Alex Cejka

Golfovézprávy.cz > O golfu > Zpravodajství >

Alex Čejka slaví první titul z PGA Tour

10. 03. 2015    Redakce  |  Hodnocení 0 *  |  Pro pokročilé

Alex Čejka hrál svůj první turnaj na Tour už v roce 1996. Až při svém 288. startu se mu podařilo splnit si sen - vyhrát. Stalo se tak na Puerto Rico Open, kde si musel pro titul dojít až do playoff.Konečně vítězství pro Alexe Čejku

Už se zdálo, že rodák z Mariánských Lázní Alex Čejka nikdy na PGA Tour nevyhraje. Stejně, jako Padraigu Harringtonovi, který vyhrál před týdnem, mu chyběla jedna maličkost - jak přežít bez úhony víkendová kola. Snad nejblíž k vítězství měl v roce 2009, když na Players nastupoval do posledního kola jako vedoucí hráč společně s Tigerem Woodsem. Ani jeden z nich tehdy neobstál. Výsledkově se kolem nich přehnal pozdější vítěz Henrik Stenson, Woods skončil osmý a Čejka až dělený devátý. A ve stejném duchu končily naděje na výhru i na dalších turnajích.

Protože se světová špička trápila na WGC-Cadillac Championship, ostatní hráči dostali šanci na hřišti Donalda Trumpa International Golf Club-Puerto Rico. To ale nepatří k nejlehčím a dalo všem zabrat. Po prvním dnu tak nejlepší výsledek držel Mark Hubbard se skóre -4.

Ani Čejka nehrál špatně a ztrácel jen dvě rány. Po čtvrtečním kole bylo startovní pole velmi vyrovnané a jen těžko se dalo předvídat, jak vše dopadne. První zásadní úskalí překonal Alex Čejka v pátek. Tohle kolo mu vyšlo náramně a nejenže prošel cutem, ale dokonce se skóre -7 vedl. To už si několikrát zažil, ale vždy mu plány na úspěch překazila víkendová kola. I tentokrát si vybral "svůj" den.

Hororový závěr třetího kola

V sobotu se Čejkovi přestalo dařit. Na patnáctce zapsal bogey, na sedmnáctce přidal další a jak už je u něj zvykem, na poslední jamce zariskoval. To se nevyplatilo a po double bogey odpadl z pozic, ze kterých se dá útočit na přední místa.

Výborné nedělní kolo

Zato v neděli začal Čejka velkolepě. 4 birdie ze začátku mu zajistily opětovné vedení, pak se opět začal trápit. Nakonec došel kolo s celkovým skóre -7 stejně jako dva další hráči. Čekalo se, jak si povedou další dva soupeři.

A nemožné se stalo. O ránu se před koncem dostali do vedení Emiliano Grillo a Jon Curran. Stačilo jim odehrát poslední jamku v paru a jít do play-off ve dvou. Jenže oba ve snaze vyhrát riskovali a zkazili. Na řadu tak mělo přijít play-off pěti hráčů.

Náročné play off

Do rozstřelu tak šlo pět hráčů - kromě výše uvedených ještě a musel s Tim Petrovic a Sam Saunders. Čejka jamku odehrál neočekávaně opatrně. Na green hrál až třetí ránu a míček skončil skoro pět metrů od jamky. Soupeřům se útok do birdie nevydařil, Saunders neproměnil dvoumetrový pat a Čejka jako jediný dokázal skórovat.

Alex Čejka ve svých 44 letech a odehraných 849 kolech na Tour prolomil prokletí a vyhrál. Posunul se na 24. místo ve FedEx Cupu a zajistil si hrací kartu na další dva roky.

Zdroj: www.mytour.cz


O serveru  |  Kontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter  | G+  | Mapa serveru


Chronomag.cz

Fotonmag.cz

Designportal.cz

Golfovezpravy.czKontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter