Hunter Mahan Profesionálové

Golfovézprávy.cz > O golfu > Zpravodajství >

PGA o víkendu

10. 08. 2010    Redakce  |  Hodnocení 0 *  |  Pro pokročilé

Pokud sledujete seriál PGA Tour, asi víte, že o tomto víkendu se odehrály hned dva turnaje. Bridgestone Invitational, na kterém Phil Mickelson nenaplnil svou šanci stát se světovou jedničkou a Turning Stone Resort Championship, kde ALex Čejka tři kola zářil, ale ve čtvrtém musel těžce bojovat o to, aby zůstal na předních pozicích.

Bridgestone Invitational

• Hunter Mahan - zasloužená výhra

Na turnaji Bridgestone Invitational se ve Firestone Country Clubu sešla světová golfová elita. Nejlépe se s nástrahami zdejšího hřiště vypořádal kolo od kola se lepšící Hunter Mahan. Nezačal nijak oslnivě.

Jeho výsledek z prvního hracího dne, kdy se nacházel ve druhé polovině výsledkové listiny ho neopravňoval k tomu, aby pomýšlel na dobré umístění. Vítěz letošního Phoenix Open však mínil jinak. V následujících dvou dnech zahrál -3 a -4 a rázem byl pouhé tři rány za vedoucími hráči. V posledním kole přinesl čistou kartu s šesti birdie a o dvě rány zvítězil.

• PGA Tour logoPhil Mickelson a Tiger Woods

Do začátku finálového kola však nejvíce golfovým světem hýbala otázka, jestli se konečně podaří po pěti letech Philu Mickelsonovi sesadit z trůnu Tigera Woodse. Podmínky byly jasné. Tiger Woods musí skončit v poli poražených a Mickelson musí obsadit nejhůře čtvrté místo.

A to se zatím opravdu naplňovalo. Phil Mickelson byl před začátkem finále třetí a Tiger Woods, hrající v katastofální formě, na chvostu startovního pole. A Mickelson jako už několikrát v tomto roce neustál šanci!

Zahrál ještě hůře než Woods, který ke svým dosavadním +11 přidal dalších sedm ran. Mickelson zahrál sedm bogey, jedno double bogey a jediné birdie. V konečném součtu tedy +8 a klesl ze třetího místa na čtyřicáté šesté. Podle statistik naposled ve společném kole takto tristně zahráli tito velikáni v roce 1998. Souboj tedy může pokračovat hned příští týden na PGA Championship.

Turning Stone Resort Championship

• Alex Čejka promarnil velkou šanci
Na turnaji Turning Stone Resort Championship, odehraném v New Yorku souběžně s Bridgestone Invitational, odehrál Alex Čejka úžasná tři kola. Po třech dnech vstupoval do závěrečného dne na prvním místě s výsledkem -15. Protože se na rozdíl od loňského roku, kdy neustál šanci na Sawgrass, nemusel "poprat" o vítězství s nejlepšími, kteří v té době byli na Bridgestone, šance byla ohromná.

Ani tentokrát mu však štěstí nepřálo. Nevyhrál, ale zároveň vyvrátil spekulace, že se neumí vyrovnat s tíhou posledního kola. Opět nezačal nejlépe a na jamkách 7 a 8 zahrál bogey a double bogey. Na rozdíl od předchozích turnajů se však vrátil do boje a rval se o vítězství. Do dvanácté jamky přidal čtyři birdie a vrátil se na přední pozice. Přesto se nakonec musel sklonit před vítězem Billem Lundem, který zahrál -6 a zvítězil. Druhé místo pak obsadil J.J.Henry.

Alex Čejka se tak v bodování FedEx Cupu posunul na 79. místo a v žebříčku PGA Tour na 74. Třetí místo na turnaji PGA naposled získal v roce 2006. S velkou pravděpodobností se také přiblížil k získání hrací karty PGA Tour pro příští rok. Ve všech statistikách se posunul na místa, kde dosud nikdy nebyl.

Zdroj: Tento článek je převzat z portálu mytour.cz. Foto: pgatour.com