Jack Nicklaus

Golfovézprávy.cz > O golfu > Zpravodajství >

Jack Nicklaus dostal doživotní členství na European Tour

02. 10. 2014    Redakce  |  Hodnocení 0 *  |  Pro pokročilé

Představovat živoucí legendu Jacka Nicklause asi nemusíme. Všichni si ho pamatují jako jednoho z nejlepších hráčů své doby, poté si vydobyl jméno i jako architekt golfových hřišť. Jako ocenění za celoživotní zásluhy mu bylo uděleno čestné doživotní členství na European Tour.Legenda Jack Nicklaus

Když se na 3parovém turnaji před Masters každoročně objeví Jack Nicklaus a Arnold Palmer, diváci se můžou pominout. Vidět na vlastní oči tyto dvě legendy, hráče, kteří ve své době byli největšími rivaly a nejlepšími golfisty, je zážitek, jaký se nezapomíná.

Mnozí dokonce považují Nicklause za největšího golfistu historie - a není se co divit. Dodnes drží Jack Nicklaus rekord v počtu získaných titulů z major turnajů. Spekulovalo se, že by jeho osmnáct trofejí mohl překonat Tiger Woods (který jich má doma 14), ale po osobních a zdravotních komplikacích, které ho provázejí v posledních několika letech, už to není tak jisté.

Jack Nicklaus


Nicklaus pochopitelně drží rekord i v rámci jednotlivých majorů. Samostatné vedení má v počtu získaných zelených sak z Masters (6 titulů), o rekord na PGA Championship se dělí s Walterem Hagenem (5 titulů), o U.S. Open se dělí s Willie Andersonem, Bobby Jonesem a Benem Hoganem (4 tituly). Jen rekord na Open Championship mu sebral Harry Vardon.

Ocenění za přínos pro European Tour a Ryder Cup

Nicklaus ale není jen hráč. V posledních letech se věnuje zejména navrhování golfových hřišť světové úrovně (jeho firma jich má na kontě už stovky) a podpoře golfu obecně. Zejména za svoji podporu pro nejvyšší evropskou profesionální soutěž bylo Nicklausovi uděleno čestné doživotní členství na European Tour.

Členství si Jack Nicklaus převzal v předvečer finálového dne Ryder Cupu přímo v místě konání turnaje, v Gleneagles. Symbolicky tak byla tato legenda golfu oceněna na hřišti, které patří do Nicklausova designérského portfolia - PGA Centennary. Členství mu předal George O’Grady, výkonný ředitel European Tour.

Při stejné příležitosti byl Jak Nicklaus oceněn i za jeho přínos pro samotný Ryder Cup. Málokdo ví, že se tento hráč zasadil o změnu ve složení týmů, ke které došlo na konci 70. let. Původně proti sobě totiž Ryder Cup hrály pouze týmy USA a Velké Británie, ta si na začátku 70. let přibrala na pomoc Irsko. Ale až po turnaji v roce 1977 Jack Nicklaus na schůzce s tehdejšími prezidenty British PGA a PGA of America navrhl, aby proti Americe hrála celá Evropa.

Jak sám Nicklaus vzpomíná, "ani jsem nevěděl, že byla moje role tak významná. Zařídil jsem, aby se Henry Poe sešel s Lordem Derbym a tomu jsem řekl, že jsme si užili skvělý zápas, ale oni jsou teď evropský tým a měli by zahrnout celou Evropu." A to se skutečně stalo. Od roku 1979 hraje výběr USA proti celému evropskému kontinentu, což vedlo k tomu, že např. letos za Evropu hráli hráči z 9 zemí a Evropa je Americe víc než důstojným soupeřem.


O serveru  |  Kontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter  | G+  | Mapa serveru


Chronomag.cz

Fotonmag.cz

Designportal.cz

Golfovezpravy.czKontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter