Awesome Eight Extrém

Golfovézprávy.cz > Kde hrát > Cestování >

Awesome Eight - golfový projekt pro šílence (II.)

05. 09. 2010    Petr Sobol  |  Hodnocení 0 *  |  Pro pokročilé

Projekt Awesome Eight je výzva pro nadšené golfisty, kteří mají rádi extrém a na nějaké koruně jim moc nezáleží. Pokud se chcete stát pokořitelem Awesome 8, stačí vám během jediného roku odehrát osm golfových hřišť. V tom to ale je - ta hřiště jsou rozesetá po celém světě a každé z nich je v něčem skutečně výjimečné. Která to tedy jsou?Která hřiště tvoří úžasnou osmičku?

Projekt Awesome Eight Golf Challenge jsme vám představili již v našem předcházejícím článku. Nyní  se ale podíváme, kde se vlastně hraje.

Osm hřišť, osm nej, osm odlišných podmínek, naprostých protipólů a extrémů. Šílený mráz, neúprosné vedro, vysoko, nízko, nahoře i dole. Nějak tak si možná budete připadat, pokud se rozhodnete na Awesome Eight Golf Challange vydat. Bude těžké si vybrat, kde začít.

Můžete se vydat například na ledovou Aljašku, kde číhá nejstudenější hřiště světa, které nese příznačný název North Star. Nebudete soupeřit jen s šílenou zimou, ale také s divokou zvěří, která se zde hojně vyskytuje. Pokud vám havran či liška ukradnou míček, tolik vás to asi nepřekvapí. Máte však štěstí, bez jakékoliv penalizace můžete ve hře pokračovat ze stejného místa. Par hřiště je 72, teploty zde mohou dosáhnout až -26 stupňů Celsia a tak se máte rozhodně na co těšit.

Awesome EightPokud vám zima tolik nevadí, vaše další kroky mohou mířit například do Norska. Místní hřiště Hammerfest není až tolik složité, zato je jedinečné svou polohou. Nachází se za severním polárním kruhem a tak zde můžete hrát golf čtyřiadvacet hodin denně. To zde však musíte hrát mezi květnem a srpnem. Jinak se vám také může stát, že nějakou dobu strávíte jen ve tmě.

Pokud se vydáte ze severu až na samotný jih, zakotvíte v Argentině. Až u samotného mysu Horn, který je ovlivňován studeným proudem z Antarktidy, leží třetí hřiště ze série – Ushuaia. Krátké a náročné hřiště nabízí devět jamek. Přitom si zahrajete v krásné přírodě národního parku Tierra del Fuego. Po zdolání třetího kontinentu může vaše cesta pokračovat o několik tisíc kilometrů na sever.

Území Inků, krásné a tajuplné stavby, úžasná krajina. Bolívie má skutečně co nabídnout. Na tento seznam můžeme přidat také hřiště La Paz, které nese stejný název, jako hlavní město této jihoamerické země. Čím je jedinečné? Kde jinde můžete míčky odpalovat z výšky 3600 metrů?! Aklimatizace asi nebude jednoduchá, tento zážitek se však může stát velice silným. Hřiště La Paz totiž patří ke skutečným světovým lahůdkám.

Awesome EightPokud byste míček z výšky téměř čtyř kilometrů pořádně napálili, těžko říct, kam by doletěl. Určitě by však spadl pořádně hluboko. V americké Kalifornii, oblasti hollywoodských hvězd a sídlem guvernéra Arnolda Schwarzeneggera, leží nejníže položené zelené hřiště na celém světě. Furnace Creek, osmnácti jamkové hřiště s par sedmdesát, leží pětašedesát metrů pod hladinou moře. Z takové výšky v Bolívii je to tedy pořádný pád. Tady byste míček na hladinu moře těžko vystřelili.

Podobně, jako v Austrálii. Ta je sice mořem obklopena celá, ale ve středu země panují pořádná horka. Na hřišti zvaném Alice Spring si tak můžete vyzkoušet, jaké to je hrát golf v sauně. Tak si uprostřed jedné z největších světových pouští, poblíž MacDonell Ranges budete připadat. Zdejší greeny jsou však velice oblíbené a vyhledávané. Koná se zde také seniorská PGA Tour.

Ráj turistů, sen většiny lidí jezdících na dovolené, to je Havaj. Pro golfisty je tento exotický ostrov jedním z míst, která musí zdolat při své cestě Awesome Eight Golf Challange. Ve městě Oahu je připraveno jedno z nejobtížnějších golfových hřišť světa, které nese exotický název Ko’olau. Zde na vás čekají tři vegetační zóny, vysoká návětrná strana, obrovské písečné překážky či krásná krajina tropického deštného pralesa. Budete se kochat krásnou krajinou a snažit se zdolat skutečně extrémní hřiště.

Awesome EightJak už to na závěr bývá, čeká se skutečný zákusek. Tím je v podání celé jakési "extrémní osmikolové tour“ výlet do Skotska. Každý milovník golfu sní o tom, jak si zahraje ve skotském St. Andrews Golf Club. Britské ostrovy jsou rájem golfistů a Skotsko není výjimkou. A hřiště v St-Andrews je skutečným klenotem. Největší a nejstarší hřiště světa, kde se golf hraje již od roku 1457. Právem se tak považuje za rodiště moderního golfu. Pokud zdoláte i tuto pochoutku, můžete se zapsat do historie sportu zelených trávníků.

Skutečná výzva

Pokud máte chuť, energii a pořádné množství sil, můžete se o zdolání  Awesome Eight Golf Challenge pokusit. Osm nejextrémnějších hřišť světa se během jednoho roku snažilo zdolat mnoho golfistů. Zvládli to jen dva. K dosažení cíle vede dlouhá a trnitá cesta, odměna je však sladká. Golf nabral nové rozměry, zavítal do těch nejšílenějších podmínek a všichni se tak můžeme těšit na skvělé zážitky.

Hřiště Kde leží Čím je výjimečné?
North Star Aljaška extrémní chlad, divoká příroda
Hammerfest Norsko leží za polárním kruhem
Ushuaia Argentina těžké hřiště, leží u mysu Horn
La Paz Bolívie hřiště položené vysoko v horách
Furnace Creek Kalifornie hřiště leží 65 m pod hladinou moře
Alice Springs Austrálie pouštní hřiště
Ko’olau Havaj nádherná příroda, velice těžké hřiště
St. Andrews Skotsko nejstarší hřiště světa, "kolébka golfu"O serveru  |  Kontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter  | G+  | Mapa serveru


Chronomag.cz

Fotonmag.cz

Designportal.cz

Golfovezpravy.czKontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter