Ilustracni foto

Golfovézprávy.cz > Kde hrát > Hřiště >

18

Slapy - Rabyňská hora a Tři kříže

První devítka je pojmenována podle vrcholu, na kterém je umístěn green jamky č.1 - Rabyňská hora. Druhá devítka se jmenuje Tři kříže, a to podle nedalekého bodu v krajině - údajného geografického středu Království českého.

Více o resortu


Hodnocení: 

Parametry hřiště

Muži 5277 m Par: 72 CR: 68.8 SR: 133
Ženy 4522 m Par: 72 CR: 69.7 SR: 131

mapa hřiště    výpočet hcp   score karta

Jak hrát Rabyňskou horu?

První devítka má unikátní rozvržení 3+3+3, tzn. že se na ní hrají tři 3pary, tři 4pary a tři 5pary. Na hřišti vás čekají samozřejmě bunkry, ale i trnkové remízy a dvě vody. Greeny, okolí greenů, fairwaye i odpaliště jsou pod závlahami.

První devítku nabízíme i z pohledu profihráče, trenéra slapského hřiště Karla Šímy. Vybrali jsme dvě jamky, které nám popsal: Jamka č.1 je z bílých 516 m dlouhý par 5. Je to příjemná jamka na rozehrání neboť už pro úvodní ,,drajv“ máme dostatek prostoru. Ve hře je pouze bunker, který pomyslně rozděluje ferveje se sousední souběžně vedoucí jamkou č.6. Na to však potřebujete 240 m dlouhou ránu.

Pro druhou ránu je možné sáhnout pro dřevo nebo dlouhé železo, které Vás pohodlně přiblíží na dostřel ,,krátkým“železem třetí ranou do greenu. Greeny jsou na tomto hřišti velké a mnohdy terasovitě zvlněné, tak je dobré zasahovat co nejpřesněji pin pozice. Toto přesně platí i pro tuto jamku. Jamku stráží strategicky rozmístněné bunkery. A dále: Jamka č.7 je opravdovou výzvou. Z bílých 289 m dlouhý par 4 s kopce dolů a s doglegem do prava je totiž reálné zasáhnout první ranou. K tomu potřebujete zahrát ránu okolo 245 – 250 metrů. Green je však chráněn bunkery a za greenen je out, takže zvolte dobře. Konzervativní…rozumní hráči si ,,položí“ svůj drajv do doglegu a tak jako na všech předchozích jamkách zahrají krátkým železem do greenu. Green má terasovitý profil opět tedy hrajte co nejblíže k pinu/ k jamce.

Jak hrát Tři kříže?

Kdo zná Rabyňskou horu, může se těšit na stejně přátelské, otevřené a široké fairwaye a na velmi precizně modelované greeny. Zejména ten na jamce číslo 14, kde má každá ze šesti pin pozicí svou terasu, vyzkouší schopnost čtení greenu. Na fairwayi 17 pro změnu můžete vydechnout a nabrat rychle sílu na efektních zídkách vyskládaných z kamenů a doplněných pročištěnými remízky, no a těžkou práci greenkeepera Vojtěcha Fuchse a jeho asistenta Jakuba Lohmanna korunuje green jamky číslo 18, který je z velké části vysekaný ve skále.

Na druhé devítce najdeme nejkratší jamku (č.13, Par3, 105m ze žlutých) a potom také asi i nejtěžší (č.10, Par4, 340m ze žlutých). Výzvou pro útočné hráče bude jamka č.14 - levý dogleg, jehož green bude možné atakovat 230m dlouhou ranou přes malou vodní překážku. U greenu pak čeká vysoký břeh a hned asi 15m za jamkou out.

Rozložení Tří křížů je: dvakrát 3par, pětkrát 4par a dvakrát 5par.


O serveru  |  Kontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter  | G+  | Mapa serveru


Chronomag.cz

Fotonmag.cz

Designportal.cz

Golfovezpravy.czKontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter