Billy Horschel PGA Tour

Golfovézprávy.cz > O golfu > Zpravodajství >

Billy Horschel má titul z Tour Championship i FedEx Cup

15. 09. 2014    Redakce  |  Hodnocení 0 *  |  Pro pokročilé

Tour Championship vyhrál přesvědčivým výkonem a náskokem tří ran Billy Horschel. Druhé místo přenechal Jimu Furykovi a Rory McIlroyovi. Díky vítězství z minulého týdne potvrdil pozici v čele žebříčku a získal i pohár pro vítěze FedEx Cupu.Watterloo a konec nadějí Roryho McIlroye

Kamerám neuniklo, že před finálovým kolem posledního turnaje sezóny 2013/2014 zahrál Rory McIlroy na cvičném greenu 54 třímetrových patů v řadě! Jenže na hřišti to tak nefungovalo. Jeho míčky míjely jamku, a tak Rory nezískával na Billy Horschela, se kterým nastupoval do hry v posledním flightu za vyrovnaného stavu -9. Bohužel, Roryho potkalo neštěstí na vodní jamce č. 6, stejně jako v roce 2012.

Sled jamek 6 až 11 nelze jinak nazvat než Waterloo pro Rory McIlroye. Na šestce utopil míček, zapsal double bogey a ztratil dvě rány. Další pohroma přišla na devítce, kde poslal drive doprava za vysoké stromy, téměř mimo hřiště a i když situaci zachránil, nedal krátký pat do paru a opět ztratil. Tristní patování pokračovalo i na dalších jamkách a nabral takovou ztrátu, že všechny naděje na výhru ztratil.

Jim Furyk dostál označení jednoho z nejlepších hráčů na Tour

Říkají mu Pro's Pro. Jim Furyk se jako tichá voda přibližoval vedoucím hráčům a na deváté jamce třetím birdie vyrovnal skóre s Billym Horschelem. V tom momentě všichni přepočítávali, kolik bodů by potřeboval k druhému zisku FedEx Cupu, který vyhrál před čtyřmi lety právě zde. Tenkrát to bylo jeho zatím poslední vítězství na Tour, od té doby byl 29x(!) druhý. A druhý skončil i tentokrát. Přesto byla jeho letošní sezóna úctyhodná. Na všech 21 turnajích, které hrál, prošel cutem a na jedenácti z nich skončil v Top 10, na dalších sedmi pak v Top 25. Přesto mu to na výhru nestačilo.

Další z adeptů na FedEx Cup a vítěz druhého turnaje Playoffs Chris Kirk sice v posledním kole sbíral body, které ztratil v předchozích dnech, ale už jen korigoval pozici a nakonec obsadil 4. místo společně s Justinem Rosem a Jasonem Dayem.

Překvapivý vítěz FedEx Cupu

Billy Horschel si poslední kolo Tour Championship doslova nervově protrpěl a je třeba smeknout před jeho výkonem. Na prvních jamkách se vytratila přesnost jeho patů a dotahovali se na něj hráči zezadu - zejména Jim Furyk. Přesto dokázal sebrat síly a když skvělým patem zachránil šestnáctku, už nezaváhal a došel si pro vítězství v turnaji i samotný FedEx Cup.

Evropský tým pro Ryder Cup má asi trochu štěstí

Kapitáni rydercupových týmů museli už před 14 dny nahlásit, kteří tři hráči získají divoké karty do týmu. Představa, že by si kapitán USA Tom Watson vybral Billyho Horschela nebo Chrise Kirka, kteří až do Playoffs spíše zaostávali, ale teď hrají ve vynikající pohodě, by se Evropě asi moc nelíbila. Do Tour Championship se přitom dostali jen čtyři Evropané - Rory McIlroy, Justin Rose a Sergio Garcia sice odehráli dobrý turnaj, horší už to bylo s Martinem Kaymerem, který nenavázal na předchozí sezónu a skončil s výsledkem +8. Naštěstí Webb Simpson, Jordan Spieth nebo třeba Hunter Mahan toho také příliš mnoho neukázali. Takže výsledek nadcházejícího Ryder Cupu zůstává hádankou.

Budou se na Playoffs měnit pravidla?

Pravidla FedEex Cupu jsou postavena tak, aby finálové boje byly pro diváky co nejdramatičtější - a to se tentokrát vyplnilo. Mají ale i své mouchy, které bude potřeba časem vychytat. Tour Championship se tak účastnil-neúčastnil Dustin Johnson, který byl nasazen jako třicátý hráč, jenže se pozapomnělo na to, že přerušil kariéru.

Pohár pro vítěze FedEx Cupu by měl získat, jak říkají pořadatelé, nejlepší hráč sezóny. Když ho dvakrát vyhrál Tiger Woods, bylo to divácky nudné a nezajímavé. Pravidla se změnila a dva hráči, kteří do začátku Playoffs neukázali nic moc, se ocitli na prvních dvou místech. Jimmy Walker získal letos tři tituly a přitom skončil až sedmý. Rory McIlroy vyhrál dva majory a jeden velký turnaj a je až třetí. Bubba Watson vyhrál Masters a další turnaj a skončil pátý. Martin Kaymer také vyhrál dva majory a je dokonce až šestnáctý. Prostě by to ještě něco málo chtělo.

Zdroj: www.mytour.cz, foto: pgatour.com


O serveru  |  Kontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter  | G+  | Mapa serveru


Chronomag.cz

Fotonmag.cz

Designportal.cz

Golfovezpravy.czKontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter