Schmittenhöhe Rakousko

Golfovézprávy.cz > Kde hrát > Cestování >

Golf v Zell am See

29. 08. 2014    Klára Sýkorová  |  Hodnocení 0 *  |  Pro pokročilé

Do Alp trvá cesta autem jen pár hodin. Do zdejších lyžařských středisek jsme si navykli jezdit pravidelně každou zimu, ale stejně tak stojí za to sem přijet v létě za golfem. Dnes si tedy představíme resort ležící v srdci lyžařského centra - GC Zell am See.Schmittenhöhe a Kitzsteinhorn

Hřiště v Zell am See leží prakticky přímo ve městě. Ulice se jmenuje Golfstrasse a z hlavní silnice směrem na Piesendorf je hřiště dobře viditelné. Mezi cestou a golfovým areálem musíte jen překonat železniční trať - ta vede přímo před vchodem do klubovny.

Golfresort v Zell am See je v rakouských Alpách největší. Hráčům jsou tu k dispozici dvě mistrovské osmnáctky, které sice nesou jména okolních horských vrcholů, ale jinak jde v obou případech o ploché vodní hřiště. Přesto jsou to hřiště nejvyšší kvality - mají základní i mistrovské sady odpališť, takže se tu kromě dětského golfu hrají i profesionální turnaje nejvyšší úrovně. Proto je taky možné, že rekord hřiště drží Bernhard Langer a své první vítězství na LET tu získala slavná Annika Sörenstam.

Schmittenhöhe

Jednotlivé jamky jsou poměrně dlouhé a vodních překážek je tu opravdu spousta. K tomu připočtěte sem tam nějaký aut a všudypřítomné alpské seníky, které musíte přestřelovat nebo obstřelovat. Nebo je i trefit - tak, jak se to povedlo nám při naší návštěvě.

Při hře si určitě budete užívat nejen golfu, ale i sledování letadel. Letiště totiž leží prakticky hned vedle hřiště, takže pokud je termika, hráčům přistává nad hlavou jedno malé sportovní letadlo za druhým. Hráči někdy spekulují, jestli by se nějaké to letadlo nedalo trefit, ale takové úvahy patří spíš do říše scifi.

Když si právě neprohlížíte letadla nebo neužíváte koupel v některé ze spousty místních vodních překážek, můžete se kochat výhledy na okolní alpské vrcholy - například na ledovec na Kitzsteinhornu. Golf resort dokonce nabízí speciální balíčky ski + golf, ve kterých máte dva nebo tři dny lyžování a stejný počet green fee, které můžete libovolně kombinovat. A pokud by vám ani to nestačilo, na jaře se tady každoročně pořádá Ski & Golf World Championship. Amatéři i profíci z řad golfistů i lyžařů (včetně hvězd, jako je Bode Miller) tu soutěží v dvojkombinaci lyže a golf.

Schmittenhöhe

   
resort Golfclub Zell am See-Kaprun
web www.golf-zellamsee.at
Schmittenhöhe par 72; délka 6.262 m (muži), 5.638 m (ženy)
Kitzsteinhorn par 73; délka 6.030 m (muži), délka 5.344 m (ženy)
sezóna duben až listopad
ceny green fee 82 eur (zahrnuje celodenní vstup); žeton na DR 2 euro
slevy večerní green fee 45 eur; děti a mládež 0 eur, pokud hrají s dospělým, jinak se slevou
slevový program Golf Alpin Card - sdružuje více než 30 hřišť, obsahuje kredit na 3 nebo 5 green fee, přenosná

Foto: Albin Niederstrasser, GC Zell am SeeO serveru  |  Kontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter  | G+  | Mapa serveru


Chronomag.cz

Fotonmag.cz

Designportal.cz

Golfovezpravy.czKontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter