GolfSense Gadget

Golfovézprávy.cz > Golfové vybavení > Recenze a testy >

Zepp GolfSense - změřte si svůj golfový švih

05. 05. 2014    Redakce  |  Hodnocení 0 *  |  Pro pokročilé

Se smartphonem jde dnes propojit skutečně mnoho aktivit. Díky měřícímu zařízení GolfSense si můžete vzít svůj iPhone i na golfové hřiště, připnout na rukavici speciální tracker a změřit si, jak dokonalý je váš švih a na čem byste měli zapracovat ...Co je GolfSense

GolfSense je měřicí zařízení, které se připíná na rukavici golfisty a ve spojení s aplikací v telefonu s iOS nebo Android pomáhá měřit švih (testováno bylo zařízení ve spojení s iPhone). Když jsem se poprvé o GolfSense od společnosti Zepp dozvěděl, měl jsem obavy o rozměry a váhu zařízení. Pokud by bylo moc velké nebo těžké, tak by mohlo rozepnout rukavici, a tím ovlivnit švih, nebo hráči vadit tím, že by cítil jeho váhu na rukavici, či jen opticky. Po připnutí na rukavici jsem ale zjistil, že se není čeho bát. GolfSense jsem na ruce vůbec necítil a ve švihu zařízení nijak nebránilo.

Použití aplikace

K zachycení hráčova švihu je nutné mít vedle připnutého GolfSense na rukavici také spuštěnou příslušnou aplikaci GolfSense for iPhone. Aplikace sama o sobě funguje skvěle, s rychlou odezvou po provedení švihu. Při zapnutém Bluetooth se po zapnutí automaticky spojí se zařízením na rukavici a během chvilky můžete švihat. První nastavení doporučuji dělat doma před začátkem tréninku, zabere vám to pár minut.

Při prvním spuštění se přihlásíte prostřednictvím emailu a vyplníte osobní informace (věk, pohlaví, výška, držení hole - pravé/levé). V nastavení si vyberete držení hole, které se nejvíce podobá vašemu (je zde 100 různých možností), poté váš HCP a v jakých jednotkách chcete švih měřit (imperiální/metrické). Funkce Phone in Pocket vám dokáže změřit i rotaci vašich boků v nápřahu a prošvihu.

Dále si nastavíte, jaké máte hole. Zde mě nabídka trochu zklamala kvůli absenci modelů holí starších tří let, ale téměř u všech značek naleznete novější modely vašich holí, takže žádná výrazná chyba to není.

Dalším krokem a nejrychlejší možností je vrátit se z nastavení na základní obrazovku a provést pár švihů, přičemž tomu nejlepšímu dáte hvězdičku. Poté si v nastavení otevřete My Swing Goals pro nastavení vašich cílů. Na výběr máte ze tří již přednastavených modelů - Senior, Amateur, Professional. Při zvolení jedné z nich se vyplní všechny následující položky: Tempo, Backswing position, Club & Hand Plane a u všech holí Clubhead Speed. Při nastavení jednoho modelu už opět můžete švihat.

Moje zkušenosti

GolfSense mě příjemně překvapil mnoha svými možnostmi měření a sledování švihu. Očekával jsem, že bude sledovat "pouze" ruce a od toho počítat rychlost hlavy hole. Zařízení ale naprosto předčilo má očekávání. Autenticky vykresluje cestu hlavy hole, rukou nebo i shaftu. Zvlášť funkce vykreslení cesty shaftu se mi velmi líbí, protože názorně ukazuje aktivitu zápěstí a mně osobně to velmi pomohlo ve vedení rukou v prošvihu.

Aplikace nabízí opravdu mnoho možností, jak měřit švih. Například pomocí porovnávání švihu (compare) s PGA trenérem nebo s jiným vaším švihem (dnešním nebo jakýmkoli jiným). Další funkcí jsou kalendář/historie My History a osobní statistiky My Statistics. V historii si můžete najít každý švih, který jste zařízením změřili, přehrát si jej a znovu porovnat s jiným, nebo se podívat na statistiky toho jednoho švihu. Ve statistikách máte počet změřených švihů, tréninků a z nich průměrné body, nejpoužívanější hůl, nejlépe hodnocenou hůl, průměrný počet švihů měsíčně a počet dní od posledního tréninku s Golfsense, ale hlavně procentuální změnu hodnocení švihu.

Pro správnou funkčnost aplikace během tréninku si můžete uzamknout obrazovku, abyste omylem v kapse nemačkali některá tlačítka. Pokud si s GolfSense nebudete vědět rady, vlevo v nabídce Help máte tři odkazy na videonávody, uživatelskou příručku a na zákaznickou podporu. Nechybí ani návody, jak spojit GolfSense s iPhonem a jak celé zařízení používat, k těmto dvěma příručkám není potřeba internetové připojení.

Golfsense doporučuji každému trenérovi, který chce mít nějakou zpětnou vazbu k potvrzení jeho tréninkových metod. Také však i pokročilejším hráčům, kteří vědí, jakým způsobem zlepšovat svůj švih, a podle toho si nastavit i své švihové cíle. Dle mého názoru se jedná o velmi povedený a atraktivní výrobek, díky kterému lze mnohem lépe trénovat bez trenéra, ale také to mnohým trenérům usnadní vysvětlení svých metod žákům. Své místo si najde i v dětském tréninku (10-13 let) ve formátu soutěže, díky bodování švihu.

O autorovi recenze

Golfu se aktivně věnuji 7 let a poslední 2 roky se postupně přesouvám k trénování, proto jsem měl také o testování GolfSense zájem. Mám 3. trenérskou licenci a čtyři roky jsem trénoval s kanadským trenérem, od kterého jsem se snažil naučit vše, co se dalo, abych to mohl využít ve svých trénincích, a poté tyto vědomosti předávat dál.

Poděkování

Článek byl převzat se svolením ze serveru Jablíčkář: http://jablickar.cz/zepp-golfsense/. Zapůjčení produktu umožnila společnost Qstore.

Vybavení Značka Doporučená cena
GolfSense ZEPP 3.250 Kč s DPH


O serveru  |  Kontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter  | G+  | Mapa serveru


Chronomag.cz

Fotonmag.cz

Designportal.cz

Golfovezpravy.czKontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter