Charley Hoffman Playoff

Golfovézprávy.cz > O golfu > Zpravodajství >

Charley Hoffman vítězem druhého dějství finále FedEx Cupu

08. 09. 2010    Redakce  |  Hodnocení 0 *  |  Pro pokročilé

Sympaťák Charley Hoffman předvedl v posledním kole Deutsch Bank Campionship úžasnou podívanou pro diváky a výkonem -9 ran pro kolo si zajistil své druhé vítězství na PGA Tour. Dokázal to v druhém turnaji playoff a zajistil si vynikající pozici do dalších bojů.

Vítězství na playoff

Na triumf čekal Charley Hoffman od roku 2007, kdy získal titul na Bob Hope Chysler Classic a tentokrát to stálo za to. Do posledního kola vstupoval totiž se ztrátou šesti ran na Jasona Daye, vedoucího po třetím kole. Hon na vítěze začal na druhé jamce, kde zahrál své první birdie kola.

PGA Tour logoAle to mu bylo málo a do konce první devítky přidal další čtyři. Zahrál ovšem také dvě bogey a tak první devítku končil na skóre -3. A pak přišel do slova koncert, který by chtěl zažít každý golfista. Na druhé devítce totiž zahrál pouhé tři pary a všechny ostatní jamky v birdie. Prostě nádhera. Jediný nevydařený put ho připravil o vytvoření nového rekordu hřiště, vyrovnal celkovým výsledkem -22 rekord turnaje a ve FedEx Cupu se posunul na druhé místo. O dělené druhé místo se podělili Geoff Ogilvy, Jason Day a Luke Donald.

I na tomto turnaji se však bojovalo nejen o konečnou prémii pro vítěze FedEx Cupu, ale i o další neméně důležité věci. Jednou z nich byly "divoké karty" do týmu USA pro Ryder Cup. Tiger Woods zahrál svůj nejlepší turnaj od začátku roku, obsadil dělené jedenácté místo a řekl si tak o pozvánku do týmu. Naopak Padraig Harrington, který již pozvánku do evropského týmu dostal, neprošel cutem a jeho slabá výkonnost jistě dělá vrásky všem příznivcům Evropy.

Phil MickelsonDalší událostí byl desátý pokus Phila Mickelsona o sesazení Tigera Woodse z trůnu světové golfové jedničky. Počty byly jednoduché. Mickelson musí získat třetí místo a Woods nesmí být v Top 10. Druhá podmínka splněna byla ale... Po prvních devíti jamkách ještě Mickelson stále mohl věřit. To, co však následovalo na posledních jamkách, byl neuvěřitelný kolaps, o kterém se jistě Mickelsonovi bude ještě dlouho zdát.

Na lehké jamce č.10 zahrál hned dvakrát do vody a zapsal tripple bogey. Na následující jamce (par 3) poslal míček necelý metr od jamky, zahrál tři puty a přidal bogey. Jeho hra se totálně rozpadla a i když poté zahrál jedno birdie, v zápětí přidal další bogey a hned po něm double bogey. Prostě katastrofa. V žebříčku turnaje se propadl o devatenáct míst na dělenou 25 pozici a koruna světové jedničky se mu opět vzdálila.

Turnaj viděl i jeden albatros. Zahrál ho Vijay Singh na druhé jamce třetího kola. Singh, který se po celou sezonu potýká se zraněními, tentokrát prokázal, že pokud je v pořádku, ještě umí prohánět mladší hráče. Nakonec skončil s výsledkem -10 na děleném jedenáctém místě.

Turnaj Deutsch Bank Championship se vždy hraje v netradičním termínu od pátku do pondělí. Hráči, kteří se nacházejí na žebříčku FedEx Cupu do 70 místa tak mají o den méně na přípravu pro BMW Championship, který začíná už ve čtvrtek.

Zdroj: Tento článek je převzat z portálu mytour.cz. Foto: pgatour.com.