WinstonGolf

Golfovézprávy.cz > Kde hrát > Cestování >

Winston Links - links na severu Německa

14. 10. 2013    Redakce  |  Hodnocení 0 *  |  Pro pokročilé

Pokud chcete poznat opravdový links, nemusíte jezdit k moři nebo dokonce až do Británie. Stačí zajet k městu Schwerin na severu Německa a najdete opravdu kouzelné linksové hřiště, které "vyrostlo" uprostřed obyčejné severoněmecké krajiny. Vítejte na Winston Links.WINSTONGolf v Německu

Resort WINSTONGolf leží v severním Německu, nedaleko města Schwerin - hlavního města Meklenburska. Schwerin je známý zejména díky výrobě letadel Fokker, která se tu vyráběla pro německou armádu během první světové války. Golfistu ale nezajímají tolik letadla, jako golfová hřiště. Jedno z nich vám teď proto představíme.

WINSTONGolf nabízí hráčům hned 45 jamek - dvě mistrovské osmnáctky a tréninkovou devítku. Každé z velkých hřišť je úplně jiné - WINSTONOpen je klasické parkové hřiště s řadou převýšení, vodních překážek a zajímavým designem, hřiště technicky náročné, ale ne nepodobné těm, která máme u nás.

Naproti tomu WINSTONLinks je tradiční linksové hřiště - ne typu "českého linksu" ve Mstěticích, ale opravdu k nerozeznání podobné přímořským hřištím vystavěným mezi písečnými dunami. Dnes si ho tedy představíme podrobněji.

Pokud jste links nikdy nehráli, pak vězte, že je to obvykle hřiště vyrostlé mezi písečnými dunami, pro které jsou charakteristické duny lemující jamky, zvlněné fairwaye - obvykle dost tvrdé, rozlehlé a velmi rychlé greeny, často s jednou nebo dvěma velkými vlnami, téměř neznatelným přechodem mezi greenem a foregreenem, nepřítomností vodních překážek a naopak - tradičními bunkery, hlubokými propastmi, ze kterých se leckterý golfista nedokáže vyhrát ven.

Links

Jak se staví links

Pokud se ptáte, jak je možné, že uprostřed německé jezerní krajiny existuje takové hřiště, odpověď je jednoduchá - peníze. Majiteli nebylo líto investovat milióny, aby vystavěl hřiště s 10metrovými dunami a přímořským charakterem. Design navrhoval David J. Krause a hřiště bylo otevřeno teprve v roce 2011 - od té doby ale už získalo nějaká ta ocenění a hostilo pár významných turnajů (včetně European Senior Tour), takže se netradiční počin opravdu povedl.

Měli jsme příležitost si WINSTONLinks nedávno zahrát. Pokud dopředu nevíte, co vás čeká, pak vás tento tradiční links na netradičním místě rozhodně překvapí. Hřiště existuje teprve dva roky, ale na jeho stavu to rozhodně není poznat. Setkáte se se zralým, hotovým hřištěm, které je herně opravdu dost náročné, ale vyplatí se ho navštívit.

Je třeba doplnit, že ačkoli hřiště do okolní krajiny úplně nezapadá, jakmile jste na něm, zapomenete na okolí a původ hřiště a vnímáte jen jeho půvab. Ocitnete se mezi dunami, kde každá rána běží po fairwayi daleko dopředu a kde na ránu do greenu musíte brát o hůl méně, abyste nepřestřelili. Sousední jamky jako by neexistovaly - najdete je, až obejdete u greenu dunu a přijdete na další odpaliště. Hřiště má svou krásu a vyžaduje od hráčů pokoru - pak jim dovolí si užívat skvělou hru na opravdu překrásném místě.

Links


O serveru  |  Kontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter  | G+  | Mapa serveru


Chronomag.cz

Fotonmag.cz

Designportal.cz

Golfovezpravy.czKontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter