Pojištění golf Pojištění

Golfovézprávy.cz > O golfu > Zajímavosti >

5 věcí, které byste si měli v golfu pojistit

06. 05. 2010    Klára Sýkorová  |  Hodnocení 0 *  |  Pro pokročilé

Na golfu nebo v souvislosti s ním se může stát spousta věcí - některé příjemné, některé méně. Aby vás jejich následky nestály příliš, můžete je předvídat a dopředu se proti nim pojistit. Věděli jste např., že lze pojistit i náklady pohoštění, které zaplatíte celé klubovně, až zahrajete svoje první hole in one?Proti čemu se pojistit

Proti např. takovému horolezectví by se zdálo, že je golf velmi bezpečný sport. Ale i tady se vyskytnou události, proti kterým se vyplatí pojistit. Ať už golfovým míčem zasáhnete jiného hráče nebo auto na parkovišti, ztratí se vám vybavení, zpozdí se letadlo s vaším golfovým bagem, musíte zrušit již zaplacený turnaj nebo dáte hole in one a podle zvyklostí byste měli pohostit celou klubovnu. Na vše uvedené existují různé typy pojištění, jen je potřeba se v nabídce na trhu zorientovat. 

Cestovní pojištění

Pojištění golf

Cesty za golfem se zejména v zimě staly oblíbenou zábavou golfistů, kteří se nechtějí smířit s dlouhým čekáním na to, než z fervejí sleze sníh a teploty vystoupí alespoň nad nulu. Při vašem výletu se ale může stát, že se něco přihodí, ještě než vystoupíte z letadla.

Pokud jste ale pojištěni, tak vám pojišťovna pro případ, že se zpozdí letadlo s vaším vybavením nebo ho dopravce poškodí nebo úplně ztratí, nahradí půjčení vybavení na místě a dokonce i koupi nových golfových bot. Stejně vás ochrání i pokud se vaše vybavení poškodí, ztratí nebo ho někdo ukradne přímo na místě.

V případě, že si v cizině zaplatíte účast na turnaji a pak z objektivních důvodů ji budete muset stornovat, dostanete zpátky náklady na cestu i green fee. A hole in one? Zahrajete-li ho na turnaji, dostanete nahrazené přiměřené výlohy pohoštění, nebo vám pojišťovna zaplatí paušální částku, např. 20 tis. Kč.

Pojištění v rámci členství

Pokud máte štěstí, nabízí váš klub v rámci členství pojištění odpovědnosti za škodu, aniž byste za ně museli zvlášť platit (např. Club ducha sportovního, kluby v Motole nebo v Benátkách).

Jste tak chráněni, pokud se vám nedopatřením podaří zasáhnout jiného hráče, jeho vybavení, auto nebo např. trefit okno v klubovně. To vše samozřejmě za předpokladu, že se vám takové nedopatření "podaří" při hře a v areálu golfového hřiště. Záleží na konkrétním klubu (a pojišťovně), jestli vám takové pojištění bude platit jen na českých a moravských hřištích, nebo se bude vztahovat na celou Evropu nebo i celý svět. Požadovaná spoluúčast (cca 1000,-) je minimální částkou ve srovnání s tím, co byste jinak museli platit ze svého a kluby to dobře vědí....

Kreditní karta

U některých druhů kreditních karet se můžeme také setkat s bonusovým golfovým pojištěním nabízeným každému držiteli takové karty. Nabízí ho např. kreditní karta UniCredit Bank nebo karta Diners Club / Golf. Co je pojištěno?

Pojištění golfKarta vás může chránit před nutností stornovat turnaj nebo před poškozením, zničením, ztrátou nebo krádeží vašeho golfového vybavení, a to i během jeho přepravy. Pojištění přitom platí po celém světě a jeho horní hranice je 100 tis. Kč s velmi nízkou spoluúčastí. Nebo vám pojišťovna nabídne nahrazení nákladů, které vynaložíte na pronájem náhradního vybavení a koupi nových bot.

Nabídka tohoto cestovního pojištění zahrnuje i pojištění "proti" hole in one. Při jeho zahrání (kdekoliv po celém světě) vám pojišťovna zaplatí 11.111 Kč (nebo v případě Diners Club 19.999 Kč) určených primárně na útratu, která při oslavě takové golfové události nebývá malá. Jedinou podmínkou je, aby jste svou životní ránu zahráli při oficiálním turnaji.

Pojištění pro provozovatele hřišť a promotéry turnajů

Nejsou to ale jen hráči, kdo potřebují pojistit své golfové aktivity. Pokud provozujete hřiště nebo pořádáte turnaje, může se vám hodit pojištění hřiště (odpališť, fervejí a greenů), pojištění proti poškození nebo zničení (příp. i krádeži) zařízení, mechanizace na hřišti a budov, pojištění tzv. finančních škod, které můžou vzniknout v rámci rozhodování členů statutárních orgánů klubu nebo na turnajích pojištění výhry za hole in one, kterou může být i velmi drahá věc.O serveru  |  Kontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter  | G+  | Mapa serveru


Chronomag.cz

Fotonmag.cz

Designportal.cz

Golfovezpravy.czKontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter