Johnatan Vegas PGA Tour

Golfovézprávy.cz > O golfu > Zpravodajství >

Bob Hope Classic – vítězství Venezuely

25. 01. 2011    Redakce  |  Hodnocení 0 *  |  Pro pokročilé

Do statistik PGA Tour přibylo po třetím turnaji sezony nové jméno: Jonathan Vegas z Venezuely. Golfovým profesionálem je od roku 2008 a ve své kariéře odehrál na PGA Tour pouhých pět turnajů. V loňském roce se účastnil především turnajů Nationwide Tour a byl zde velmi úspěšný.

Bob Hope Classic

BHC je jedním z několika málo turnajů, které se vymykají obvyklému formátu PGA Tour. Hraje se v pěti dnech a první čtyři kola jsou odehrána na čtyřech různých hřištích jako Pro-Am.

Proto lze ve výsledkové listině najít skóre hluboko pod parem. Jonathan Vegas byl ještě před poslední jamkou v pozici vítěze turnaje. Nezvládl však tíhu okamžiku a na poslední pětiparové jamce zapsal bogey a celkový výsledek -27. Udělal tím velkou radost loňskému vítězi Billu Haasovi, který již na tomto skóre skončil. Když naopak Gary Woodland zahrál na poslední jamce birdie, čekala rozehrávka tři hráče.

Hned na první jamce odpadl Gary Woodland a druhou jamku nezvládl Bill Haas. Vegas byl samozřejmě velmi šťastný, a naopak Bill Haas neskrýval smutek, protože, byť se vloni vyrovnal otci, který zde vyhrál v roce 1988, nepodařilo se mu ho předčit.

Turnaj se hraje v Kalifornii na pět kol na hřištích – PGA West (Nicklaus Course), PGA West (Palmer Course), Silver Rock a La Quinta CC. Páté (finálové) kolo pak hrají všichni profesionální hráči, kteří projdou cutem znovu na PGA West (Palmer Course). Pro-Am turnaje se v prvních čtyřech kolech zúčastnilo přes 380 osobností (Alice Cooper – zpěvák, Kurt Russel – herec) a budiž všem ke cti, že na rozdíl od některých sporadických akcí u nás byl nejvyšší HCP amatérského hráře 18, a to jen v pouhých čtyřech případech.

Radost po turnaji měl i Alex Čejka, který odehrál velmi dobrý turnaj a s -21 skončil na děleném 13 místě. Narozdíl od loňského roku, kdy mu začátek sezony vůbec nevyšel, je toto mnohem slibnější start. Může jen litovat zaváhání v druhém kole, kdy na posledních dvou jamkách přidal k devíti birdie jedno bogey a vzápětí doublebogey. Tento minivýpadek ho stál páté místo.

Zdroj: Tento článek je převzat z portálu mytour.cz. Foto: pgatour.com.