Ilustrační obrázek

Golfovézprávy.cz > Kde hrát > Cestování >

Bad Griesbach - golfový ráj v Německu

20. 08. 2012    Redakce  |  Hodnocení 0 *  |  Pro pokročilé

Za golfový ráj lze považovat řadu míst, ale málokteré máme tak blízko na dosah. Německý Bad Griesbach je místo plné skvělých golfových hřišť, na jejichž designu se podílel i u nás dobře známý Bernhard Langer. K tomu připočtěte luxusní tréninkový areál, skvělé ubytování a ráj je na světě.Bad Griesbach - golfový ráj za humny

Pokud máte rádi golfové výlety s přáteli, určitě je Bad Griesbach dobrá volba. Na jednom místě máte pestrou paletu hřišť, a tak nejen, že si vyzkoušíte různé druhy hřišť, ale můžete si zahrát i různé herní varianty. Rozehrát se ranním fourballem, dorazit se odpoledním foursome. Další den si odpočinout u texas scramble dvojic a finále si dohrát třeba v jamkovkách jednotlivců. Prostoru na všechny možné herní formáty je tu víc než dost.

Než se pustíme do vychvalování tohoto "golfového ráje", začneme několika nejdůležitějšími fakty o resortu:

  • 4x 18jamkové hřiště
  • 1x 36jamkové hřiště
  • 2x 9jamkové hřiště
  • 2x 9 jamková akademie par 3
  • + jeden bonus

Kudy vede cesta

Z Prahy je to do Bad Griesbachu opravdu kousek, 257 km, tj. cca tři hodiny jízdy. Hotely zde najdete v různých cenách i kategoriích, od usedlosti staré už 400 let až po 5hvězdičkový hotel Maxmilián (který sice má 5 hvězd, ale nemá klimatizaci).

Na jídlo by si mohl stěžovat maximálně vegan, ale věřím, že i ten by si nakonec vybral. A pokud máte problém s němčinou, stačí se poptat a zjistíte, že se tu najde i česky mluvící obsluha. Rozdíl se pozná i v restauraci - jakmile si sednete, už se o vás někdo stará, jakmile dopijete, už se vám točí další. Česká obsluha by sem mohla jezdit na školení.

Celé okolí je lázeňská oblast, podle toho to v Bad Griesbachu i vypadá. V hotelech najdete bazén, výřivku, masáže a ... důchodce. Návštěvníci středního věku zde přilíš zastoupeni nebyli, zato podzim života téměř 100 %. Taky si to tu  důchodci patřičně užívají - skoro každý večer živá hudba, na večeři chodí v obleku a do noci vysedávají na baru.

Milé překvapení bylo, že nás důchodci i přes svůj pokročilý věk ve hře nijak neomezovali. Hraje se tu rychle a plynulý průběh hry začíná už od prvního odpaliště. Hřiště jsou uklizená, pečlivě připravená. Maršál vás na startu pozdraví, podá vám ruku, zeptá se odkud jste a nabídne, zda chcete během hry přivézt čerstvé sendviče. Pak mám potřese rukou a za hodinu vám přiveze objednanou svačinu.

Posledním milým překvapením pro nás byly krabice s míčky, které najdete na vybrané jamce každého hřiště. Fungují jako prodejní automaty - vyberete si míčky podle libosti a zaplatíte za ně do kasičky. Místní asi vědí, že ztráty co do počtu vašich míčů mohou být vysoké ...

Mercedes Benz a Beckenbauer Golf Course

Obě hřiště jsou z dílny Bernharda Langera a jsou si podobná v tom, že jsou postavená na naprosté rovině. Kolem jamek jsou vzrostlé stromy, jamky jsou oddělené a místem se opravdu nešetřilo. Neabsolvujete žádné vysokohorské výstupy a můžete si užít krásnou procházku, jako bonus vás neruší hluk z okolních jamek.

Nulové převýšení je pak herně nahrazeno vodními překážkami, kterých je tu snad víc i než na Hluboké. Tolik ostrovních greenů, jako jich je na Mercedesu, jsem v životě nepotkal. K tomu připočtěte zvlněné fairwaye a chráněné greeny a získáte hřiště, kde si bez dobrého course managementu neškrtnete.

Mercedes mi přišel celkově herně přívětivější - i když šlo o technické hřiště, měl dostřelitelné čtyřpary i třípary. Beckenbauer byl oproti tomu už vyloženě sportovní a nepříjemně dlouhý.

Uttlau a  Brunnwies Golf Course

Oproti předchozím hřištím jsou tahle opravdu horská. Stoupání a klesání vás čeká na každém kroku. Chvilku se pohybujete v lese, posléze se dostanete do sadu. Rozhodně není ostudou vzít si tady v létě buggynu a ušetřit síly. Pro mě jako pro zarytého chodce bylo příjemnou novinkou, že buggy za jízdy chladí.

Na hřišti si užijete krásné výhledy, monstrózní rány z kopce do údolí a zoufalé útoky na tříparech, které jsou umístěny v kopcích a mají terasové greeny. Občas si připadáte jako na Ypsilonce. Kdybych si musel z těchto dvou hřišť vybrat, rozhodně se mi víc líbil Brunnwies. Nese nezaměnitelný rukopis Bernharda Langera a bylo zařazeno mezi 20 top hřišť Evropy.

Golfodrom - trénikový bonus

Pro ty, kdo si myslí, že dokonalá hra začíná na drivingu, má Bad Griesbach jednu opravdovou specialitu - Golfodrom. Je to největší tréninkový resort, kam byste mohli vozit tréninkuchtivé hráče autobusy. Areál nabízí 200 odpalovacích míst, z toho 109 je krytých a 21 má i vyhřívání na zimní sezónu.

Celý golfodrom leží v jednom velkém údolí, kde nahoře jsou odpaliště a míče se kupí dole v údolí. Kromě toho zde  najdete obrovský cviční putting green, kam se bez problémů vejdou 3x zbraslavské Himaláje - má 54 jamek. Týdenní trénink zde by naučil patování i moji mámu.

K tomu jsou ještě přímo areálu dvě tříparové akademie. Nezmiňuji se o krásné velké klubovně, protože to už zde musíte brát za standard. No řekněte, nevypadá takhle golfový ráj?

Ilustrační obrázek


O serveru  |  Kontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter  | G+  | Mapa serveru


Chronomag.cz

Fotonmag.cz

Designportal.cz

Golfovezpravy.czKontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter