Costa del Sol Cestování

Golfovézprávy.cz > O golfu >

Costa del Sol? Costa del Golf!

23. 07. 2010    Redakce  |  Hodnocení 0 *  |  Pro pokročilé

Costa del Sol? Costa del Golf! Španělsko se v posledních letech stalo místem golfu zaslíbeným. Oblasti Costa del Sol v Andalusii se dokonce začalo přezdívat Costa del Golf. A není se čemu divit, naleznete zde několik desítek golfových hřišť.Costa del Golf

Přibližně 330 slunných dnů v roce, teploty v zimě kolem příjemných 20 °C, krásné písčité pláže a široká nabídka kvalitních služeb dělá z Costa del Sol místo, o jehož návštěvě se vyplatí uvažovat.

Jet sem můžete na dovolenou (české cestovky nabízejí prodloužené víkendy již za ceny kolem 10 tisíc korun včetně nějakého green fee), a když se vám tady zalíbí, můžete si zde pořídit i nemovitost. Samozřejmě golfovou, tedy dům či apartmán v některém z golfových resortů. Databázi nabídek golfových nemovitostí si můžete prohlédnout na specializovaných webových stránkách.

Velká čtyřka

V Costa del Sol je koncentrace hřišť taková, že prakticky můžete jet kamkoliv, aniž byste se museli obávat jakýchkoliv problémů s dostupností vašeho oblíbeného sportu. Tedy pokud nepočítáme boj o tee time v exponovaných časech u nejoblíbenějších hřišť. I proto se vyplatí zajistit si ubytování přímo v golfovém resortu nebo hotelu. Vyjdou vstříc vašim specifickým golfovým požadavkům, poradí vám a zároveň ještě ušetříte. Budete-li totiž platit za hru i ubytování v jednom balíčku, máte šanci dočkat se zajímavých slev.

Asi nejproslulejším hřištěm v oblasti je Valderrama z roku 1974. Autorem projektu byl proslulý architekt Robert Trent Jones. Pozornost celého světa se sem obrátila zejména v roce 1997, kdy se zde konal slavný Ryder Cup. Jen tak mimochodem, tým Evropy tenkrát k vítězství jako kapitán dovedl Španěl - Seve Ballesteros.

Právě Ballesteros je spojen s nedalekým hřištěm San Rogue, kde se podílel na designu bunkeru. San Roque spolu s Valderramou, Sotogrande a La Reservou patří do tzv. "velké čtyřky", která je velkým lákadlem pro golfisty z celého světa. Nabídka hřišť je ale opravdu obrovská a byla by chyba upínat svoji pozornost jen na ta nejvyhlášenější.

A řada dalších hřišť...

Například mezi hlavní silnicí protínající Costa del Sol a oceánem najdete devítijamkové hřiště Artola Golf. To ocení zejména začátečníci, kteří si u jednotlivých jamek nesoucích ve španělštině romanticky znějící názvy rostlin jako El Olivo (5. jamka) nebo El Eucaliptus (7. jamka), ideálně procvičí svoje dovednosti.

Zhruba tři čtvrtě hodiny od mezinárodního letiště v Malaze je situováno hřiště La Doňa Julia Golf Club. Jde o středně obtížné hřiště, na kterém si na své přijdou hráči všech úrovní. Zmiňujeme ho zejména proto, že se zde nachází vůbec nejdelší jamka na celém Costa del Golf. Z nejvyššího bodu hřiště se vám pak otevře úchvatný výhled na moře včetně nedalekého Gibraltaru.

Zvolit ale můžete i kterékoliv další hřiště, která vám takříkajíc padne do oka. Chybu uděláte jen těžko. Kvalita hřišť i služeb je na úrovni, odpovídající náročným požadavkům evropských i zaoceánských hostů. Ostatně i proto se golf stal významnou součástí místní ekonomiky. Golfové dovolené jsou běžnou součástí nabídek cestovních kanceláří, které sem vozí golfu milovné turisty z celého světa. Na golf orientovaný cestovní ruch včetně navazujících služeb pak přináší do španělské ekonomiky částky v řádech miliard. 

Valderrama


O serveru  |  Kontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter  | G+  | Mapa serveru


Chronomag.cz

Fotonmag.cz

Designportal.cz

Golfovezpravy.czKontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter