Rocco Mediate PGA Tour

Golfovézprávy.cz > O golfu > Zpravodajství >

Čtyři eagly Rocco Mediata

22. 10. 2010    Redakce  |  Hodnocení 0 *  |  Pro pokročilé

Na turnaj Frys.com Open bude asi vzpomínat americký golfista Rocco Mediate hodně dlouho. Podařilo se mu něco, co málokomu. Na poslední chvíli si pojistil účast na túře na další dva roky a udělal to opravdu stylově - zahrál čtyři eagly během jediného turnaje. Tím posledním se vrátil do vedení a zvítězil.

Nečekané vítězství

Před začátkem turnaje se nacházel v žebříčku PGA Tour 2010 na 182. místě a bylo prakticky jisté, že neobhájí svou hrací kartu pro příští rok. Naposledy totiž získal vítězství před osmi lety v roce 2002 v Greensboro.

PGA Tour logoLetošní sezóna mu vůbec nevyšla a pomalu začínal pomýšlet na kvalifikační školu. Po turnaji ale bylo vše jinak! Nejen, že zvítězil a má tak na další dva roky zajištěnu existenci v Tour, ale je důležité i jak zvítězil.

• DEN PRVNÍ - Úžasný Mediatův víkend začal hned na třetí jamce prvního kola, kde zahrál hole in one (tedy eagle). A protože na předchozí jamce zahrál birdie, vedl startovní pole se skóre -3. A protože do konce kola přidal ještě další čtyři birdie, vedl startovní pole s -7 ranami.
  • DEN DRUHÝ - Na eagle čekal jen do čtvrté jamky (par 4). V tomto kole díky jednomu bogey ubral ze skore "jen" šest ran a stále vedl.
  • DEN TŘETÍ - V sobotu, kdy bylo navrtání jamek obtížnější, ubral už jen čtyři rány. Ale třetí eagle zahrál, i když až na patnácté pětiparové jamce. A stále vedl.
  • DEN ČTVRTÝ, FINÁLE - Mediate vedl před finálovým kolem se slušným náskokem, ale i tomuto zkušenému a dlouholetému matadorovi se roztřásly ruce. Vidina záchrany na PGA Tour ho viditelně ochromila a začal kazit. Do dvanácté jamky zahrál pět bogey a ztratil vedení. Od prvního místa ho dělily celé tři rány.

Na šestnáctce sice ubral ránu, ale na vítězství to stále nestačilo a případné druhé místo stále díky nižším odměnám v podzimní sérii nezaručovalo záchranu na Tour. Před ním byly už jen poslední dvě čtyřparové jamky a musel by zahrát dvě birdie.

Vyřešil to hned na první z nich, zahrál ze sta metrů přímo do jamky, přidal tedy čtvrtý eagle a zvítězil. A perlička na závěr - ani na jeden ze svých eaglů nepotřeboval Mediate putter. Neuvěřitelné se občas stává a v golfu obzvlášť. Zázraky se prostě někdy dějí.

Zdroj: Tento článek je převzat z portálu mytour.cz. Foto: pgatour.com.