Ilustracni foto Zprávy z hřiště

Golfovézprávy.cz > Kde hrát > O hřištích >

27

Novinky z Mladé Boleslavi + soutěž

Co se děje nového na Sand Martin´s Holes? Turnajová sezóna je v plném proudu, takže se tentokrát zaměříme hlavně na ně. Opět vám představíme jednu z jamek tohoto hřiště a nakonec představíme soutěžní otázku pro tento měsíc - jako vždy hrajeme o green fee do Mladé Boleslavi!

Souhrnné informace o resortu  |  Galerie


Představujeme hřiště - jamka č. 7

Pokračujeme v představování jamek z první devítky mladoboleslavského hřiště. Tentokrát se podíváme na sedmičku, krátký pětipar, který má sice green chráněný vodní překážkou, ale i středně pokročilý hráč se dostane bezpečně třetí ranou na green a šance na par nebo i lepší skóre je opravdu velká.

par hcp délka bílá tee délka žlutá tee délka modrá tee délka červená tee
5 6 460 m 441 m 384 m 376 m

Rekreační hráč (HCP 20 - 36): Drive je jasný – kamkoli na první fairway, poté si bezpečně přihrajte na druhou fairway, abyste se vyvarovali nebezpečí vodní překážky a zároveň si připravili pozici na klidnou třetí ránu do greenu nebo jeho těsné blízkosti. Třetí ránu umísťujte raději na pravou stranu greenu, abyste nemuseli absolvovat nebezpečnou ránu přes vodu. Zde máte skvělou příležitost ke skórování! I rekreační hráč se tu může úspěšně pokusit o par.

Golf Mladá Boleslav - LogoJamka je relativně krátká a bunkr vpravo pro Vás není příliš ve hře. Fairway vlevo před ním je navíc komfortně široká. Pak následuje úder na doběh do greenu a je zaděláno na dobrý výsledek. U greenu nejsou žádné bunkry, takže se dá dobře přihrát i z jeho okolí.

Single HCP: Pokud máte vítr v zádech, atakujte drivem až druhou fairway této jamky a pak Vám bude zbývat už jen krátké železo do greenu. Konzervativní varianta je umístit drive na konec první fairwaye.

I odtud lze zasáhnout green druhou ranou, ale je to ráno okolo 190 metrů přes vodu. Když se o to budete pokoušet, rozhodně miřte na pravou stranu greenu. Hrajte pro jistotu o číslo delší hůl, abyste buď trefili green nebo ho přestřelili, raději než zůstali ve vodě. Pokud netrefíte drivem fairway, tak si vzpomeňte, že je to par 5 a druhou ránu volte na jistotu na konec druhé fairwaye vpravo, kde nehrozí voda a bude Vám zbývat krátká třetí rána na wedge do greenu - i tak stále žije šance na birdie ...

Akce pro děti

Hned na začátku letních prázdnin se koná dětský tréninkový kemp Sand Martin´s Golf Kid´s Summer Camp 2011. Tento golfový tábor je pětidenní (běží od 4. do 8. 7.) a děti si užijí intenzivní golfovou výuku kombinovanou s celodenní zábavou. Program probíhá od 9h do cca 17h, zaměstnaní rodiče si tak mohou být jistí, že o jejich dítě někdo celý den pečuje a večer se společně sejdou doma.

Mstětice -Dětské kurzy golfuNa táboře se nehraje jen golf, děti se věnují i jiným sportům. Začátečníci mohou tábor pojmout jako skvělou příležitost, jak se připravit pro složení zkoušky způsobilosti a získání hendikepu.

Technické informace: Tábor je určený dětem od 6 do 15 let. Cena tábora: 4 450 Kč, termín 4.-8. 7. (další termín proběhne ve dnech 15.-19. 8.). Kontakt na přihlášení: Ondřej Žatečka (tel. 605363114, e-mail)

Turnajové tipy

Hřiště v Mladé Boleslavi je pro turnaje velmi oblíbené. Pokud "lovíte" zajímavé výhry, můžete přijet např. 10. 7. na turnaj Joy Golf, kde se hraje o cenné hodinky, nebo 15. 7. na turnaj ze série Titleist Golf Tour 2011. Celkový výherce túry získá sadu Titleist AP2, výherci každého turnaje získávají další věcné ceny od Titleist. Zároveň s turnajem se bude konat i demo day, takže pokud potřebujete vybrat nové hole, změřit švih nebo si nechat poradit od profesionálů, budete mít skvělou příležitost. Demo akce bude probíhat od 9 do 12 h.

Pro golfové diváky se naskytne hezká podívaná již první červencový víkend, kdy se na hřišti hraje Národní mistrovství ČR žáků a kadetů (1.-3. 7.). Ačkoli hráči a hráčky jsou ještě děti, hrají velmi dobrý golf a opravdu je na co se dívat.

Hraj golf, změň život

Třetí turnus letošní nadílky kurzů pro naprosté golfové začátečníky v rámci projektu Hraj golf, změň život zahajuje 17. července. Kdo ještě nezkusil tři lekce golfu s profesionálním trenérem za pouhých 299 korun, má ideální příležitost začít.

Soutěžte o fee!

Opět soutěžíme o fee na 9 jamek na mistrovské hřiště v Mladé Boleslavi. Minule jsme se ptali, kolik je v Mladé Boleslavi vodních ploch. Tentokrát jsme dostali řadu různých odpovědí, ale jen jednu správnou - tedy že vod najdete v Boleslavi sedm. Jsou mezi greeny č. 7, 11 a 12 , mezi 9. greenem a 10. odpalištěm, mezi fairwayí jamky č. 11 a 17, u 17. greenu, u 18. greenu vpravo a dvě vody jsou schované vpravo od fairwaye jamky č. 13 (no, i když - schované být mohou, ale šikovný míček dokáže najít i je). Správnou odpověď nám poslal Libor Klus. K výhře blahopřejeme!

Otázka na tento měsíc zní: Jaký je největší a nejmenší rozdíl vzdáleností mezi odpališti na jednotlivé jamce? Zajímají nás metry a čísla jamek, o které jde. 
Jestli znáte správnou odpověď, pošlete nám ji do 15. 7. 2011 (včetně) na adresu soutez@golfovezpravy.cz.
O serveru  |  Kontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter  | G+  | Mapa serveru


Chronomag.cz

Fotonmag.cz

Designportal.cz

Golfovezpravy.czKontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter