Ilustracni obrazek

Golfovézprávy.cz > Kde hrát > O hřištích >

V Hořehledech, tam by chtěl hrát každý (III.)

V závěrečném díle miniseriálu o přestavbě hřiště v Hořehledech si představíme jamku č. 6 - relativně krátký pětipar, nabízející alternativní cestu na green - pro běžné hráče a pro "hrdiny". Samozřejmě ani tentokrát nezapomeneme na soutěž o green fee. Další jamky už si představovat nebudeme. Pokud je chcete poznat, budete se muset přijet do Hořehled podívat.


Šestka prověří kvalitu

V posledním díle miniseriálu o přestavbě Hořehled (pokud jste nečetli první a druhý díl, stačí jedno kliknutí) se podíváme na jamku č. 6. Šestka byla do redesignu v roce 2011 druhou nejsnazší jamkou na hřišti. Na vlajku sice nebylo vidět, ale fervej se táhla v pohodlné šíři 50 metrů do kopce až ke greenu a ani délka jamky nikoho neděsila.

Po přestavbě hřiště se na této jamce změnilo prakticky vše. Na vlajku sice už vidíte, ale nebude vám to nic platné, protože je vzdušnou čarou přes 300 metrů daleko. Ale pěkné popořádku. Šestá jamka se protáhla, její odpaliště se přestěhovalo o cca 130 metrů dolů z kopce až k odpališti druhé jamky. Ano, je z ní tedy relativně krátký par 5 s délkou kolem 400 metrů. Zvláště pánské odpaliště je komfortně prostorné, pro driver jak dělané.

Hořehledy - technologická úprava jamky č. 6. Hořehledy - technologická úprava jamky č. 6. Hořehledy - technologická úprava jamky č. 6.

První rána tu bude naprosto klíčová, protože vpravo se po celou dobu až ke greenu táhne aut, vlevo jsou stromy a ochranná síť pátého greenu. Máte tedy dvě možnosti – zahrajete rovnou ránu na cca 150 metrů s tím, že dopad není o moc širší než běžný plavecký bazén. Druhou variantou je riskantní drive přes ochrannou síť, ten ale musí mít precizní parametry a hlavně vzdálenost atakující 200 metrů. V cestě je totiž také lesní školka a nově vysázená řada borovic.

Při první variantě vás druhá rána dovede do pohodlné blízkosti greenu, v jehož sousedství jsou dva relativně hluboké bunkery. Pak jen chip a jste tam. Při úspěšné druhé variantě budete moci útočit druhou ranou na green a solidně bojovat o birdie nebo i eagle. Nová šestka bude rozhodně adrenalinovou výzvou a o úžasné rány tu nebude nouze!

Hořehledy - technologická úprava jamky č. 6. Hořehledy - technologická úprava jamky č. 6. Hořehledy - technologická úprava jamky č. 6.

Soutěž o green fee

V jednotlivých článcích o hořehledském hřišti soutěžíme o fee na 18 jamek. Otázka z minulého měsíce zněla: "Jakou cenu vyhlašuje Resort PilsnerGolf Hořehledy za eso na první jamce?" Správná odpověď je (jak jinak) auto - resp. jeho zapůjčení na víkend. Ze správných odpovědí jsme tentokrát vylosovali Františka Honsu. Blahopřejeme!

Tento měsíc máte poslední šanci získat green fee na hořehledské hřiště. Otázka zní: Máte na hřišti nějakou úlevu, pokud míč leží na drnech kryjících novou drenáž? (Tip: pokud odpověď neznáte, najdete ji v místních pravidlech). Odpovědi posílejte na adresu soutez@golfovezpravy.cz do 14. května. Hodně štěstí!
O serveru  |  Kontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter  | G+  | Mapa serveru


Chronomag.cz

Fotonmag.cz

Designportal.cz

Golfovezpravy.czKontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter