Bubba Watson

Golfovézprávy.cz > O golfu > Zpravodajství >

Bubba Watson zvítězil díky eaglu z bunkeru

12. 11. 2014    Redakce  |  Hodnocení 0 *  |  Pro pokročilé

Jestli chcete vyhrávat turnaje, nemusíte ani uhrát skvělé musíte kolo - stačí umět zázračné rány. Důkazem je nejnovější titul do sbírky Bubby Watsona, který si na HSBC Championship vynutil postup do playoff nádherným bunkershotem do eaglu. A v prodloužení mu pak stačilo zahrát nemožný pat, aby titul získal. :)HSBC Championship

Čtyřikrát za rok se sejdou nejlepší golfisté světového žebříčku na turnajích série World Golf Championship, aby změřili své síly. Nově se i tato série přizpůsobila změnám v kalendáři PGA Tour, proto se o uplynulém víkendu odehrál v Číně na hřišti Sheshan International první z turnajů WGC ročníku 2014/2015 - HSBC Championship.

Můžete hrát double bogey, když umíte eagle

Často se to nestává, ale Bubba Watson to dokázal. Během turnaje zahrál tři doubly a deset bogey, ale vyvážil je i dvaceti pěti birdie a jedním eaglem. A právě ten ho dovedl k vítězství.

A bylo na co se dívat. Do finálového kola nastupoval jako vedoucí hráč s náskokem tří ran Graeme McDowell. Jenže za celé kolo dokázal zahrát jediné birdie, ke kterému přidal i dvě bogey. Tim Clark sice na první devítce také nesnížil, ale nakonec alespoň tři rány ubral. Tu poslední a nejdůležitější právě na poslední jamce.

Oproti nim bylo kolo Bubby Watsona jako na houpačce. Na prvních devíti jamkách zahrál pět birdie a dvě bogey a se skóre -12 vedl. Pak nějakou dobu hrál pary a zadělával si na problémy - ke dvěma bogey přidal své třetí double bogey turnaje na 17. jamce. Tím Watson přišel o vedení a zdálo se být rozhodnuto, protože Clarkovo birdie na osmnáctém greenu bylo prakticky jisté, Watson naopak ležel po druhé ráně v bunkeru a k jamce zbývalo přes patnáct metrů. Pravděpodobnost eaglu, který Bubba potřeboval ke srovnání skóre, byla prakticky nulová. A přesto ho zahrál.

I když tak ještě na posledních jamkách bylo ve hře o titul pět hráčů, nakonec se rozhodlo v play-off mezi Bubbou Watsonem a Timem Clarkem. Dlouhým patem do birdie zvítězil Bubba Watson, druhé místo přenechal Timu Clarkovi. Watson tak získal své celkově sedmé vítězství na PGA Tour, Clark přidal ke svým předchozím dvanácti druhým místům další. O třetí místo se jen o ránu zpět rozdělili Rickie Fowler, Hiroshi Iwata a Graeme McDowell.

Kanada našla nástupce Mika Weira

K několikanásobnému vítězi na PGA Tour Miku Weirovi přibyl v tomto týdnu (na turnaji Sanderson Farms Championship) další kanadský vítěz na Tour. Není to ale ani David Hearn, ani Graham Delaet, jak by se dalo čekat, ale nováček na Tour - Nick Taylor.

V posledním kole zahrál osm birdie a dvě bogey. To druhé si jako nováčkovskou daň vybral na poslední jamce, přesto mu to stačilo, aby o dvě rány zvítězil. Jako nejlepší kanadský amatér se sice v předchozích letech zúčastnil několika málo turnajů PGA Tour, obvykle Canadian Open, ale většího úspěchu dosáhl až na letošní Web.com Tour, kde už jako profesionál, postoupil na PGA Tour.

Zdroj: www.mytour.cz, foto: pgatour.com


O serveru  |  Kontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter  | G+  | Mapa serveru


Chronomag.cz

Fotonmag.cz

Designportal.cz

Golfovezpravy.czKontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter