GolfProfi Testování Drivery a železa

Golfovézprávy.cz > Golfové vybavení > Recenze a testy >

Testování holí 2013

20. 05. 2013    Redakce  |  Hodnocení 0 *  |  Pro pokročilé

Každoroční jarní testování holí, které provádí GolfProfi, už zná své vítěze a poražené. Skupina vybraných testerů vybrala "nej" železa pro pokročilé, železa pro začátečníky a drivery z modelů pro letošní sezónu. Postupně si je všechny představíme, dnes se ale podíváme, kdo vyhrál.Každoroční testování

GolfProfi testuje hole všech světových značek se skupinou amatérských hráčů všech úrovní už pět let. Poslední tři roky Vám také přinášíme zpravodajství o tom, jak celé testování dopadlo.

Letos se golfového vybavení poprvé testovalo v pražských Hodkovičkách. Jakýmsi záhadným způsobem se v letošním velmi chladném jaře podařilo i objednat slušné (= teplé) počasí, a tak už nic nebránilo provedení samotného testu.

Testování se zúčastnilo dvanáct hráčů, z toho tři profesionálové (kteří fungovali jako poradci): Petr Skopový u driverů, Jiří Maglen u želez pro nižší a střední HCP a Lukáš Horák u želez pro hráče s vysokým HCP. Z redakce Golfových zpráv se letos nezúčastnil nikdo - místo testování jsme si užívali jarní Francie. Pokud vás ale zajímá, jak takové testování probíhá, můžete si to přečíst v našem loňském článku.

Výběr holí 2013

Testovalo se celkem 20 typů želez a 13 driverů, uvedených v tabulce. Jednotlivé modely si budeme představovat postupně v samostatných článcích, ale už teď si z přehledu můžete vybrat, na které hole se máte nejvíc těšit.

Drivery Železa střední a vyšší HCP Železa nižší a střední HCP
Callaway X Hot Callaway X Hot Irons Callaway Legacy Black Irons
Callaway RAZR X Black Titleist AP1 712 Irons Callaway X Forged Irons
Ping G25 TaylorMade RocketBladez Irons Mizuno MP-64 Irons
Callaway RAZR Fit Extreme Callaway X Hot Pro Irons Ping i20 Irons
TaylorMade RocketBallz Stage 2 Mizuno JPX825 Irons Mizuno MP-59 Irons
Mizuno JPX825 TaylorMade Burner OS Irons Titleist AP2 712 Irons
Ping Anser Cobra AMP CELL Irons Mizuno JPX825 Pro Irons
Nike VR Pro Limited Edition Ping G25 Irons TaylorMade RocketBladez Tour Irons
TaylorMade R1 Cobra Bafler Irons Nike VR Pro Combo CB Irons
Cobra AMP CELL Nike VR_S Covert Irons Ping Anser Irons
Titleist 913 D3    
Cobra ZL Encore    
Nike VR Covert    
Nike VR Covert TOUR    

Kdo je nejlepší?

Hole se každoročně hodnotí v několika kategoriích: vzdálenost, kontrola, přesnost, odpouštění, zvuk, vzhled a pocit. Postupně si v seriálu článků představíme jednotlivé modely holí, ale v tuto chvíli se podíváme, které hole v testování uspěly nejlépe.

Drivery

V minulém roce si mezi drivery první místo vydobyl Titleist 910 D2 a v těsném závěsu za ním novinka od Callaway, Ping a samozřejmě na předních pozicích nechyběl TaylorMade. Letos si Callaway výrazně polepšil a jeho X Hot Driver chválili všichni. Právem mu tedy náleží první místo s velkým náskokem.

Překvapivě dobré výsledky ale měli a další výrobci a tady už pořadí není úplně vypovídající - v celkových výsledcích je rozdíl hodnocení mezi 2. a 3. nebo mezi 4. a 5. místem jedna setina bodu, celkové rozestupy jsou také minimální. Asi jako když se na PGA hráč, který má o 3 rány víc než vedoucí, sotva vejde do první desítky ... . Podrobné výsledky - drivery.

Železa

I tady se dařilo značce Callaway - obsadila ve dvou hodnoceních (železa pro nižší HCP a železa pro vyšší HCP) dvě první a jedno druhé místo. Tam, kde se loni drželi na průměrných hodnotách, tak tentokrát v Callaway opravdu zabojovali. Stejně jako u driverů ale platí, že rozdíly mezi jednotlivými pozicemi byly opravdu malé, a tak se v podrobném článku k jednotlivým holím asi vyplatí číst si i slovní hodnocení.

A samozřejmě - nejlepší je hole si přímo vyzkoušet. Testování totiž může naznačit možnosti, ale pak je stejně třeba vybírat srdcem. Podrobné výsledky - železa.

Poděkování

Výsledky testování v tomto článku a celém seriálu nám poskytl golfový obchod GolfProfi, který velké testování holí každoročně pořádá.


O serveru  |  Kontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter  | G+  | Mapa serveru


Chronomag.cz

Fotonmag.cz

Designportal.cz

Golfovezpravy.czKontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter