Tiger Woods PGA Tour

Golfovézprávy.cz > Kde hrát > Indoor >

Tigerův první letošní turnaj

02. 02. 2011    Alois Žatkuliak  |  Hodnocení 0 *  |  Pro pokročilé

Tiger Woods má za sebou první letošní start, ale jedním dechem se musí dodat, že nejhorší za celou dobu své profesionální kariéry. Na Farmers Insurance Open v Torrey Pines obsadil až dělené 44. místo. Tak mizerně bývalý první hráč světa nevstoupil do sezony nikdy od své první plné sezony na PGA Tour v roce 1997.Smutný start na Torrey Pines

Pětatřicetiletý golfista se přitom představil letos poprvé na hřišti, které je pro něj synonymem úspěchů. Vyhrál tu šestkrát a od roku 2005 čtyřikrát v řadě. Na hřišti South Course postaveném na útesech na Pacifikem vyhrál v roce 2008 i US Open. Tentokrát to ale byla bída. Ostatně za vítězným Američanem Bubbou Watsonem zaostal o propastných patnáct ran. "Čeká mě ještě hodně práce. O tom není pochyb," přiznal po turnaji Woods.

Tiger Woods LeonttinkaPřed turnajem přitom hýřil optimismem. "Velice se těším. Už cítím, jak to ve mě bublá. V přestávce jsem tvrdě trénoval. Odpatoval jsem tisíce míčů a pracoval na novém švihu," tvrdil Woods a pochvaloval si spolupráci s kanadským trenérem Seanem Foleym. "Oba jsme navýsost spokojení s tím, jak jsem svou hru v přestávce vylepšil," uvedl Woods.

Dobrý začátek, propad o víkendu

V Torrey Pines sice začal dobře, ale poslední dvě kola zahrál za 74 a 75 ran. Bylo to teprve jeho druhé a třetí kolo nad par v Torrey Pines z celkově 47 odehraných "rund" na místním turnaji PGA Tour. Bylo z toho až 44. místo.

Woods přitom v Torrey Pines nikdy neskončil hůř než desátý. A jeho dosud nejhorším vstupem do sezony bylo 17. místo na Match Play Championship před dvěma roky. Jenže tehdy se vrátil na hřiště po osmiměsíční pauze po zranění a následné operaci kolena ...

Ani v jednom z kole nebyl nejlepším hráčem ve flightu. To se mu nestalo už hodně, hodně dlouho. V prvních dvou kolech měl navrch Anthony Kim, v sobotu měli lepší skóre než vítěz čtrnácti majorů Jhonattan Vegas i Kevin Sutherland a ve čtvrtém "přestřílel" Woodse i nováček PGA Tour Brendan Steele.

Chevron World Challenge 2010Navzdory nepovedenému začátku sezony zůstal Woods naladěný optimisticky. A tvrdil, že je spokojený. "Ze začátku jsem zahrál dost dobrých ran, ale postupně to bylo bohužel horší a horší. Prostě mám ještě dost věcí ke zlepšování.

Se Seanem jsme o tom hovořili každý večer. Můžu předvádět kvalitní rány na drivingu, ale na hřišti je to něco jiného," uvedl Woods, který loni poprvé ve své profesionální kariéře nevyhrál během roku ani jediný turnaj, ztratil pozici světové jedničky a poslední turnaj vyhrál na konci roku 2009 na Australian Masters.

Příští akcí, na níž se aktuálně třetí hráč světového žebříčku představí, bude turnaj Omega Dubai Desert Classic od 10. do 13. února. Otázkou je, v jaké formě. "Pořád cítím, že se zlepšuji. Ale nedokážu říct, kam až se to může posunout. To neví nikdo a zjistím to nejspíš až v okamžiku, kdy ukončím svou kariéru," poznamenal Woods.
O serveru  |  Kontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter  | G+  | Mapa serveru


Chronomag.cz

Fotonmag.cz

Designportal.cz

Golfovezpravy.czKontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter