Ilustracni obrazek Názor

Golfovézprávy.cz > Golfové vybavení > Recenze a testy >

Proč (ne)mám ráda driving na Rohanském ostrově

29. 05. 2012    Klára Sýkorová  |  Hodnocení 0 *  |  Pro pokročilé

Driving range Rohanský ostrov leží téměř v centru Prahy a má velmi dobré podmínky pro trénink nejen dlouhé, ale i krátké hry. Dlouhodobě se ale potýká s problémy s kvalitou greenů, dopadové plochy pro dlouhou hru, zázemí a možná i vlastním směřováním. A to je škoda.Pokud Rohanský ostrov neznáte, trochu si ho představíme – na břehu Vltavy pod Libeňským mostem v Praze je tréninkový areál s velkým prostorem pro dlouhou hru, dvěma cvičnými chipping / pitching greeny (na tom delším lze trénovat i rány okolo 70 m!) a dva putting greeny. Chtělo by se říct, že je to ráj pro každého golfistu.

Osobně mám dokonce Rohanský ostrov moc ráda. Dělala jsem tu své první golfové „krůčky“, jezdíme sem pravidelně trénovat už několik let, minulou sezónu jsme tu pravidelně pořádali tréninkové odpoledne a různé soutěže. Považujeme Rohanský ostrov za „náš“ a i proto s ním prožíváme všechny problémy, kterými prochází. Bohužel, těch je docela dost a je otázkou, kde leží příčina.

Recepce/klubovna

Dlouhé roky pálila místní hráče neexistence pořádného zázemí. Postavit něco v záplavové zóně je pochopitelně dost složité.

Chvíli to vypadalo, že bude řešením přesun recepce na blízkou golfovou jachtu, ale hráčům toto uspořádání nevyhovovalo a spojovaly se tím potřeby dvou velmi odlišných subjektů – luxusního hotelu na vodě a sportovního areálu. Naštěstí se před rokem podařilo vybudovat sympatickou recepci a tím snad byla tato otázka úspěšně vyřešena.

Příjezdová cesta

Kapitolou sama o sobě je přístupová cesta k areálu. Po sjezdu z mostu se musíte proplést okolo různých autobazarů a dalších podivných podniků po té nejrozbitější cestě v této části Prahy. I to se v posledním roce zlepšilo otevřením příjezdu po panelech pod prvním obloukem mostu a zpřístupněním východní výjezdové cesty, takže tomu nejhoršímu se vyhnete. Přesto nedoporučujeme při příjezdu příliš spěchat, pokud máte své tlumiče rádi.

Míče

Do roku 2011 byly jedny míče na krátkou i dlouhou hru a 50 míčů za 50 korun byla skvělá nabídka. V loňském roce Marina náhle zakázala používání drivingových míčů na chipping / pitching greenech kvůli jejich ochraně a hráči museli nosit vlastní míče. Chvíli trvalo, než se všichni naučili, že tréninkové míče se dají pořídit v různých barvách (a tak si je s ostatními nebudu plést), ale každý ztracený míč ve vysoké trávě za greenem bolel a argument ochrany greenů  ztrácel sílu, když jsme sledovali místní trenéry, jak se svými žáky pravidlo vesele ignorují.

Novinka se dlouho neudržela. Marina místo toho přišla s jiným nápadem – na krátkou a dlouhou hru pořídila dvoje různé míče, které vydávají dva různé zásobníky. Míče na krátkou po dohrání prostě necháte ležet na greenu. Je to pohodlné, ale drahé – košík vás přijde na 60 Kč a ani si je pak nemůžete odehrát na odpališti.

Greenkeeping a péče o zařízení

Tráva na dopadové ploše na Rohanském ostrově nějak neroste. Je to fakt. Roky odpalujete na kousky trávy obklopené vyholenými místy. Areál musí tato situace dost trápit – při dopadu na hlínu se míče mnohem rychleji opotřebovávají, hůř se sbírají (každý, kdo někdy při tréninku musel čekat, až se ruční sběrač schová do bezpečí, ví, o čem mluvím) a špatně se čistí. Hráči pak občas dostanou z vydavače míče obalené blátem, což není moc příjemné.

Putting green býval vždy v pohodě, kromě pár dní v roce, kdy na něj napadalo listí nebo chmýří z okolních stromů. Letos je ale jeho stav tristní a trénovat zde patování nemá velký smysl. Smutný osud postihl i podložky, které zažily už příliš mnoho lijáků a travnaté odpaliště na dlouhou hru, kde té trávy moc není.

Akce 1000 míčů za tři sta!

Skvělý marketingový tah předvedla Marina na konci května. Každý si v časově omezené akci mohl přijít koupit kartu na míče na dlouhou hru, nabitou na 1000 míčů, a zaplatit pouhých 299 Kč. No nekupte to! Až následně zjistíte, jak vypadá putting green, že přes půl odpaliště vede výkop (město tu bude do poloviny června pokládat nebo opravovat nějaké potrubí) a dlouhá hra je otevřená až od devíti hodin, takže na ranní trénink před prací můžete zapomenout.

Marina si tak prostě pojistila, že nejméně do konce června jí všichni golfisté ještě neutečou. Co ale bude dělat potom?O serveru  |  Kontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter  | G+  | Mapa serveru


Chronomag.cz

Fotonmag.cz

Designportal.cz

Golfovezpravy.czKontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter