaje", který zde vloni tak překvapil, veterán Fred Couples. Z těch, pro které měl být turnaj přípravou na světovou jamkovku, nevyšel a cutem neprošli už zmiňovaný jamkovkový specialista Matt Kuchar, který vloni WGC Accenture Match Play vyhrál, ale ani Rickie Fowler, Thorbjorn Olesen, Joost Luiten a další.

2x64 = vítězství Bubby Watsona

Watsonova hra zpočátku nedávala velkou šanci na vítězství. Po dvou dnech byl na skóre -1 mezi posledními. Patří mezi emotivní hráče a nikdy nevíme co od něho na hřišti čekat. Umí vyhrát ztracený turnaj i prohrát jasně vyhraný. V sobotu si vybral první variantu a předvedl vynikající výkon. Bez jediného zaváhání zapsal sedm birdie a se skóre -8 ztrácel na vedoucího Williama McGirta čtyři rány.

I čtyři rány jsou hodně. Ale McGirtovi se ve finále rozklepaly nohy a zahrál 73 úderů (+2). Propadl se díky tomu až na dělené 6. místo. Oba nováčci Jason Allred a Brian Harman bojovali jako lvi, ale na nejlepší dvojici nestačili. S výsledkem -12 se přesto rozdělili o 3. místo.

Na druhé devítce finálového kola zůstali ve hře o titul už jen Dustin Johnson a Bubba Watson. Johnson na 15. jamce ubral další ránu a na Watsona ztrácel už jen jediný úder. Do konce kola ale výsledek nezlepšil a protože Bubba Watson nezaváhal a naopak na zrádném greenu osmnáctky přidal další birdie, zvítězil o dvě rány se skóre -15.

Bubba Watson - rány "banánovky" a obliba u diváků

Bubba Watson je známý hned pro několik specifik. Říká se, že žádný z jeho úderů není rovný. Svou nejslavnější ránu odpálil z lesa při play-off na Masters 2012, a díky ní zvítězil. Zde jeho míček doslova zatočil kolem stromů a přistál na greenu, který z místa odpalu nebyl vidět. Bubba patří mezi nejdelší hráče na Tour a přesto, že nikdy neměl trenéra, vyhrál už pět turnajů na PGA Tour. Nesnáší pomalou hru a je velmi přátelský jak ke spoluhráčům, tak i divákům. Je řazen po Tigeru Woodsovi a Philu Mickelsonovi k nejpopulárnějším osobnostem tohoto sportu.