Velké testování golfových holí 2011 Drivery a železa

Golfovézprávy.cz > Golfové vybavení > Vybavení golfisty >

Testování holí 2011

03. 08. 2011    Redakce  |  Hodnocení 0 *  |  Pro pokročilé

Golfový obchod GolfProfi zveřejnilo výsledky letošního testování nových modelů golfových holí, které proběhlo na jaře tentokrát na driving range na Rohanském ostrově. Také vás zajímá, které hole to letos u testerů vyhrály a které naopak propadly?Každoroční testování

Již čtvrtý ročník testování nových modelů golfových holí proběhlo jednoho nepříliš teplého dopoledne v polovině dubna. Celkem 10 "testerů" vyzkoušelo celou paletu letošních novinek, ti nejpečlivější odpálili přes 400 míčů, aby hole skutečně důkladně otestovali.

Spolu s nimi se testování zúčastnil trenér Karel Příhoda ml., který se na akci podílí již poněkolikáté. Jak takové testování probíhá, si můžete přečíst v našem jarním článku na toto téma.

Výběr holí 2011

Testovalo se celkem 20 typů želez a 17 driverů. Než si představíme jednotlivé modely, přinášíme vám jejich přehled, abyste věděli, na co se těšit.

Drivery Železa střední a vyšší HCP Železa nižší a střední HCP
Callaway Razr Hawk Callaway RAZR X Callaway RAZR X Tour
Callaway Legacy Apex Callaway Legacy Cleveland CG16i Tour Black Pearl
Callaway Diablo Octane Black Cleveland CG16i Black Pearl Nike VR Pro Combo Forged
Cleveland Launcher Xtralite 290 Cobra S3 Mizuno MP-53
Cobra S3 Mizuno JPX-800 PING Anser
Cobra S3 Max Nike VR Pro Cavity Srixon Z-STAR
Mizuno MP-630 PING K15 TaylorMade Tour Preferred CB
Mizuno JPX-800 Snake Eyes 685 OS Titleist AP2 710
Nike VR Pro STR8-FIT Tour TaylorMade Burner 2.0 Wilson FG Tour Steel
Nike SQ MachSpeed Black STR8-FIT Titleist AP1 710  
PING K15 Wilson Staff Di11  
Snake Eyes 685T    
TaylorMade Burner Superfast 2.0    
TaylorMade R11
   
Titleist 910 D2    
Titleist 910 D3    
Wilson Staff DXi    


Kdo je nejlepší?

Hole se hodnotily v kategoriích vzdálenost, kontrola, přesnost, odpouštění, zvuk, vzhled a pocit. Postupně si v seriálu článků představíme jednotlivé modely holí, ale alespoň se zatím podíváme, které hole v testování uspěly nejlépe.

Drivery

Mezi drivery se tentokrát jako nejlepší ukázal driver Cobra S3. Loňský vítěz TaylorMade musel ustoupit jiným značkám. Cobra S3 při ceně 6 990 Kč není rozhodně nejdražší holí na trhu, ale podle testerů je nejlepší při zvážení všech uvedených parametrů.

Cobra tuto hůl vyvinul na základě technologie E9 Face Technology, která "především zohledňuje pružnost shaftu". Má titanovou hlavu, která holi propůjčuje charakteristický zvuk, žádnou "plechovku" nečekejte. Hůl je určená hlavně středním a vyšším hendikepům, protože její eliptická líc poskytuje maximální vzdálenost a driver zároveň hodně odpouští.

Železa

V železech se tradičně hodnotí železa ve dvou třídách - pro nižší až střední HCP a pro střední až vyšší HCP. V obou skupinách se svedla velká bitva vedoucích značek na trhu. Rozdíly mezi holemi, které se v testu umístily na prvním a posledním místě přitom jsou tak malé, že nelze říct, že by některé z těch holí nebyly dobré až výborné. Přesto byly zvoleny nejlepší hole.

V první uvedené skupině si titul hrdě odnesly Mizuna MP-53 - značka Mizuno je dlouhodobě mezi železy vlajkovou lodí, ačkoli musí bojovat o pozice zejména s Titleisty. V druhé skupině zvítězily Callaway Legacy a titul pro právě tento model byl velkým překvapením.

Poděkování

Výsledky testování v tomto článku a celém seriálu nám poskytl golfový obchod GolfProfi, který velké testování holí každoročně pořádá.


O serveru  |  Kontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter  | G+  | Mapa serveru


Chronomag.cz

Fotonmag.cz

Designportal.cz

Golfovezpravy.czKontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter