Ilustracni obrazek Testování 2011

Golfovézprávy.cz > Golfové vybavení > Vybavení golfisty >

Testování želez - díl 4/2011

04. 11. 2011    Redakce  |  Hodnocení 0 *  |  Pro pokročilé

Sezóna nám pomalu končí, to je ale právě dobrý čas na výběr nových holí. V dnešním pokračování seriálu k testování holí se tentokrát budeme věnovat železům pro nižší a střední hendikepy.Jak na železa pro střední a nižší HCP

Konstrukční prvky, které pomáhají začátečníkovi odpouštět chyby a narovnávat rány, naopak obtěžují pokročilého golfistu, který má přání trajektorii míčku tvarovat. V této části testu vám přinášíme přehled želez pro nižší a střední HCP, tj. HCP 0 - 18.

Callaway RAZR X Tour Irons

Callaway RAZR X Tour Irons

výsledné hodnocení: 3,6; sada 5-PW

Technická specifikace: Nástupce populárního modelu X-22. Dobře hratelné, umí odpustit a nezklamou ani délkou ran. Větší hratelnost zajišťuje níže položené těžiště, což umožnila nová technologie plně integrované líce s menší výdutí. Přesnost se zlepšila o 26 procent. Model Tour se odlišuje od modelu Razr tenčí patkou, která stejně jako u všech holí pro nižší handicapy umožňuje lépe tvarovat rány.

Pohled trenéra Karla Příhody: Model vyžadující skutečně schopnosti, singlisté si ale přijdou na své. Vyhrály v odpoušt měkký zvuk oslovil snad všechny.

Komentář hráčů

  • Jan Hosnedl (HCP 28,0): "Vyžaduje přesné trefení, ale pak přijde skutečně pěkná rána. Velmi málo odpouští, i proto pro mě ještě těžká hůl."
  • Robert Paul (HCP 9,1): "Úžasné hole! Krásně měkký zvuk, skvělý pocit v impaktu."
Cleveland CG16i Tour Black Pearl Irons

Cleveland CG16i Tour Black Pearl Irons

výsledné hodnocení: 3,6; sada 4-PW

Technická specifikace: Nízká hmotnost jednoznačně předurčuje hole k vyšší švihové rychlosti, a tím pádem i k maximální vzdálenosti úderů. Přesnost líce zajišťuje laserové frézování, které umožňuje dokonalé trefení míče a vylepšené odpouštění. Model Tour jde ještě dál – hole jsou nastaveny tak, aby zlepšovaly přesnost bez omezení délky ran, přednost dostává tvarování ran.

Pohled trenéra Karla Příhody: S poměrně náročnou holí se dokázali vyrovnat překvapivě i někteří průměrní hráči. Dobří golfisté s ní ale budou nakládat lépe, ti ostatní by si měli počkat. Nejoblíbenější design.

Komentář hráčů

  • Jiří Hovorka (HCP 23,9): "Testoval jsem ji hned jako první a potom jsem se pro ni ještě jednou vrátil. Je to dobrá hůl pro dobré hráče, ale pro mě zatím ne."
  • Jan Hosnedl (HCP 28,0): "Výborná, dobře se trefuje. Překvapivě hodně odpouští, dlouhá distance i při nepřesně trefených ranách."
Nike VR Pro Combo Forged Irons

Nike VR Pro Combo Forged Irons

výsledné hodnocení: 3,4; sada 4-PW

Technická specifikace: Pro zkušené hráče, kteří potřebují tu nejvyšší kvalitu, vyrobili u Nike tato železa. Vysokofrekvenční technologie X3X zvýšila počet drážek a prohloubila je, dlouhá železa jsou díky dutině zase o něco shovívavější při odpouštění a krátká železa mají díky rovnému hřbetu dokonalou kontrolu. Všechno doplňují speciální ocelové shafty.

Pohled trenéra Karla Příhody: Opatrně s výběrem! Testování prokázalo, že střední handicapy se nedokázaly s holí vyrovnat, zatímco singlisté se předháněli ve chvále. Model nepropadl v žádné z hodnocených kategorií, vysoký standard pro dobré hráče.

Komentář hráčů

  • Jiří Hovorka (HCP 23,9): "Už při založení jsem věděl, že to bude těžký kalibr. Hůl pro mě zjevně vůbec není - když už jsem míč trefil, letěla rána mimo."
  • Michal Hušek (HCP 27,6): "Když se s ní perfektně trefíte, jiná hodnocení než ta nejvyšší by nešla vytáhnout, tak je to skvělá hůl. Bohužel u mě takových ran bylo poskrovnu."
Mizuno MP 53 Irons

Mizuno MP 53 Irons

výsledné hodnocení: 3,7; sada 5-PW

Technická specifikace: Vyrobeno jak na objednávku pro hráče, kteří mají na hole vysoké nároky od tvarování ran při zachování délky přes dostatečnou promíjivost. Hlava je tenčí a menší než u předchozího modelu pro singlové hráče, ale přitom dokáže více odpustit mírné chyby. Hole jsou v základu vybaveny těžšími shafty True Temper Dynamic Gold produkujícími nižší trajektorii.

Pohled trenéra Karla Příhody: To už vyžaduje trochu zručnosti, aby se míč dobře trefil, přesto i hráči se středním handicapem pěli ódy. I proto půjde o oblíbený model, což ukázalo i naše testování: vítěz v kategoriích kontrola a přesnost, celkový král mezi železy pro zkušené hráče.

Komentář hráčů

  • Jiří Sádlík (HCP 11,9): "Horší vyvážení, vůbec neodpouští. Při dobrém odpalu ale dobře drží směr."
  • Pavel Mužík (HCP 14,0): "Překvapení. Design nic moc, o to větší výkon!"
  • Petr Cemper (HCP 17,3): "Nejdelší hůl s výbornou kontrolou, snadno se zasahuje."

Celkové hodnocení

Přečtěte si, které testované hole se umístily v celkovém hodnocení na nejvyšších místech a o tom, na recenzi kterých modelů se ještě budete moci těšit, v našem úvodním článku.


O serveru  |  Kontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter  | G+  | Mapa serveru


Chronomag.cz

Fotonmag.cz

Designportal.cz

Golfovezpravy.czKontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter