Roman Šebrle

Golfovézprávy.cz > O golfu > Golfová pravidla >

ČGF řeší amatérský status Romana Šebrle

14. 05. 2014    Redakce  |  Hodnocení 0 *  |  Pro pokročilé

Možná jste viděli fotky z Kaskády, kde se Roman Šebrle účastnil turnaje Czech PGA Tour. Na jeho svetru nešla přehlédnout loga dvou subjektů, se kterými Šebrle spolupracuje. Vznikla tak otázka, jestli tento výborný atlet náhodou neporušil pravidla pro amatérský status. Otázka, kterou teď musí vyřešit ČGF.Amatér Roman Šebrle

Roman Šebrle, kterého mimo golf znají lidé zejména jako vynikajícího desetibojaře, se letos účastní série turnajů Czech PGA Tour. Je to pro něj skvělá škola, nasbírá zkušenosti a možná i splní svůj cíl na snížení hcp. Na prvním z těchto turnajů, který se hrál začátkem května na Kaskádě, ale zaujal kvůli něčemu úplně jinému.

Diváci, a nejen oni, si totiž všimli, že Šebrle, který je stále amatérským hráčem, na sobě během hry (i následně, během tiskové konference) nosí viditelně umístěná loga partnerů - resortu Albatross a trenéra Davida Cartera. A to nesmí, protože se tím dostává do rozporu s pravidly amatérského statusu.

Šetření komise ČGF

Podle ČGF, resp. její Komise pro amatérský status, která případ následně projednávala, se Roman Šebrle dopustil porušení pravidla 6-2 (Propagace, reklama a prodej) s podezřením na porušení i dalších pravidel amatérského statusu (pravidlo 2 - Profesionalismus, pravidlo 4 - Výdaje). Výstupem ze šetření komise byl požadavek Komise, aby hráč "okamžitě upustil od jednání, která jsou v rozporu s Pravidly amatérského statusu, především s pravidlem 6-2." Co na to samotný Šebrle, se zatím neví. S federací podle jejího vyjádření moc nekomunikuje.

Pravidla přitom po amatérských hráčích požadují, aby se chovali v souladu se záměrem a duchem Pravidel, kterým je "zachovat rozdíl mezi amatérským a profesionálním golfem a udržet hru amatérů co možná prostou zneužití, jež by mohlo pramenit z nekontrolovaného sponzorování a finančního podněcování. Je považováno za nezbytné, aby amatérský golf, který vzhledem k Pravidlům hry a určování hendikepů podléhá převážně samoregulaci, byl chráněn tak, aby se z něj mohli těšit všichni amatérští golfisté."

Zajímavostí je, že to není poprvé, co se diskutují pravidla amatérského statusu v souvislosti se jménem Romana Šebrle. Podobná otázka vyvstala v roce 2009, když mu berounský klub propůjčil své členství, aby se na hřišti v Berouně mohl "připravovat na svou golfovou olympijskou misi". Tenkrát z toho nic nebylo. Tentokrát je to vážnější - ale jak to celé dopadne, teprve uvidíme.

Zdroj: ČGF.


O serveru  |  Kontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter  | G+  | Mapa serveru


Chronomag.cz

Fotonmag.cz

Designportal.cz

Golfovezpravy.czKontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter