Golfistka PGM

Golfovézprávy.cz > Kde hrát > Turnaje >

Ladies na Dýšině už za měsíc

20. 06. 2014    Redakce  |  Hodnocení 0 *  |  Pro pokročilé

Do turnaje Ladies European Tour, který se hraje na Dýšině, zbývá měsíc a pár dní. I kdybyste zatím nebyli rozhodnutí, jestli se přijdete letos podívat, může vás zlákat pár perliček, které o turnaji víme předem.Pro hráčky

Popořadě - na Dýšině se totiž hrají v červenci dámské turnaje dva. Ten první spadá do druhého profesionálního evropského okruhu, LET Access Series, a hraje se pod názvem Pilsen Golf Challenge od 9. do 11. července. Dva týdny poté na něj naváže elitní Ladies European Tour, turnaj pod názvem Pilsen Golf Masters se hraje od 25. do 27. července.

LET Access Series je velkou příležitostí pro český golf. Objeví se v něm 10 hráček na kartu České golfové federace a ty nejlepší ze všech dostanou možnost nastoupit v turnaji PGM - turnaj LETAS se tak letos stane skutečnou kvalifikací. Které jsou ty české naděje?

  • amatérky: Marie Luňáčková, Karolína Vlčková, Barbora Baková, Kristýna Pavlíčková (AM), Tereza Melecká, Kristýna Frýdlová, Kateřina Krásová, Kristýna Abrahamová, Františka Luňáčková, Adéla Cejnarová, Blanka Marešová, Kateřina Dolečková, Barbora Stachová, Karolína Kohoutová, Hana Ryšková, Markéta Šubrtová, Michaela Fabiánková, Sylva Michálková, Sára Kousková, Adriana Kubecová.
  • profesionálky: Lucie Hinnerová, Daniela Proroková, Šideri Váňová.

Melissa ReidNa Ladies European Tour přijedou všechny tři dosavadní vítězky českého turnaje - Jade Schaeffer (Francie), Melissa Reid (Anglie) i Ann-Kathrin Lindner (Německo).

Na Dýšinu se vrátí také anglická legenda Laura Davies, mladá skotská hvězda Carly Booth nebo loni úspěšná Ruska Maria Balikoeva, jež vyrůstala v Karlových Varech. Novou osobností turnaje je pro letošek švédská stálice Sophie Gustafson, doživotní členka Ladies European Tour.

Největší naděje domácích představuje Klára Spilková, v 19 letech už stabilní hráčka širší evropské špičky. Start letos nakonec nepotvrdila Jessica Korda, i když jednání o její účasti byla velmi nadějná. Je to škoda - ale co, její chyba. Publikum neuvidí napodruhé ani Cheyenne Woods, která po letošním vítězství zkraje sezony na LET v Austrálii už v Evropě nestartuje a soustředí se na zisk karty na americké LPGA.

Pro diváky

Diváky čeká na Dýšině mnoho zábavy. Na turnaj LETAS mají vstup zdarma, na LET existuje široká nabídka vstupného. Včetně například vstupenek na nové tribuny u jamek číslo 1, 8 a 11.

Divácké centrum se letos nově přesouvá k jamce číslo 8. (Kdybyste nevěděli - ano, to je takový výrazný lomený čtyřpar do kopce. No, snad odtud bude vidět aspoň dobře na tříparovou sedmičku, která slibuje dramatičtější situace).

Na golf se zase pojede z Prahy vlakem, a to speciálními spoji, které diváky při předložení vstupenek dovezou bezplatně až do zastávky Dýšina, přímo k 17. jamce. Jízdní řád spojů, které pojedou ve dnech 25.-27. července:

na Dýšinu Praha hl. n. Praha Smíchov do Prahy Dýšina
R778 7:15 7:23 R 763 16:17
R764 8:15 8:23 R 355 17:17
Ex 354 9:15 9:23 R 765 18:17*

*Nejede v neděli 27. 7.


O serveru  |  Kontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter  | G+  | Mapa serveru


Chronomag.cz

Fotonmag.cz

Designportal.cz

Golfovezpravy.czKontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter