Dustin Johnson PGA Tour

Golfovézprávy.cz > O golfu > Zpravodajství >

Na Cog Hill panoval klid před bouří

13. 09. 2010    Redakce  |  Hodnocení 0 *  |  Pro pokročilé

Třetí turnaj FedEx Cupu vždy přináší velké boje o pozice nejen na špici žebříčku, ale i postup do závěrečné třicítky. Titul na BMW Championship nakonec získal Dustin Johnson, který si spolu s dalšími 29 hráči zajistil místo na posledním turnaji letošní tour - the Tour Championship, který se odehraje za dva týdny.Titul pro Johnsona

Po klidném a konsistentním výkonu se nakonec radoval z prvenství Dustin Johnson. Po vítězství na Colonialu a na John Deer Classic je to jeho třetí letošní vítězství. Velkým poraženým turnaje zůstane a dlouho si bude pamatovat svá tři bogey v řadě Angličan Paul Casey, který ještě po dvanácté jamce finálového kola vedl o dvě rány. Do sedmnácté jamky vše nasvědčovalo tomu, že uvidíme play-off mezi těmito vedoucími hráči. Johnsonovo birdie na sedmnáctce však rozhodlo a Casey se musel spokojit s druhým místem.

V posledním kole také překvapili hráči s korejskými kořeny a tak nebýt toho, že Charlie Wi neustál poslední devítku, mohli jsme za dvěma vedoucími hráči vidět K. J. Choie, Kevina Na a Charlieho Wi. Nakonec se o dělené třetí místo podělili první dva jmenovaní s vedoucím hráčem FedEx Cupu Mattem Kucharem a Ryanem Moorem.

PGA Tour logoKdyž po prvním dnu přinesl Matt Kuchar -7, zdálo se, že na vítězství bude potřeba mnoho ran pod par hřiště. Člověk ale míní a golf mění. Hned v následujícím dnu, kdy se změnilo navrtání jamek, začal velký boj o každou dobrou ránu. A jak už je zvykem, poslední den opravdu nebyl pouhou procházkou po hřišti. Někteří hráči se propadali v žebříčku, jiní stoupali a všichni v duchu počítali body, které jim zajistí účast na Tour Championship.

Lákavým bonbónkem pro diváky byl v posledním kole pochopitelně flight Woods - Mickelson. Oba po celý turnaj ctili pravidlo, že trefit z fairwaye green nelze, zato trouble shoty neomylně posílali k jamce. Vždy, když tito dva hráči hrají spolu, je na co se dívat.

Tentokrát vyhrál "soukromou jamkovku" Phil Mickelson, ale především oba díky svému soupeření poskočili v žebříčku turnaje o hezkých pár míst výše. Ani jeden z nich nezahrál turnaj podle svých představ, přesto na konci skončili Mickelson dělený osmý a Woods patnáctý. Mickelson měl postup do posledního turnaje jistý, Woods však musel vybojovat třetí místo. A to se mu nepodařilo, takže ho na posledním turnaji neuvidíme. Završil tak svou nejhorší sezónu v kariéře na PGA Tour.

A jak už jsme uvedli na začátku, nebojovalo se jen o vítězství, ale i o postup na Tour Championship. Mezi vyvolené, kterým se to podařilo, a dostali se z vyšších míst do třicítky patří C. Villegas, K. J. Choi, Kevin Na a Ryan Moore. Své postavení naopak neobhájili mladíci Rory McIllroy a Rickie Fowler nebo třeba Bill Haas, kterému paří nepopulární 31 místo.

Organizátoři FedEx Cupu rok od roku zlepšují systém bodování a musíme říci, že ku prospěchu věci. Uvidíme, kdo z tohoto napínavého souboje vyjde za čtrnáct dní jako vítěz.

Zdroj: Tento článek je převzat z portálu mytour.cz. Foto: pgatour.com.


O serveru  |  Kontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter  | G+  | Mapa serveru


Chronomag.cz

Fotonmag.cz

Designportal.cz

Golfovezpravy.czKontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter