Twenty Ten Celtic Manor

Golfovézprávy.cz > Kde hrát > Cestování >

Dějiště Ryder Cupu hřištěm roku

03. 12. 2010    Redakce  |  Hodnocení 0 *  |  Pro pokročilé

11. udílení cen IAGTO Awards se letos konalo ve španělské Valencii. Stalo se obrovským úspěchem pro zúčastněné na letošním Ryder Cupu - ať již jde o kapitána vítězného evropského týmu Colina Montgomerie, který získal čestné ocenění, nebo resort Celtic Manor, kde se Ryder Cup odehrával a jehož jedno hřiště navrhoval právě Montgomerie.Udílení cen IAGTO Awards 2011

Opět po roce se udělovaly ceny asociace AIGTO. Již jedenáctý ročník slavnostního večera se konal 18. listopadu ve španělské Valencii a bylo při něm uděleno devět cen pro golfové resorty a golfové destinace.

Dalším z řady držitelů čestné ceny IAGTO se po Arnoldu Palmerovi, Jacku Nicklausovi, Gary Playerovi, Seve Ballesterosovi, siru Nicku Faldovi, Gregu Normanovi, Robertu Trent Jonesovi Jr., Annice Sorenstam, José María Olazábalovi a loňském oceněném Nicku Priceovi stal hrdina letošního Ryder Cupu Colin Montgomerie.

Evropský resort roku

Tím nejlepším místem, kde lze v Evropě hrát, se podle hodnotitelů letos stal Celtic Manor Resort - dějiště Ryder Cupu 2010. Mistrovské hřiště Twenty Ten bylo vystavěno speciálně pro konání rydercupového klání a na tuto událost se pečlivě připravovalo po celý rok.

Konání Ryder cupu výrazně napomohlo nárůstu popularity resortu v letošním roce, ale tu si nezaslouží pouze hřiště Twenty Ten, ale i zbytek resortu - ten má další dvě mistrovské  osmnáctky (Roman Road a Montgomerie) a zázemí tří kluboven v čele s luxusním hotelem. Celý navíc leží v malebném údolí řeky Usk v krajině, kde se střídá lesopark s vodními plochami.

Twenty Ten

Další letošní vítězové

Při volbě destinace a resortu roku se do hlasování zapojuje přes 300 tour-operátorů z celého světa. Zvažují následující kritéria:

  • spokojenost zákazníků, kvalita hřišť a ubytování, hodnota za peníze, profesionální přístup, dostupnost herních časů.

Výjimkou je pouze kategorie Neobjevená destinace roku, ve které hlasují golfoví novináři na základě zvážení:

  • do jaké míry je uvedená destinace neobjevená, klimatu, atraktivity regionu a hřišť, rychlosti hry, kvality a dostupnosti hřišť, úrovně ubytování, přívětivosti personálu, charakteristik, které činí destinaci atraktivní, hodnoty za peníze, rychlosti hry.
Letošními oceněnými se na základě výše uvedených kritérií staly:

Kategorie   Ocenění pro
Golf Resort roku Evropa Celtic Manor Resort, Wales
  Severní Amerika La Quinta Resort & Club and PGA West, Kalifornie (USA)
  zbytek světa Puntacana Resort & Club, Dominikánská republika
Neobjevená golfová destinace roku   Ostrov prince Edwarda, Kanada
Golfová destinace roku Afrika, Indický oceán & státy zálivu Jižní Afrika
  Asie & Australasie Austrálie
  Evropa SZ Irsko
  Latinská Amerika & Karibik Argentina
  Severní Amerika Scottsdale, Arizona (USA)
Čestná cena IAGTO   Colin Montgomerie
     

NÁŠ TIP: Pokud byste rádi zavítali na Celtic Manor nebo do jiné golfové destinace na britských ostrovech, nechte se inspirovat přímo u zdroje - VisitBritain.


O serveru  |  Kontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter  | G+  | Mapa serveru


Chronomag.cz

Fotonmag.cz

Designportal.cz

Golfovezpravy.czKontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter