Ilustracni obrazek Recenze

Golfovézprávy.cz > Golfové vybavení > Vybavení golfisty >

Hodinky pro náročného golfistu

28. 06. 2012    Redakce  |  Hodnocení 0 *  |  Pro pokročilé

Tentokrát pro vás nemáme recenzi na golfové hodinky nabité nejmodernější technologií pro měření švihu a zápis skóre. Zaměříme se na mechanické hodinky, které se sice také váží ke golfu, ale hlavně jsou tak krásné, že dokážou uchvátit. Představíme si Ballesterosovy hodinky od Jaermann & Stübi a Long Island Master Banker od Francka Mullera.Jaermann & Stübi Seve Ballesteros 37/50

Opravdu nevšední kousek představuje tento unikát od firmy Jaerman & Stübi. A proč unikát? Hodinkové pouzdro je (stejně jako u celé padesátikusové limitované edice) vyrobeno z materiálu golfových holí, které používal fenomenální golfista Seve Ballesteros na turnaji Chunichi Crowns Open v roce 1991. Turnaj, samozřejmě, vyhrál (275 údery, 5 pod par). Tento konkrétní kus je vyroben z osmičky železa.

Ano, jako výchozí materiál pro výrobu pouzder byly použity golfové hole. Celý výrobní postup nebyl nic jednoduchého, při výrobě byla nutná spolupráce s Univerzitou RWTH v Aachenu a Vysokým učením technickým v Solingenu. Materiál pouzdra ale není tím jediným, co hodinky dělá tak výjimečnými. I použitý kalibr má vztah ke golfovému světu a má unikátní golfovou komplikaci, která nositeli umožňuje počítat údery, sčítat skóre a porovnávat ho s vlastním osobním handicapem.

Pouzdro měří v průměru (bez korunek) 44 milimetrů, na ruce se neztratí. Sklíčko je safírové a odolá 100 metrům vody. Číselník má (stejně jako luneta) kobaltově modrou barvu - tu měl Seve Ballesteros v oblibě. Z fotografií je vše asi jasné, snad jen upozorním na tradiční logo J&S, které se opakuje i na korunce a sponě, a také grafickou podobu podpisu Seva.

Ploché ocelové dýnko s hlubokým gravírováním - a navíc vybarvením opět modrou barvou - popis limitky, silueta Seva a individuální číslo a označení hole, ze které byly hodinky vyrobeny. K hodinkám ho pevně poutá osm šroubků. O inhouse strojku s jedinečnou komplikací už byla řeč, snad jen doplním jeho označení - A10 s automatickým nátahem a modulem JS02. Na ruce hodinky drží řemínek z přírodního kaučuku s překlápěcí signovanou sponou. K hodinkám se dodává certifikát osobně podepsaný Sevem.

Pokud vám golfový svět není cizí a hodinky vás zaujaly, můžete se pokusit je sehnat, držím vám palce!

Franck Muller Long Island Master Banker

Pro profesionálního úspěšného golfistu, který často cestuje po světě z turnaje na turnaj a někdy se ve všech těch časových zónách už ztrácí (nebo někoho podobného) jsou určeny tyto výjimečné hodinky z dílny věhlasného hodináře. Zobrazují totiž na sobě nezávisle tři časové zóny. A obsluhuje se to pouze jednou korunkou!

Asi začneme úžasným mechanickým strojkem, který to umí. Je to Franck Muller Caliber 2800 s automatickým nátahem. Velkému pokušení hodinky otevřít a vyfotografovat strojek jsme nakonec přece jen odolali. Ocelové nerezové leštěné pouzdro vám nezrezne na hřišti ani při slabém dešti. A rozměry? Jen 32,4 x 45 mm, takže vám při odpalech na ruce překážet nebudou. Tvar je vůbec zvláštní, hodinky jsou celé trochu prohnuté a kopírují linii zápěstí, včetně safírového sklíčka a lehce prohnutého dýnka. Ujišťuji vás, že je to velmi pohodlné.

Hranatý modrý číselník s výraznými číselnými indexy a překrásnými "barokními" ručkami má na pozicích "3"a "9" subciferníky dvou dalších časových zón. Ručky v nich pak jsou překrásně modřené. A na pozici "6" pak vidíte ručku zobrazující správný datum (v hlavní časové zóně) a ukazatel měsíční fáze. Celkově na mne pak působí hravým a přitom seriózním dojmem. Možná i překrásně provedenou giloší a perfektním tiskem.

Prohnuté dýnko jsem už zmínil, snad jen doplním, že je krásně kartáčované s gravírovanými nápisy a na místě ho drží čtveřice šroubků. Hodinky k vám poutá modrý kožený řemínek z opravdového aligátora se signovanou trnovou nerezovou sponou. K pouzdru ho pak upevňují šroubovací stěžejky. Zapomněl jsem na korunku, tak se na ni a signaturu výrobce na ní podívejte.

Jestli jste po nich zatoužili, najdete je snadno podle čísla modelu - Ref.: FM 1250 MB L DT. A cena? On někdo mluvil o ceně? Berte to takhle - když se ptáte na cenu, tak na ně asi nemáte. A to si můžete vybrat i jiné materály pouzdra, zlato nebo platinu a případně ještě lunetu skládanou z diamantů.

Text a fotografie: převzato se souhlasem autora info.photowatches.eu
původní články: Jaermann & Stübi | Franck Muller


Anketa: Které hodinky byste si vybrali?

Jaermann & Stübi Seve Ballesteros 37/50 71,88% 72 %
Franck Muller Long Island Master Banker 15,63% 16 %
Žádné 12,50% 13 %

O serveru  |  Kontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter  | G+  | Mapa serveru


Chronomag.cz

Fotonmag.cz

Designportal.cz

Golfovezpravy.czKontakt  |  RSS  |  Facebook  | Twitter