Eichenheim Rakousko

Golfovézprávy.cz > Kde hrát > Cestování >

Do Kitzbühelu na lyže, golf a celebrity

11. 09. 2014    Klára Sýkorová  |  Hodnocení 0 *  |  Pro pokročilé

Rakouské středisko Kitzbühel je proslavené nejen díky lyžařskému areálu. Trávit dovolenou sem jezdí známé osobnosti z celého světa a řada z nich nevynechá ani golfové hřiště v Eichenheimu - jedno z nejhezčích alpských hřišť.Mladé, ale zralé hřiště

Spousta golfových hřišť v Rakousku za sebou má jen pár (maximálně pár desítek) let existence. Přesto působí velmi zralým dojmem a pocitem, jako by to stála odjakživa. Do této kategorie spadá i hřiště Eichenheim, které leží na okraji Kitzbühelu a je mu jen necelých 15 let. Pod nápaditým a velmi citlivým designem Eichenheimu je podepsaný architekt golfových hřišť Kyle Philips. Jeho jméno možná budete znát z projektu hřiště Kingbarns, které leží poblíž St. Andrews.

Stejně jako ve Skotsku, i v Kitzbühelu hřiště přirozeně zapadá do krajiny. Rozkládá se na velké ploše a jednotlivé jamky se prolínají mezi zalesněnými plochami a kopírují svahy Kitzbühelských Alp. Obojí hodně napoví o charakteru hřiště - čekají vás tu delší a poměrně náročné přechody mezi jamkami, velká převýšení a soukromí - někdy máte skoro pocit, že jste na celém světě (no dobře, tak alespoň na celém hřišti) úplně sami.

Eichenheim

Z kopce do kopce

Kopcovitý charakter hřiště je důvodem, proč se hřiště přirovnává k Adamstalu a proč tady 90 % hráčů používá buginu. Ta vám ušetří spoustu sil a času na přechodech mezi jamkami, ale pozor - pokud tu budete hrát za mokra, tak jako my, ve hře samotné vám neušetří nic. Budete muset jezdit jen po cestách a pokud nehrajete jednu rovnou ránu za druhou, taky se dost nachodíte.

Délkově Eichenheim tak náročný není, ale kopce a lesy to víc než vyrovnávají. To pochopíte už na první jamce, až budete spekulovat, kam posadit drive a hlavně jak hrát druhou ránu, abyste se bezpečně dostali přes úzké místo ke greenu. Díky tomu, že se v Eichenheimu převýšení na jednotlivých jamkách počítá na desítky metrů a je dobré rozvážit si každou ránu, určitě doporučujeme se alespoň při první návštěvě držet birdie karty. Oceníte ji i proto, že na odpalištích jamek překvapivě nenajdete žádné nákresy jamek s popisem vzdáleností k významným bodům.

Eichenheim

Přesto není Eichenheim strašák, kterého byste se měli bát. Naopak - stačí hrát hlavou a pokud by se vám nedařilo, snad alespoň něco zachráníte na greenech, které jsou v perfektní stavu. Co vás ale na hřišti určitě uchvátí, jsou výhledy. Všude kolem se můžete kochat pohledem na alpské vrcholy i design samotného hřiště. Například hned na třetím jamce, která je opravdu malebná a z pánských odpališť hrajete drive dolů s velkým převýšením.

Klubovna, hotel a hvězdy

Velkoryse pojaté je i zázemí s klubovnou, parkovištěm a technickými prostory. Po hře si očistíte hole a pak dopřejete sprchu v luxusní šatně, než se přesunute na terasu restaurace na zasloužený drink nebo oběd. Mimochodem - zdejší kuchyně je opravdu vyhlášená.

Eichenheim Eichenheim Eichenheim


Na klubovnu pak přímo navazuje hotel Grand Tirolia. Nechala ho tu vystavět Jelena Baturinová, manželka bývalého moskevského starosty a nejbohatší žena Ruska. Ubytování je tu pravda trochu luxusní (hotel má pět hvězdiček), ale nabízí dokonalé služby. I proto se hotel už od svého otevření v roce 2009 stal místem, kam se sjíždějí známé osobnosti z celého světa – včetně například Arnolda Schwarzennegera. Zdejší večírky a novoroční oslavy jsou proslavené a beznadějně vyprodané dlouho dopředu.

   
resort Golf Eichenheim, Kitzbühel, Eichenheim 8-9, Rakousko
web www.eichenheim.com
O hřišti par 71; délka: muži 6.092 m, ženy 5.340 m
sezóna duben až listopad
HCP limit 36
ceny green fee podle sezóny 75-100 €, večerní green fee 40-50 €
další služby buggy 38 €, žeton na DR 5 €

Foto: Golf EichenheimO serveru  |  Kontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter  | G+  | Mapa serveru


Chronomag.cz

Fotonmag.cz

Designportal.cz

Golfovezpravy.czKontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter