Brýle Visiball Recenze

Golfovézprávy.cz > Golfové vybavení > Recenze a testy >

Zázračné brýle Visiball - funguje to?

18. 10. 2011    Redakce  |  Hodnocení 0 *  |  Pro pokročilé

Brýle Visiball nejsou sice u nás na trhu úplně nové, troufám si ale říct, že v praxi se s nimi setkal málokdo. A to i přesto, že jsou určeny přímo golfistům a měly by napomáhat ve hře - při hledání míčů, čtení greenu apod. Je to jen marketingový tahák, nebo vám můžou skutečně pomoci?Visiball - představení

Speciální golfové brýle Visiball se vyrábí v několika variantách. My jsme testovali Visiball V700 - Golf Vision System, tedy brýle se čtyřmi typy výměnných skel.

  • modrá skla - patentovaná skla, která blokují celé barevné světelné spektrum. Díky tomu vystoupí všechny bílé předměty do popředí - jako např. golfové míčky
  • žlutá skla - zdůrazňují zorné pole, pokud je zataženo
  • šedá skla - fungují jako sluneční brýle, chrání oči před ostrým sluncem
  • zelená skla - odstraňují stíny a kontrasty, takže umožňují např. lépe číst green.

Pro milovníky technických údajů ještě doplňujeme, že jsou tyto brýle vyrobeny z odolného plastu a polykarbonátu a dostanete k nim praktické pouzdro, ve kterém můžete bezpečně přenášet brýle i se všemi náhradními skly.

Pravda a mýty

Hledání míče je na golfu jedna z nejotravnějších věcí. Marně procházíte stále stejný pruh roughu a říkáte si, že se teď budete muset vrátit, že jste měli hrát provizi, že jste neměli hrát tak riskantní ránu ... nebylo by to krásné, kdybyste si v tu chvíli nasadili "zázračné" brýle, rozhlédli se v nich a míč okamžitě objevili? Otázka ale je - skutečně tohle nějaké brýle dokážou?

Modrá skla jsou "vlajkovou lodí" brýlí Visiball, a tak jsme je testovali jako první. Pohled v nich je poměrně nezvyklý. Vše působí ztlumeným temněmodrým dojmem, s výjimkou několika světlejších bodů. Není to žádná magie, pouze praktická aplikace optiky. Pokud jsou míče v trávě alespoň trochu vidět, určitě je s těmito brýlemi najdete snáz. Na druhou stranu neuvidíte nic moc jiného - člověk tak trochu ztratí orientaci a po sundání brýlí se musíte chvíli rozkoukat.

Žlutá skla jsou docela dobrá do podmračeného dne. Je to stejné, jako na lyžích - žlutý zorník propouští víc viditelného světla a potlačuje modrou složku spektra, tedy rozjasňuje.

Šedá skla fungují jako sluneční brýle do jasného dne. Skla jsou dostatečně dlouhá, takže chrání oči i ze strany, a brýle jsou s těmito skly dobré i pro další použití - např. na řízení do auta.

Zelená skla vám celý svět oblečou do krásné zelené - takže i vyschlé letní hřiště v nich vypadá nádherně. To ale není hlavní účel těchto skel. Napomáhají čtení greenů díky tomu, že vytahují kontury a vy si můžete pat lépe naplánovat. Mají UV filtr a dají se tedy použít i jako sluneční - někdy jsou za ostrého slunce dokonce příjemnější, než šedá skla.

 


Náš názor

Rozhodně je naše hodnocení těchto brýlí pozitivní. Nejsou to sice klasické sportovní brýle, ale mají mnoho různých použití, a to nejen na golfu. Výrobcem udávané vlastnosti splňují beze zbytku, záleží tedy na každém hráči, jak moc nadějí do kterých pomocných funkcí brýlí vloží. Pouzdro dodávané k těmto brýlím je super - má vlastní karabinku, takže se brýle dají pověsit na bag a mít je pořád při ruce.

Visiball se nosí celkem pohodlně, bez problémů s nimi obejdete celé herní kolo. Osobně jsem v době testování ztratil své vlastní sluneční brýle. Zkusil jsem místo nich tedy používat tyto brýle a překvapivě fungovaly výborně - skla jsou po stranách dostatečně dlouhá a pohlcují dost světla na to, aby se v nich dalo příjemně pohybovat i za ostrého poledního světla. Malou nevýhodou může být jejich tvar. Své původní brýle jsem si během hry dával na čepici, pokud jsem je nechtěl mít právě nasazené na očích, to ale s Visiball nejde - prostě na čepici nedrží.

Hlavní výhoda těchto brýlí - univerzální použití díky výměnným sklům - se ale zároveň obrací v nevýhodu. Výměna skel není náročná (nasazování skel je úplně bez problémů, vysazování vyžaduje trošku cviku), přesto během hry bude zdržovat a odvádět pozornost. Podle nás je praktičtější, pokud si hráč před hrou vybere, která skla bude ten den používat - tj. zda bude chtít brýle na hledání míčů, nebo jako sluneční, nebo s nimi bude chtít číst greeny.

Přesto, pokud si vybíráte mezi různými modely Visiball, doporučujeme vybrat si ty s výměnnými skly. Na hru se nám osobně nejvíc osvědčila zelená. Modrá skla na hledání sice nejsou k zahození, pro nás ale měla paradoxně pouze vedlejší funkci. Využití jednotlivých skel bude tedy čistě na vás - pokud ztrácíte hodně míčů, pak možná nejvíc využijete právě patentovaná modrá skla. Ale víte co se říká - kdo hledá, najde. Kdo hraje po fairwayi, hledat nemusí ...

Náš tip: Visiball si možná každý golfista nekoupí, ale žádný jimi nepohrdne, když je bude mít. To dělá z těchto brýlí skvělý vánoční dárek, nemyslíte?

Brýle Visiball Cena Objednání
www.visiball.cz 1 450 Kč online


Anketa: Jsou podle vás brýle Visiball užitečné?

Určitě, jsou super! 46,94% 47 %
Možná, je to dobrý tip na dárek. 28,57% 29 %
Ne - patuju dobře, hraju po fairwayi. :) 24,49% 24 %

O serveru  |  Kontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter  | G+  | Mapa serveru


Chronomag.cz

Fotonmag.cz

Designportal.cz

Golfovezpravy.czKontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter